Справа № 279/5829/20 провадження №3/279/3244/20
03 грудня 2020 року
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Волкова Н.Я., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт.Лугини Житомирської області, громадянина України, проживає: АДРЕСА_1 , за ст.140 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На розгляд суду надійшла справа відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.140 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який 06.10.2020 року о 17-40 год. 44+640 км автодороги Р-49 Васьковичі-Шепетівка (с.Гулянка), будучи посадовою особою, відповідальною за експлуатаційний стан автодороги, не вчинив заходи щодо ліквідації ями (вибоїни) на проїзній частині автомобільної дороги, чим порушив правила, норми та стандарти утримання автодоріг, що стало супутньою причиною ДТП за участю транспортного засобу Шкода Октавіа д.н.з НОМЕР_1 під керуванням гр. ОСОБА_2 , завдано матеріальних збитків, чим порушив вимоги п.1.5 Правил Дорожнього руху та чим вчинив правопорушення, передбачене ст.140, ч.4 КУпАП.
ОСОБА_1 факт вчинення правопорушення не визнав, подав письмове клопотання про закриття провадження у справі про адмінінстративне правопорушення за відсутністю події і сладу адміністративного правопорушення, в якому зазначив, що протокол про адміністративне правопорушення складений без дотримання передбачених чинним законодавством України вимог та він з ним категорично не погоджується, про що зазначав і під час складення протоколу. Зокрема, потерпілий ОСОБА_2 не був присутній під час складення протоколу, а також не зазначено свідків події чи складення протоколу. Він не є відповідальною за стан ділянки автодороги З-49 Васьковичі-Шепетівка км 0+000 - км 50 000 протяжністю 50 км особою, поліцейським не було належним чином з'ясовано усі обставини справи та було складено адміністративний протокол не на ту особу.
Відповідно до диспозиції ст.140 ч.4 КУпАП, відповідальність за вказаною нормою настає за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
ОСОБА_1 притягується до відповідальності за вказаною нормою як посадова особа, відповідальна за експлуатаційний стан автодороги.
На обгрунтування викладених в протоколі обставин до нього додано рапорт про надходження 06.10.2020 року повідомлення про ДТП, схема місця ДТП від 06.10.2020 р., пояснення ОСОБА_2 , акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 06.10.2020 р., копії документів іноземною мовою на 3-х арк., фото на 2-х арк..
Жоден з вказаних документів не підтверджує той факт, що ОСОБА_1 є особою, відповідальною за стан дороги в місці, де сталось ДТП, отже являється суб'єктом вищевказаного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, оскільки доказів вчинення ОСОБА_1 правопорушення суду не надано, справа підлягає закриттю на підставі ст.247 п.1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.140, 221,247,п.1, 283 КУпАП,-
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ст.140,ч.4 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення через Коростенський міськрайонний суд.
Суддя
Копія згідно оригіналу