Справа № 560/4157/19
іменем України
09 грудня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом від 02.01.2020, в якому просить: 1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області щодо обмеження розміру пенсії до виплати ОСОБА_1 ; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області здійснити з 01 березня 2017 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 пенсію відповідно до ст. 53 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пункту 7 Порядку призначення і виплати пенсії за вислугу років працівникам льотних екіпажів цивільної авіації, затвердженого постановою Кабі нету Міністрів України від 21.07.1992 №418 у редакції поста нови Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 №713, без обмеження її максимальним розміром та здійснити її виплату з урахуванням вже виплачених сум пенсії.
В обґрунтування позовних вимог зазначає про те, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію за вислугу років, як працівник льотного-випробного складу цивільної авіації на підставі ст. 53, 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Вказує, що листом за № С-1755-0-02.26.04 від 18 листопада 2019 року ГУПФУ в Хмельницькій області повідомило про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Вважає, що обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне грошове утримання) призначена до набрання чинності Законом. Зазначає, що за документами пенсійної справи у ГУПФУ в Хмельницькій області, пенсія була призначена у 2000 році, тому застосування відповідачем обмеження граничного розміру пенсії на підставі ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» є неправомірним.
Ухвалою суду від 20.01.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
04.02.2020 до суду поступив відзив на позовну заяву, в якому відповідач в задоволенні позову просить відмовити. Зазначає, що пунктом 2 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3668-VІ передбачено, що пенсіонерам, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) перевищує максимальний розмір пенсії, встановлений цим Законом, виплата пенсії здійснюється без індексації, без застосування положень частини другої та третьої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) відповідатиме максимальному розміру пенсії, встановленому цим Законом. Вказана норма стосується виплат пенсії, призначеної до 01.10.2011, та розмір якої перевищував встановлений цим Законом її максимальний розмір. Виплата таких пенсій здійснюється без підвищень, доплат та інших перерахунків до того моменту, коли встановлений максимальний розмір пенсії відповідатиме розміру відповідної пенсії. Вказана норма жодним чином не встановлює скасування обмеження максимального розміру пенсій, призначених до набрання чинності Законом №3668-VІ, у тому числі і не скасовує обмеження розміру пенсії позивача, а лише визначає, що до моменту, коли розмір пенсії не відповідатиме встановленому максимальному розміру, виплата такої пенсії здійснюється без підвищень, доплат та інших перерахунків. Враховуючи вищезазначені норми законодавства, виплата пенсії позивача з березня 2017 року по грудень 2017 року здійснювалась у встановленому максимальному розмірі 10740,00 грн. З березня 2018 року розмір пенсії позивача до виплати обмежується максимальним розміром на рівні десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Також, просить провести розгляд справи в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін.
Ухвалою від 13.02.2020 залишено без задоволення клопотання відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін та про залишення позовних вимог без розгляду.
Відповідно до ухвали від 13.02.2020, суд зупинив провадження у справі №560/4157/19 до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду у справі №580/234/19.
Згідно з ухвалою від 09.12.2020, суд поновив провадження в справі № 560/4157/19. Розгляд справи продовжив за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
З'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, і дослідивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
ОСОБА_1 з 27.10.2000 отримує пенсію за вислугу років як працівник льотного складу цивільної авіації відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» (арк. спр. 71).
Відповідно до Розпорядження 124210 від 20.03.2017, з 01 березня 2017 року відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача та обрахував загальний розмір його пенсії у сумі 12410,31 грн. Проте розмір пенсії з обмеженнями максимального розміру, пенсійний орган визначив у сумі 10740,00 гривень (арк. спр. 106, зворот).
Згідно з Розпорядженням 124210 від 16.04.2018, з 01.03.2018 розмір пенсії позивача визначено в сумі 17010,81 грн, і з врахуванням обмеження максимального розміру пенсії сума до виплати складає 13730,00 гривень (арк. спр. 107, зворот).
Аналогічні обмеження максимального розміру пенсії позивача на рівні 10-ти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, здійсненні Рішенням 968200124210 про призначення пенсії від 04.08.2018, Рішеннями про перерахунок пенсії 968200124210 від 15.12.2018, від 10.04.2019 (арк. спр. 109, зворот, 110, 111).
Листом за № С-1755-0-02.26-04 від 18 листопада 2019 року, Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило позивача про те, що виплата пенсії з березня 2017 року по грудень 2017 року здійснювалась у встановленому максимальному розмірі 10740,00 грн. З березня 2018 року розмір пенсії до виплати обмежується максимальним розміром на рівні десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, Законами України “Про Державний бюджет України” на відповідний рік (арк. спр. 112).
