справа№380/7782/20
07 грудня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Сподарик Наталії Іванівни розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради ( вул.Виговського,34, м. Львів, 79022, код ЄДРПОУ 26094903), в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо відмови у наданні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї та скасувати повідомлення №3260 від 17.08.2020 року про відмову в наданні державної соціальної допомоги;
- зобов'язати Залізничний відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради призначити ОСОБА_1 державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї в період з серпня 2020 року по січень 2021року.
Ухвалою суду від 28.09.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за цим позовом та вирішено розглянути таку справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання. Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслано учасникам справи, відповідачу запропоновано у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати суду відзив на позовну заяву, в якому вказати про визнання/заперечення позовних вимог.
16.10.2020 за вх. № 53083 відповідачем подано відзив на позовну заяву.
15.10.2020за вх. № 52844 ел. позивач надав відповідь на відзив, просив позов задоволити повністю.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач вважає, що дії Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо відмови у призначені ОСОБА_1 державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї в період з серпня 2020 року по січень 2021 року протиправними. Зазначив, що підстава для відмови у призначенні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги: середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім'ї, викладена у повідомленні про відмову у наданні державної соціальної допомоги № 3260 є абсурдною. До повідомлення було надано відповідачем розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї для призначення державної соціальної допомоги. У розрахунку вказано: 1) розмір доходу фактичний ; 2) розмір доходу розрахований 14169 грн. cередньомісячний дохід сім'ї 2361,50 грн. Позивач не погоджується з таким розрахунком та відмовою державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї, оскільки протягом кількох років отримує таку допомогу.
Відповідач позов не визнав, 16.10.2020 за вх. № 53083 надав до матеріалів справи відзив на позовну заяву в якому зазначив, що оскаржуване повідомлення № 3260 від 17.08.2020 року про відмову в наданні державної соціальної допомоги винесено оскільки середньомісячний сукупний дохід перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та розрахований відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632. Позовні вимоги заперечує у повному обсязі.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін в порядку частини сьомої статті 262 КАС України від учасників справи не надходило. З огляду на ці обставини суд на підставі частини п'ятої статті 262 КАС України розглянув справу в порядку письмового провадження (без проведення судового засідання, за наявними матеріалами) в межах строку, визначеного статтею 258 КАС України.
Суд з'ясував зміст позовних вимог, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини:
13.08.2020 ОСОБА_1 звернувся до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із заявою про призначення державної соціальної допомог як малозабезпеченій сім'ї за адресою: АДРЕСА_1 . Разом із заявою позивач надав декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, довідку від 10.08.2020 виданої Львівським міським центром зайнятості про доходи за 6 місяців.
17.08.2020 Залізничний відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради прийняв повідомлення про відмову у наданні державної соціальної допомоги № 3260. Підстава для відмови у призначенні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги: середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім'ї.
До повідомлення було надано відповідачем розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї для призначення державної соціальної допомоги. У розрахунку: 1) розмір доходу фактичний 0. ; 2) розмір доходу розрахований -14169 грн. Середньомісячних дохід сім'ї 2361,50 грн.
Позивач вважає відмову відповідача у призначенні йому державної соціальної допомоги протиправною, тому звернувся до суду з цим позовом.
При вирішенні спору суд керувався наступним.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями статті 46 Конституції України проголошено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Закон України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" (далі - Закон №1768-III) спрямований на реалізацію конституційних гарантій прав громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім'ям.
Відповідно до статті 1 Закону №1768-III державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України (стаття 3 Закону №1768-III). При цьому, малозабезпечена сім'я - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї (стаття 1 Закону №1768-III).
Відповідно до частини першої статті 5 Закону №1768-III розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом.
Середньомісячний сукупний дохід сім'ї - обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім'ї, одержаний ними протягом шести місяців, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (абзац 7 статті 1 Закону №1768-III).
Прожитковий мінімум для сім'ї - визначена для кожної сім'ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення.
Відповідно до частини першої статі 6 Закону №1768-III державна соціальна допомога призначається на шість місяців.
"Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (далі - Порядок №250).
