Справа № 339/377/20 192
3/339/132/20
08 грудня 2020 року м. Болехів
Суддя Болехівський міський суд Івано-Франківської області Головенко О. С. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , одруженого, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, приватного підприємця,
за ч.1 ст.155 -1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
якому роз"яснено зміст ст. 63 Конституції України та права, передбачені ст. 268 КУпАП.-
ОСОБА_1 28 жовтня 2020 року о 18 год. 40 хв., здійснюючи підприємницьку діяльність в ресторані « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою АДРЕСА_1 , порушив порядок проведення розрахунків, а саме не забезпечив проведення розрахункової операції на неповну суму покупки із застосуванням РРО, видачу розрахункового документа на неповну суму покупки; відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; проведення розрахункової операції без використання режиму попереднього програмування коду УКТ ЗЕД, чим порушено п. 1, 2, 11, 13 ст. 3 ЗУ “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав частково та зазначив, що вказані дії вчинені також із вини офіціанта ресторану ОСОБА_2 , яка не здійснила друк чеків .
Окрім цього, його винність у вчиненому правопорушенні підтверджується матеріалами справи, а саме:
- даними, викладеними в протоколі №48 від 28 жовтня 2020 року щодо обставин вчинення правопорушення (а.с.1);
- копією акту (довідки) фактичної перевірки №108/09/20/880/ НОМЕР_1 від 28 жовтня 2020 року, згідно якого вході перевірки 23 вересня 2020 року встановлено:
1. проведення розрахункової операції на неповну суму покупки із застосуванням РРО;
2. видача розрахункового документа встановленого зразка на неповну суму покупки;
3.не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО;
4. проведення розрахункової операції без використання режиму попереднього програмування коду товару;
- письмовими поясненнями ОСОБА_3 , яка працює офіціантом вказаного закладу, про те, що 23 жовтня 2020 року прийняла замовлення на 50 гр. коньяку» Асканелі» на розлив для споживання на місці за ціною 36 грн., Американо з молоком за ціною 22 грн., какао за ціною 25 грн. та коктель сива Libre за ціною 55 грн. та чек вибила на коньяк, коктель сива Libre (а.с.5).
Пунктом 1, 2, 11, 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти);
- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості .
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.
Диспозиція ч.1 статті 155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення- порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі.
Доводи ОСОБА_1 в частині того, що друк фіскальних чеків повинні здійснювати офіціант, суд до уваги не приймає, оскільки він, як суб'єкт господарювання- приватний підприємець безпосередньо несе відповідальність за дотримання встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі у належних йому торгових об'єктах.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , суд згідно вимог ст.23,33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, наявність на утриманні неповнолітніх дітей.
При таких обставинах, до ОСОБА_1 , як до посадової особи закладу, слід застосувати адміністративне стягнення в межах мінімальної санкції ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Тому з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
На підставі викладеного ч.1 ст.155-1 КУпАП та керуючись ст. 283,284 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення - штраф в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Болехівський міський суд.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Головенко О.С.