23 листопада 2020 року Справа № 160/11784/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сліпець Н.Є.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії, -
25.09.2020 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якому просить:
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок заробітку для обчислення пенсії з урахуванням грошового забезпечення отриманого під час ліквідації наслідків на ЧАЕС та розміру державної пенсії.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.09.2020 року відкрито провадження та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи на 20.10.2020 року, відповідно до ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с. 49).
Цією ж ухвалою відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у період з 28.05.1986 оку по 09.06.1986 року приймав участь по ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС в складі Військової частини №21020 та має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії. До призиву працював у Радгоспі «Южний» Криворізького району на посаді шофера, однак 13.04.1984 року був звільнений у зв'язку з призивом до лав армії. На підставі рішення Криворізького районного суду Дніпропетровській області від 18.04.2018 року у справі №177/392/17, Головним управлінням ПФУ у Дніпропетровській області йому призначено пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку з моменту набуття такого статусу, а саме з 18.02.2016 року. Відповідно до листа Відділу з питань перерахунків пенсії №8, пенсія призначена із застосуванням заробітної плати за період з 01.07.2000 року по 31.03.2016 року. Зазначає, що не погоджуючи з розміром нарахованої пенсії, він звернувся до відповідача із заявою, в якій просив здійснити перерахунок пенсійних виплат з урахуванням участі у ліквідації наслідків на ЧАЕС, а саме з урахуванням середнього заробітку під час виконання робіт/служби пов'язаних з ліквідації на ЧАЕС. Проте, отримав відповідь, в якій відповідачем зазначено, що інший розрахунок пенсії законодавством не передбачений, а також те, що заробітна плата нарахована лише за період з 2000 року - по 2016 рік, тобто без врахувань отриманих виплат під час участі у ліквідації наслідків ЧАЕС. Позивач вважає, що така відмова у проведенні перерахунку пенсії є протиправною та порушує його право на соціальний захист, у зв'язку з чим звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Разом з позовною заявою позивач звернувся до суду з клопотанням про призначення судово-економічної експертизи з метою встановлення правильності нарахування пенсії, а також безпосередньо визначення розміру виплат особам, які є учасниками ліквідації наслідків ЧАЕС.
Дослідивши доводи клопотання щодо призначення судово-економічної експертизи, суд відмовляє у його задоволенні, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 101 КАС України висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені перед експертом, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.
Згідно із ч. 1 ст. 102 КАС України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.
Отже, судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
При цьому, в даному випадку спірним є питання щодо права позивача на проведення перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення отриманого під час ліквідації наслідків на ЧАЕС, а не щодо визначення розміру його нарахування.
Враховуючи, те що у клопотанні позивача про призначення експертизи, на виконання вимог вищевказаних статей відсутні належні обґрунтування необхідності призначення експертизи, на переконання суду, дослідження та встановлення обставин, які входять до предмета доказування у даній справі не потребує спеціальних знань експерта.
З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку, що клопотання позивача про призначення судово-економічної експертизи є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
20.10.2020 року на адресу суду надійшов письмовий відзив на позов, у якому представник відповідача в задоволенні позовних вимог просила відмовити в повному обсязі, посилаючись на те, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Дніпропетровській області та з 18.02.2016 отримує пенсію за віком, призначену за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Пенсія за віком позивачу була призначена відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії зі зменшенням пенсійного віку на виконання рішення Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 18.04.2018 у справі №177/392/17. Отже, позивач, маючи статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, що підтверджено посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим 03.11.2011року, реалізував надане йому право на дострокове призначення пенсії за віком (зменшення віку на 10 років). При цьому, позивач не має будь-якої групи інвалідності, яка настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, у зв'язку з чим підстави для застосування ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» при обчисленні пенсії за віком відсутні. Крім того, звертала увагу суду, що позивач під час проходження строкової військової служби у складі Військової частини №20120 з 28.05.1986 року по 09.06.1986 року приймав участь по ліквідації наслідків ЧАЕС. Тобто, на момент участі по ліквідації наслідків ЧАЕС позивач не працював на підприємстві та не отримував заробітну плату, що також підтверджує безпідставність посилання позивача на право щодо обчислення середньомісячного заробітну для обчислення пенсії відповідно до ст. 54, 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та відповідно до Постанови Кабінетів Міністрів України від 23.11.2011 року №1210, оскільки останній не має відповідної групи інвалідності та не працював на підприємстві в період прийняття участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Позивач та його представник у судове засідання не з'явились, про день час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, надали заяву з проханням розглянути справу без їх участі, позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечувала, посилаючись на його безпідставність та не обгрунтованість.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи.