Відповідно до п.5 Порядку №250, для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім'ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), подає такі документи:
заяву, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики;
декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);
довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (за наявності).
Відповідно до пункту 7, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім'ї.
Розмір прожиткового мінімуму для сім'ї залежить від її складу і визначається як сума прожиткових мінімумів, розрахованих і затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.
Відповідно до пункту 9 порядку, середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім'ї - обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів малозабезпеченої сім'ї, одержаний ними протягом шести місяців.
Шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги .
Середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім'ї для призначення державної соціальної допомоги визначається відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632.
Згідно приписів п.10 Порядку № 250, державна соціальна допомога не призначається, якщо:
1) у складі сім'ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених у пункті 11 цього Порядку).
2) особи, які входять до складу малозабезпеченої сім'ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням державної соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;
3) у власності малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505;
4) у власності малозабезпеченої сім'ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).
Отже, суд зазначає, що право на отримання такого виду соціального допомоги пов'язано безпосередньо з середньомісячним сукупним доходом, який повинен бути нижчим від прожиткового мінімуму для сім'ї, і для встановлення такої обставини потребується перевірка достовірності наданих заявником відомостей. Надання недостовірних відомостей, зокрема приховування факту отримання членом сім'ї доходу, є встановленою законодавством підставою для відмови в призначенні відповідної соціальної допомоги, або припинення її виплати в разі безпідставного призначення.
Відповідно до пункту 22 Порядку рішення про призначення державної соціальної допомоги або про відмову в її призначенні приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви і надсилається наступного дня після його прийняття уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї.
Відповідно до пункту 23 Порядку контроль за правильністю призначення і виплати державної соціальної допомоги здійснює орган соціального захисту населення та Державна соціальна служба.
Системний аналіз наведених нормативно-правових актів дає підстави зробити висновок про те, що відмова у наданні спірної соціальної допомоги є протиправною зважаючи на наступне.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 перебуває на обліку як безробітний у Львівському міському центрі зайнятості без виплати допомоги по безробіттю. Звернувся із заявою про призначення державної соціальної допомоги і надав повну інформацію про доходи членів сім'ї. З матеріалів справи вбачається, що 13.08.2020 ОСОБА_1 звернувся до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із заявою про призначення державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї за адресою: АДРЕСА_1 . Разом із заявою позивач надав декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, довідку від 10.08.2020 виданої Львівським міським центром зайнятості про доходи за 6 місяців.
17.08.2020 Залізничний відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради прийняв повідомлення про відмову у наданні державної соціальної допомоги № 3260. Підстава для відмови у призначенні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги: середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім'ї.
До повідомлення було надано відповідачем розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї для призначення державної соціальної допомоги. У розрахунку: 1) розмір доходу фактичний ; 2) розмір доходу розрахований 14169 грн. Середньомісячний дохід сім'ї 2361,50 грн.
Проте, з розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім'ї, який здійснив відповідач для призначення державної соціальної допомоги, неможливо встановити дійсні обставини щодо розрахованого доходу.
Суд зауважує, що управлінням не вчинялося жодних дій щодо звернення із запитом для перевірки достовірності даних, що стосуються отримання доходу позивачем за період шести місяців, що становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, а саме відсутнє повідомлення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області щодо відомостей з державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів станом на серпень 2020.
Таким чином, з огляду на вищевикладене та враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку, що позивач при зверненні за державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім'ям не надавав недостовірні дані. Як вбачається у довідці - відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків станом на 13.03.2020р. за період 1-3 квартал 2019 року - відсутня інформація про доходи, а за 4 квартал 2019 - виграш 1400 грн. У довідці із міського центру зайнятості теж надходження - 0; отже із встановлених довідок у позивача відсутні будь які доходи. Сума отриманої допомоги в розмірі 14169 грн. спростовується довідкою із центру зайнятості, так як там відсутні надходження у позивача.
Отже, відповідачем безпідставно при обчисленні середньомісячного сукупного доходу сім'ї для призначення державної соціальної допомоги ОСОБА_1 розраховано розмір доходу без відомостей з державного реєстру фізичних осіб - платників податків позивача про суми виплачених доходів станом на серпень 2020.