Згідно зі cт.51 Закону №1788-ХІІ пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Відповідно до ч.3 ст.53 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII працівникам льотно-випробного складу та особам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотам, штурманам, бортінженерам, бортмеханікам, бортрадистам, льотчикам-наглядачам) і бортоператорам, які виконують спеціальні роботи в польотах, пенсії обчислюються з середньомісячного заробітку за роботу, що дає право на пенсію за вислугу років (частина перша статті 64 та статті 65, 66, 69), одержуваного перед її припиненням, і призначаються в розмірах, передбачених частинами першою - третьою, шостою статті 19 та статтею 21 цього Закону для пенсій за віком, і не можуть перевищувати 85 процентів заробітку для працівників льотно - випробного складу та 75 процентів заробітку для осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах. При цьому розмір пенсії для осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, не може перевищувати дві з половиною величини середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України, за календарний рік, що передує місяцю, з якого призначається пенсія.
Згідно з пп."в" п.7 Порядку призначення і виплати пенсії за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 №418, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 №713, у разі зростання середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, щороку з 1 березня (починаючи з 2005 року) заробіток, з якого призначається (перераховується) пенсія відповідно до цього пункту, збільшується на коефіцієнт, який визначається шляхом ділення середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки за рік, що передує року, в якому проводиться перерахунок, на середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки, яка враховувалася під час призначення (перерахунку) пенсії. Коли розмір пенсії, обчислений із заробітку, визначеного відповідно до цього пункту, менший ніж розмір пенсії до перерахунку, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Отже, законодавством, передбачено право позивача на перерахунок його пенсії в разі збільшення середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, щороку з 1 березня.
У зв'язку з прийняттям Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI (далі - Закон №3668-VI), який набрав чинності 01.10.2011, встановлено обмеження максимального розміру пенсії або щомісячного довічного грошового утримання.
Відповідно до ст. 2 Закону №3668-VI максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати 10740 гривень.
Законом №3668-VI також внесено зміни до ч.3 ст.85 Закону №1788-XII та ч.3 ст.27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №№1058-IV) і викладено їх в наступній редакції: "Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність".
Згідно з п.2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідних положення" Закону №3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) здійснюється без індексації, без застосування положень частин другої та третьої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановленому цим Законом.
Таким чином, Закон № 3668-VI встановив обмеження максимальним розміром для пенсій, призначених після 01 жовтня 2011 року, а також пенсій, розмір яких перевищив максимальний внаслідок перерахунку, проведеного після 01 жовтня 2011 року.
Водночас, з урахуванням перехідних положень, Закон № 3668-VI не регулює питання обмеження максимальним розміром пенсії осіб, у яких на 01 жовтня 2011 року вона не досягала максимального розміру (десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність). Виплата таких пенсій здійснюється без підвищень, доплат та інших перерахунків до того моменту, коли встановлений максимальний розмір пенсії відповідатиме розміру відповідної пенсії.
Разом з тим, з часу набрання чинності вказаним Законом він поширює свою дію на всю територію України і розповсюджується на всіх осіб, які отримують пенсії за законодавством України (зокрема, призначені (перераховані) відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у статті 2 Закону № 3668-VI).
Норми статті 2 Закону № 3668-VI кореспондуються з положеннями частини третьої статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відтак, на осіб, яким пенсія перерахована відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у статті 2 Закону № 3668-VI, та розмір якої перевищує максимальний розмір, встановлений даним Законом, поширюються приписи законодавства, чинні на час здійснення такого перерахунку.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у складі палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у постанові від 24 червня 2020 року у справі № 580/234/19 (адміністративне провадження № К/9901/16845/19).
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Зважаючи на правові висновки Верховного Суду, при визначенні розміру пенсії позивача застосовуються положення ст. 2 Закону №3668-VI та ч. 3 ст. 85 Закону №1788-XII, які встановлюють обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" у 2017 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 01.01.2017 році становить 1247,00 грн, з 01.05.2017 року - 1312,00 грн, з 01.12.2017 року - 1373,00 гривень.
Максимальний розмір пенсій, у період з січня по квітень 2017 року складає 12470 грн, з травня по листопад 2017 року - 13120 грн, в грудні 2017 року - 13730 гривень.
Отже, починаючи з 01.03.2017, внаслідок перерахунку розмір пенсії позивача склав 12410,31 гривень, однак розмір пенсії позивача у період з 01.03.2017 по 31.12.2017 було обмежено сумою 10740 гривень.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" у 2018 році установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2018 року - 1373 гривні, з 1 липня - 1435 гривень, з 1 грудня - 1497 гривень.
Таким чином, максимальний розмір пенсій, встановлений ч. 3 ст. 85 Закону №1788-XII, з січня 2018 року складає 13730 гривень.
Отже, внаслідок перерахунку з 01.03.2018 розмір пенсії позивача перевищив максимальний, тому пенсійний орган правомірно обмежив розмір його пенсії 10 розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а саме в розмірі 13730 гривень.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" у 2019 році установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2019 року - 1497 гривень, з 1 липня - 1564 гривні, з 1 грудня - 1638 гривень.
