Україна
Донецький окружний адміністративний суд
07 грудня 2020 р. Справа №200/9037/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши у письмовому провадженні матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет сопору, на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
01.10.2020 до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України в Донецькій області відповідно до тексту якого позивач просить:
визнати протиправними дії територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області щодо нарахування та виплати заступнику голови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 18.04.2020 по 28.08.2020 із застосуванням обмеження нарахування 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2020;
зобов'язати територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області провести нарахування та виплату суддівської винагороди заступнику голови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1 на підставі частин 2,3 статті 135 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, виходячи з базового розміру окладу посадового окладу судді 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб розмір посадового окладу судді 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов'язкових платежів при їх виплаті за період з 18.04.2020 по 28.08.2020.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06.10.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи визначено проводити за правилами спрощеного позовного провадження (ст. 258, 262 КАС України).
Відповідно до частин 1, 2, 3 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом (ч. 5 ст. 12 КАС України).
Частиною шостою статті 12 КАС України визначено перелік категорій справ незначної складності для цілей Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 1 частини шостої статті 12 КАС України визначено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції"займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Разом із тим, із урахуванням примітки до ст. 50 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII(далі - Закон № 1700-VII) під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються (окрім інших категорій осіб) також судді.
Відтак, враховуючи, що позивач обіймає посаду судді Красноармійського міськрайонного суду Донецької області та відноситься до категорії осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, спір у справі стосується обставин, пов'язаних із проходженням ним публічної служби, тому така справа підпадає під дію винятку, визначеного п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України.
Згідно частиною 3 статті 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 4 статті 260 КАС України передбачено, що суд при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження за наявності підстав може постановити ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Відтак, враховуючи категорію даної справи та характер спірних правовідносин, обсяг та характер доказів у справі, суд приходить до висновку, що дану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження.
Як зазначено у частині 6 статті 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
За вказаних обставин, суд вважає доцільним, подальший розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження із проведенням підготовчого судового засідання.
Щодо клопотання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області про залучення до участі у справі у якості співвідповідачів - Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог ч.ч. 3, 4, 5 ст. 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.180 КАС України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, заміну позивача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Зважаючи на викладене суд дійшов висновку про розгляд вказаного клопотання під час підготовчого провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 248, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Подальший розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Питання щодо вирішення клопотання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області про залучення до участі у справі у якості співвідповідачів - Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України залишити відкритим та вирішити під час підготовчого засідання у справі.
Призначити підготовче засідання у справі на 28.12.2020 о 09 год. 00 хв., яке відбудеться в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду за адресою: 84122, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 1.
Роз'яснити учасникам справи, що розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Копії ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя І.В. Буряк