Враховуючи встановлені судом обставини та відсутність подання відповідачем доказів того, що зі сторони позивача навмисно подані недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, суд дійшов висновку про протиправність рішення відповідача (повідомлення №3260 від 17.08.2020) про відмову в наданні державної соціальної допомоги, тому таке слід скасувати.
Окрім того, суду наголошує, що відповідач не позбавлений права звернення із запитами для підтвердження правильності обрахунку підставності у призначенні чи у відмові в призначенні такої допомоги, оскільки необхідно обрахувати за Порядком - розмір доходу фактичний, розмір доходу розрахований і cередньомісячний дохід сім'ї.
Щодо вимоги позивача зобов'язати Залізничний відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради призначити ОСОБА_1 державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї в період з серпня 2020 року по січень 2021року, то така не може бути задоволеною з огляду на те, що призначення допомоги є виключними повноваженнями відповідача за результатами розгляду відповідної заяви.
Крім цього, на думку суду, будь-яка вимога на майбутнє, в тому числі і про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчиняти виплати в майбутньому є неналежною по своїй суті.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рішенні від 14.09.2020 у справі № 560/2120/20 дійшов висновку, що оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити, як передчасних.
Відтак, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправним та скасування рішення Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо відмови у наданні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї та скасувати повідомлення (рішення) № 3260 від 17.08.2020 року про відмову в наданні державної соціальної допомоги .
З огляду на встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази, суд вважає, що при винесені повідомлення від 17.08.2020 за результатами розгляду заяви від 13.08.2020 Залізничний відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені законодавством, тобто, без урахування всіх обставин, відтак, наявні підстави для часткового задоволення позовних вимог.
Так, положеннями ст.13 (право на ефективний засіб юридичного захисту) Конвенції передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абз.10 п.9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003р. № 3-рп/2003).
При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Відтак ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Крім того, в рішеннях Європейського суду з прав людини склалася практика, яка підтверджує, що дискреційні повноваження не повинні використовуватися свавільно, а суд повинен контролювати рішення, прийняті на підставі реалізації дискреційних повноважень, максимально ефективно (див. рішення у справі "HasanandChaush v. Bulgaria", заява №. 30985/96).
Отже, адміністративний суд, з урахуванням фактичних обставин, зобов'язаний здійснити ефективне відновлення порушених прав, а не лише констатувати факт наявності неправомірних дій. Для цього адміністративний суд наділений повноваженнями, зокрема, щодо зобов'язання відповідача вчинити певні дії, або ж прийняти рішення, і це прямо вбачається з п.4 ч.2 ст.245 КАС України.
З урахуванням наведеного, з метою ефективного та належного захисту порушеного права позивача за встановлених обставин, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з врахуванням позиції суду викладеної в даному рішенні. При цьому, суд наголошує, що відповідач при розгляді відповідної заяви позивача повинен врахувати висновки суду викладені у цьому рішенні (тобто дослідити наявну інформацію про отриманні доходи позивача; інформацію про склад сім'ї, для обрахунку допомоги).
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому в силу частини другої статті 77 Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, письмові доводи сторін, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Щодо судових витрат, а саме судового збору, позивач згідно з ст. 8 Закону України "Про судовий збір" звільнений від сплати судового збору.
В період 27 листопада по 04 грудня 2020 року головуючий суддя перебувала у щорічній основній відпустці, тому рішення винесено в перший робочий день судді після відпустки 07.12.2020.
Керуючись ст. ст. 72-79, 90, 139, 241-246, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, - задоволити частково.
Визнати протиправними дії Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (79022, м. Львів, вул.Виговського,34; код ЄДРПОУ 26094903) щодо відмови у наданні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї .
Визнати протиправним та скасувати повідомлення № 3260 від 17.08.2020 року Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про відмову в наданні державної соціальної допомоги.
Зобов'язати Залізничний відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї, з урахуванням висновків суду по цій справі.
В задоволені іншої частини позовних вимог відмовити.
Судові витрати розподілу не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Суддя Сподарик Н.І.