07 грудня 2020 року м. Кропивницький справа № 340/4141/20
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного (письмового) провадження справу
за позовомОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 )
до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул.Соборна, 7-а, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25009, код ЄДРПОУ - 20632802)
провизнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
І. Зміст позовних вимог.
ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просить:
- визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови у перерахунку та виплаті призначеної позивачу пенсії відповідно до ст.ст.51, 63 Закону №2262-ХІІ на підставі довідки управління Служби безпеки України в Кіровоградській області № 61/17/54 від 26.08.2020 року;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату призначеної позивачу пенсії відповідно до ст.ст.51, 63 Закону №2262-ХІІ на підставі довідки управління Служби безпеки України в Кіровоградській області від 26 серпня 2020 року № 61/17/54 без обмеження пенсії максимальним розміром а з розрахунку 80 % суми грошового забезпечення з моменту отримання зазначеної довідки;
- компенсувати різницю між перерахованою таким чином пенсією та вже проведеними виплатами по дату набрання чинності даним рішенням.
ІІ. Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо перерахунку йому пенсії на підставі довідки №61/17/54 від 26 серпня 2020 року. Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області листом від 15.09.2020 року повідомило, що перерахунок пенсії не проведено, оскільки відсутні підстави. Позивач вважає відмову відповідача безпідставною та протиправною.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву відповідно до якого не погоджується з позовними вимогами (а.с.21-26).
Відповідач вказує, що Управлінням Служби безпеки України в Кіровоградській області відповідно до пункту 3 Порядку №45, пункту 7 постанови КМУ №103, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовців за постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" складено довідку за №61/17/123 від 11.04.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії гр. ОСОБА_1 , за формою згідно з додатком 2 до Порядку №45 та подало її до ГУ ПФУ в Кіровоградській області. До вказаної довідки включені такі види грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років, що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", як це передбачено пунктом 1 постанови КМУ №103 та абзацом 1 пункту 5 Порядку №45, чинних на час здійснення перерахунку. Розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за вислугу років, зазначений у цій довідці, перевищував розмір грошового забезпечення, визначений у грошовому атестаті серії НОМЕР_2 від 22.04.2014 та довідці від 22.04.2014 про додаткові види грошового забезпечення, що подавались уповноваженим органом, з якого звільнився позивач.
На підставі довідки від 11.04.2018 ГУ ПФУ в Кіровоградській області здійснено перерахунок пенсії, призначеної гр. ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Внаслідок цього перерахунку розмір пенсії позивача збільшився у порівнянні з розміром раніше призначеної та перерахованої йому пенсії
Правові підстави для направлення Управлінням Служби безпеки України в Кіровоградській області до ГУ ПФУ нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсій, з зазначенням складових, на яких наполягає позивач, наразі відсутні, оскільки після 01.03.2018 грошове забезпечення військовослужбовців не підвищувалося, а Кабінетом Міністрів України не приймалися інші рішення щодо перерахунку пенсій військовослужбовців.
Позивачем подано відповідь на відзив у якій позивач підтримує позовні вимоги у повному обсязі та заперечує проти задоволення клопотання про залишення позову без розгляду (а.с.34-36).
ІІІ. Заяви (клопотання) учасників справи інші процесуальні дій у справі.
Ухвалою від 05.10.2020 року у справі відкрито провадження та призначено її до розгляду у прядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с.17).
20.10.2020 року відповідач подав до суду письмовий відзив на позовну заяву (а.с.21-26).
21.10.2020 року позивачем подано відповідь на відзив (а.с.34-36).
20.10.20 року від представника відповідача до суду надійшло клопотання про залишення позову без розгляду (а.с.41).
Ухвалою суду від 26.10.2020 року клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду залишено без задоволення (а.с.43).
Суд зауважує, що у поданому відзиві відповідачем наголошено на пропуску строку звернення позивача із даним адміністративним позовом, тому суд зазначає наступне.
Зазначені твердження відповідача судом розцінюються як необґрунтовані, оскільки як зазначено Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 21.08.2019 року у справі №620/4218/18 для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина третя статті 122 КАС України).
Спір у цій справі пов'язаний з невиплатою пенсійним органом сум пенсійного забезпечення, які є джерелом існування, доходом та власністю (матеріальним інтересом, захищеним статтею 1 Першого протоколу до Конвенції). Цей довід випливає з наступних положень законодавства, і відповідно строк звернення до адміністративного суду за відновленням порушених пенсійних прав може обмежуватися лише спеціальною нормою Закону №1058-IV, що не суперечить положенням ст. 122 КАС України, яка не виключає можливості розгляду спорів у справах, пов'язаних з пенсійними виплатами за минулий час поза межами шестимісячного строку.
Відповідно до частини другої статті 46 Закону № 1058-IV, нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
З врахуванням вказаних норм Закону без обмеження будь-яким строком мають виплачуватися лише нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію.
Згідно з ч.3 ст.51 Закону №2262 перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Отже, право позивача на перерахунок пенсії не обмежене будь-якими строками.
Більш того, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області відмовило позивачу у перерахунку пенсії листом від 15.09.2020 р., то позивач звернувся до суду з дотриманням строків встановлених ч.2 ст.122 КАС України.
Інших заяв чи клопотань учасниками справи до суду не подано.
Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно з частиною 2 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
З огляду на завершення 30-ти денного терміну для подання заяв по суті справи, суд вважав можливим розглянути та вирішити справу по суті за наявними у ній матеріалами.
Враховуючи перебування головуючого судді по справі на лікарняному, з урахуванням положень ч.ч.1, 6 ст.120, ст.193 КАС України, дана адміністративна справа вирішується судом у межах строку, визначеного ст.193, 263 КАС України.
