07.12.2020 Справа № 696/1188/20
№ 3/696/634/20
іменем України
07 грудня 2020 року м. Кам'янка
Суддя Кам'янського районного суду Черкаської області Ніколенко О.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з Кам'янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої та зареєстрованої в АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП, -
встановив:
Щодо ОСОБА_1 13.11.2020 складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП де зазначено, що 14.11.2020, о 09 год. 30 хв., в м. Кам'янка по вул. Г. Майдану, 34, магазин « ІНФОРМАЦІЯ_2 » приймав відвідувачів, не зважаючи на карантин вихідного дня та норми постанови КМУ № 641 п.п. 4 п. 15 зі змінами від 11.11.2020 № 1100.
Дії ОСОБА_1 поліцією кваліфіковано за ст.44-3 КУпАП.
Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує зокрема чи належить до компетенції розгляд даної справи (ст.278 КУпАП), чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення (ст.8 КУпАП).
21.11.2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до якого статтю 44-3 КУпАП доповнено частиною другою. У відповідності до вимог ст.221 КУпАП, судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою ст.44-3 КУпАП. Розгляд правопорушень, відповідальність за які передбачена частиною другої вказаної статті, покладено на інші органи в державі.
За вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості , необхідні для вирішення справи.
В порушення вимог ст. 256 КУпАП надісланий для розгляду протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП з доданими матеріалами не містить частини статті, що інкримінується вказаній особі та доказів інкримінованого правопорушення.
Підпунктом 4 п. 15 постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 передбачено, що додатково до обмежень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. забороняється приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, зі встановленням винятків.
Статтею 55 Господарського кодексу України визначено поняття суб'єкта господарювання. Зокрема, суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Суб'єктами господарювання є: 1) господарські організації юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Відповідно до ч.1 ст. 58 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.
Викладаючи суть адміністративного правопорушення, у протоколі зазначено, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ст. 44 КУпАП, так як магазин «Простор» приймав відвідувачів, однак в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували факт перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах з посадовими обов'язками, які б уповноважували її вирішувати питання про те чи приймати відвідувачів чи не приймати, а також про те, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання.
Також в матеріалах справи містяться додані докази до заперечення щодо вчинення адміністративного правопорушення надані ОСОБА_1 , які незавірені належним чином.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення в графі «Свідки», зазначено лише одного свідка вчиненого правопорушення, в той час коли до матеріалів справи додано пояснення декількох осіб.
Зазначене унеможливлює дослідження обставин вчиненого діяння та розгляд справи по суті, тому протокол слід повернути для проведення додаткової перевірки для усунення зазначених недоліків і приведення його у відповідність до вимог КУпАП.
Керуючись ст. 254, 256, 278, 283 КУпАП, суддя,
постановила:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП - повернути до Кам'янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.Є. Ніколенко