З урахуванням відсутності позивача, належним чином повідомленого про дату, час та місце розгляду справи, наявності від нього заяви про розгляд справи без його участі та достатніх доказів у матеріалах справи для вирішення справи, суд ухвалив здійснити її розгляд у письмовому провадженні.
Згідно ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи, або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим 03.11.2011 року Дніпропетровською обласною адміністрацією.
З 18.02.2016 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком, призначену за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Пенсія за віком ОСОБА_1 призначена відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії зі зменшенням пенсійного віку на виконання рішення Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 18.04.2018 року у справі №177/392/17.
15.06.2020 року адвокат Головка В.Л. звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із адвокатським запитом про перерахунок пенсії, з врахуванням кратності заробітку в зоні ліквідації аварії на ЧАЕС, дози опромінення, розміру обов'язкового преміювання осіб, які приймали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Проте, листом від 24.06.2020 року Відділ з питань перерахунків пенсій №8 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області повідомило, що пенсія призначена із застосуванням заробітної плати за період з 01.07.2000 року по 31.03.2016 року, інші розрахунки чинним законодавством не передбачені.
Отже, спір між сторонами виник з підстав фактичної відмови пенсійного органу у проведенні перерахунку пенсії позивача з урахуванням грошового забезпечення отриманого під час ліквідації наслідків на ЧАЕС та розміру державної пенсії.
Вирішуючи спір по суті заявлених вимог, суд виходить з наступного.
Згідно зі ст.3, ст. 19, ст. 46 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Статтею 92 Конституції України визначено, що виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-XII (далі - Закон № 796-XII).
Статтею 1 Закону України № 796-ХІІ встановлено мету та основні завдання цього Закону, а саме, що він спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.
Тобто, метою Закону є захист громадян, які постраждали внаслідок: Чорнобильської катастрофи; інших ядерних аварій та випробувань; військових навчань із застосуванням ядерної зброї.
Статтею 10 зазначеного Закону учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.
До військовослужбовців належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці надстрокової служби, військовозобов'язані, призвані на військові збори, військовослужбовці-жінки, а також сержанти (старшини), солдати (матроси), які перебувають (перебували) на дійсній строковій службі у збройних силах, керівний і оперативний склад органів Комітету державної безпеки, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, а також інших військових формувань.
Статтею 59 зазначеного Закону регулюються питання пенсії військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Частиною 3 ст. 59 Закону № 796-XII, у редакції Закону України «Про внесення змін до вказаного Закону від 05 жовтня 2006 року № 231-V», було визначено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п'ятикратного розміру заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.
Так, частиною 3 статті 59 Закону № 796-XII у редакції, чинній до 01 жовтня 2017 року, було визначено одну категорію осіб, які мали право на обчислення пенсії з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, а саме: особи, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами.
Водночас, Законом України № 2148-VIII від 03.10.2017 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни до ч.3 ст.59 статті 59 Закону № 796-XII.
Так, ч. 3 ст. 59 Закону № 796-XII у редакції, чинній з 01 жовтня 2017 року, передбачено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня відповідного року.
Отже, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 03.10.2017 р. розширено перелік категорій осіб, на яких вказана норма розповсюджується: особа брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; особа брала участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій та випробувань; особа брала участь у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.