ІV. Обставини встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Розглянувши подані сторонами документи, з'ясувавши зміст спірних правовідносин з урахуванням зібраних доказів, судом встановлені наступні обставини.
ОСОБА_1 , полковник Служби безпеки України, з квітня 2014 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримую пенсію за вислугу років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
У зв'язку з підвищенням грошового забезпечення Управлінням Служби безпеки України в Кіровоградській області складено довідку №61/17/54 від 26.08.2020 р. про розмір грошового забезпечення, щодо здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії з 01.04.2019 року (а.с.7 зворот).
Позивач звернувся з письмовою заявою від 27 серпня 2020 року до Головного управління ПФУ в Кіровоградській області щодо перерахунку його пенсії згідно довідки від 26.08.2020 №№61/17/54 (а.с.10).
Листом №1100-0315-8/27780 від 15.09.2020 р. Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повідомило, що у головного управління відсутні підстави для перерахунку пенсії згідно довідки про розмір грошового забезпечення від 26.08.2020 №№61/17/54 виданої Управлінням Служби безпеки України в Кіровоградській області, так як після визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсій не приймалося.
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду із даним позовом, за захистом порушеного, на його думку, права.
V. Оцінка суду.
Надаючи правову оцінку обґрунтованості аргументам, наведеними учасниками справи, суд дійшов наступних висновків.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі чи службі в органах внутрішніх справ визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ (далі за текстом Закон №2262).
Статтею 51 Закону №2262 визначено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.63 Закону №2262 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Відповідно до абз.12 п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктами 1-4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45 (далі за текстом Порядок №45) пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 р. №103 (далі за текстом Постанова №103).
Пунктом 1 Постанови №103 постановлювалося перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 р. у справі №553/3619/16-а.
При цьому перерахунок може бути здійснено після надходження до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій військовослужбовців. Подання такої довідки до територіального органу Пенсійного фонду України безпосередньо пенсіонером, а не надходження її від уповноваженого структурного підрозділу, не увільняє відповідача від обов'язку щодо проведення перерахунку на підставі відповідної довідки.
Беручи до уваги, що ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, зважаючи на те, що Головне управління Пенсійного фонду України після одержання довідки про розмір грошового забезпечення від 26.08.2020 р. №61/17/54 зобов'язане перерахувати пенсію ОСОБА_1 починаючи з 05.03.2019 року, тобто з дати набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області що полягають в ухиленні та безпідставній відмові в перерахунку пенсії на підставі довідки Управління Служби безпеки України від 26.08.2020 р. №61/17/54 про грошове забезпечення з урахуванням усіх складових основних та додаткових (надбавки, доплати, премії) та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області вчинити певні дії як спосіб захисту порушеного права ОСОБА_1 та здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Управління Служби безпеки України від 26.08.2020 р. №61/17/54, підлягають задоволенню.
Посилання відповідача на втрату чинності пунктами 1 і 2 Постанови №103 суд вважає необґрунтованими, оскільки визнання протиправними та нечинними вказаних норм не позбавляє позивача права на перерахунок його пенсії у зв'язку із зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.
Також безпідставним є твердження відповідача про неприйняття нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", після набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/3858/18, так як такий порядок встановлений Порядком №45.
Разом з тим, суд звертає увагу та зазначає, що вимоги позивача в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії у розмірі 80% суми грошового забезпечення, не підлягають задоволенню та є передчасними.
З матеріалів справи вбачається, що у заяві про перерахунок пенсії на підставі довідки від 26.08.2020 р. №61/17/54 та в рішенні відповідача про відмову у здійсненні такого перерахунку, не зазначено про відсотковий розмір суми грошового забезпечення позивача.
Отже, захисту підлягає виключно порушене право, а рішення суду не може стосуватися правовідносин, які можуть скластися у майбутньому.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.371 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення суд зазначає таке.
Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.
Поряд з цим суд враховує, що позивачем не наведено причин та не надано доказів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду.
Приймаючи до уваги обставини даної справи, підстави зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання судового рішення відсутні.
Згідно ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку Кіровоградського окружного адміністративного суду, позивачем надано суду достатні документальні докази, якими підтверджується протиправність оскаржуваних ним дій відповідача, в той час, як останнім не доведено правомірність та обґрунтованість таких дій з урахування вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, які містяться в матеріалах справи, суд доходить висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позову.
VI. Судові витрати.
Судових витрат, які б підлягали стягненню на користь позивача з відповідача, відповідно до ст.139 КАС України, судом не встановлено.
Керуючись статтями 132, 139, 143, 242-246, 255, 260-263, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, 7-а, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25009, код ЄДРПОУ - 20632802) щодо відмови у перерахунку та виплаті призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) пенсії відповідно до ст. ст. 51, 63 Закону №2262-ХІІ на підставі довідки управління Служби безпеки України в Кіровоградській області № 61/17/54 від 26.08.2020 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул.Соборна, 7-а, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25009, код ЄДРПОУ - 20632802) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) призначеної пенсії відповідно до ст.ст.51, 63 Закону №2262-ХІІ на підставі довідки управління Служби безпеки України в Кіровоградській області від 26 серпня 2020 року № 61/17/54 з урахуванням раніше виплачених сум.
Допустити до негайного виконання дане рішення в межах платежу за один місяць.
Решту позовних вимог залишити без задоволення.
Копію рішення суду надіслати учасникам справи.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Повний текст рішення складено та підписано 07 грудня 2020 року.
Суддя
Кіровоградського окружного
адміністративного суду Р.В. Жук