Таким чином, максимальний розмір пенсій, встановлений ч.3 ст.85 Закону №1788-XII, з 01 січня 2019 року складає 14 970 грн, з 01 липня - 15 640 грн, з 01 грудня - 16 380 грн.
Отже, внаслідок перерахунку з 01.03.2019 розмір пенсії позивача перевищив максимальний, тому пенсійний орган правомірно обмежив розмір його пенсії 10 розмірами прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а саме в розмірі 14970 гривень, з 01.07.2019 в розмірі 15 640 грн, а з 01.12.2019 в розмірі 16 380 гривень (арк. спр. 111).
З урахуванням наведеного, оскільки розмір пенсії позивача у 2018-2019 роках перевищив встановлений законом максимальний розмір внаслідок перерахунку, відповідач правомірно застосував обмеження розміру пенсії позивача відповідно до положень законодавства, чинного на момент проведення такого перерахунку.
Таким чином, позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області щодо обмеження ОСОБА_1 розміру пенсії з 01.01.2018 та зобов'язання відповідача провести позивачу перерахунок та виплату пенсії за вказаний період без обмежень граничного розміру є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Щодо правомірності виплати позивачу пенсії у період з 01.03.2017 по 31.12.2017 у розмірі 10740 грн, суд виходить з наступного.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 № 911-VIII (далі - Закон № 911-VIII) ч.1 ст.2 Закону №3668-VI, ч.3 ст.85 Закону №1788-XII та ч.3 ст. 27 Закону №1058 доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень".
Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону № 911-VIII дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII у частині третій статті 27 слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінити словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року".
З матеріалів пенсійної справи позивача встановлено, що згідно з розпорядженням №124210 від 20.03.2017 розмір пенсії позивача з 01.03.2017 складає 12410,31 грн, водночас, до виплати з 01.03.2017 призначено 10740 грн (арк. спр. 106, зворот).
У постанові палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду від 24 червня 2020 року у справі № 580/234/19 Верховний Суд дійшов висновку про те, що Закон № 911-VIII за своїм змістом не є основним (спеціальним) законом у сфері пенсійного забезпечення, а виконує функцію допоміжного закону, яким внесено зміни до різних законодавчих актів, в тому числі, введено окреме положення стосовно тимчасового обмеження пенсії з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року розміром 10740 грн до частини 3 статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Зважаючи на вищенаведене Верховний Суд зазначив, що застереження у пункті 2 Прикінцевих положень Закону № 911-VIII, згідно з яким обмеження виплати максимального розміру пенсії застосовуються з 1 січня 2016 року, означає, що пенсії, які призначені до 1 січня 2016 року та перевищують встановлений максимум, не можуть бути зменшені. Проте, їх перерахунок має відбуватися відповідно до правил, передбачених абзацом 2 пункту 2 розділу ІІ "Прикінцевих та перехідних положення" Закону №3668-VI.
З матеріалів пенсійної справи встановлено, що пенсія позивачу призначена до 01 січня 2016 року, тому, з урахуванням п.2 Прикінцевих положень Закону № 911-VIII, обмеження максимального розміру пенсії 10740 грн не підлягає застосуванню до пенсії позивача.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про те, що у період з 01.03.2017 по 31.12.2017 відповідач протиправно виплачував позивачу пенсію у розмірі 10740 гривень.
Зважаючи на встановлені у справі обставини суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги в частині визнання протиправними дій пенсійного органу щодо обмеження розміру пенсії позивача у період з 01.03.2017 по 31.12.2017 є обґрунтованими.
Тому, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу пенсію за період з 01.03.2017 по 31.12.2017 у розмірі 12410,31 грн, з урахуванням проведених виплат.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Таким чином, з урахуванням встановлених обставин у цій адміністративній справі та висновків Верховного Суду у складі палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у постанові від 24 червня 2020 року у справі № 580/234/19 (адміністративне провадження № К/9901/16845/19), суд приходить до висновку, що позивач частково довів позовні вимоги, а відповідач не довів, що не порушив закону при обчисленні пенсії позивача в період з 01.03.2017 по 31.12.2017, тому позов задовольняється частково.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з квитанцією №0.0.1555684053.1 від 17.12.2019 позивач сплатив судовий збір у розмірі 768,40 гривень, тому ці витрати слід присудити на його користь.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області щодо виплати ОСОБА_1 пенсії за період з 01.03.2017 по 31.12.2017 з обмеженням максимального розміру пенсії 10740 гривень.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за період з 01.03.2017 по 31.12.2017 у розмірі 12410,31 гривень, з урахуванням проведених виплат.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 768,40 (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок) гривень за рахунок асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 09 грудня 2020 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя А.І. Петричкович