Проте, незмінною залишилася умова щодо проходження такими особами дійсної строкової служби у відповідний період.
Таке право виникає у зазначених осіб лише за наявності у сукупності трьох умов (розширене тлумачення зазначеної статті без внесення змін до ч. 3 ст. 59 Закону № 796-XII не допускається):
1) особа має статус особи з інвалідністю;
2) особа отримала статус особи з інвалідність виключно внаслідок участі у ліквідації відповідних наслідків та у військових навчаннях;
3) особа брала участь у ліквідації відповідних наслідків та військових навчаннях лише під час проходження дійсної строкової служби.
Аналогічного висновку щодо одночасної необхідності дотримання вказаних вище критеріїв дійшов Верховний Суд у постановах від 11.12.2018 року у справі № 822/1346/18, від 26.03.2019 року у справі № 816/99/18.
Згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд повинен враховувати висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Пунктом 9.1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210 (в редакції, чинної на момент звернення позивачів із заявами про перерахунок пенсії), передбачено, що за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Під час розгляду справи судом встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, віднесений до 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України з 18.02.2016 року та отримує пенсію за віком, призначену за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Пенсія за віком позивачу призначена відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії зі зменшенням пенсійного віку на виконання рішення Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 18.04.2018 року у справі №177/392/17.
При цьому, судом встановлено, що позивач не має будь-якої групи інвалідності, яка настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою.
Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Постановою Кабінетів Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки позивач не має документально встановленої групи інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, підстави для застосування ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» при обчисленні пенсії за віком в даному випадку відсутні.
Крім того, в ході розгляду справи судом встановлено, що позивач приймав участь по ліквідації наслідків ЧАЕС під час проходження строкової військової служби у складі Військової частини №20120 з 28.05.1986 року по 09.06.1986 року.
Тобто, на момент участі по ліквідації наслідків ЧАЕС позивач не працював на підприємстві та не отримував заробітну плату.
Статтею 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено порядок та пільги по обчисленню середньомісячного заробітку для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до ст. 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України та, зокрема, зазначено, що якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення: менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі при призначенні пенсії по інвалідності.
Враховуючи викладене, є безпідставними посилання позивача на право щодо обчислення середньомісячного заробітку для обчислення пенсії відповідно до ст. 54, 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та відповідно до Постанови Кабінетів Міністрів України від 23.11.2011 року №1210, оскільки останній не має відповідної групи інвалідності та не працював на підприємстві в період прийняття участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
За таких обставин, суд вважає, що позивач не довів порушення відповідачем його права на перерахунок пенсії згідно із ст. 54, 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки на момент виникнення спірних відносин позивач не набув такого права.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Частина 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
В той же час, і ч. 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок на позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги та заперечення.
Так, позивачем не були надані суду достатні докази, на підтвердження безпідставної, всупереч чинному законодавству відмови у проведенні перерахунку його пенсії.
Оцінуючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, а також обставини, встановлені в ході судового розгляду справи, суд дійшов висновку, що відмовляючи позивачу у проведенні перерахунку пенсії, з урахуванням грошового забезпечення отриманого під час ліквідації наслідків на ЧАЕС, відповідач діяв відповідно до Конституції України та чинного законодавства України, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Щодо вирішення питання про розподіл судових витрат, суд зазначає, що оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, інші судові витрати ним понесені не були, відсутні підстави для вирішення питання про розподіл судових витрат.
Відповідно до ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
У зв'язку з перебуванням головуючого судді Сліпець Н.Є. у період з 16.11.2020 року по 20.11.2020 року на лікарняному, повний текст рішення суду складено, першого робочого дня - 23.11.2020 року.
Керуючись ст.ст. 2-10, 11, 12, 47, 72-77, 94, 122, 132, 139, 193, 241-246, 250, 251, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Є. Сліпець