Справа № 289/1854/20
Номер провадження 3/289/875/20
02.12.2020 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Сіренко Н.С., ознайомившись із матеріалами, що надійшли з Радомишльського відділення поліції Коростишівського відділу поліції ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ., ФОП,
за ст. 44-3 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 09.11.2020 серії ВАБ № 394420, ФОП ОСОБА_1 25.10.2020 близько 01 год. 46 хв. у АДРЕСА_2 здійснювала торгівлю продуктами харчування та організувала роботу закладу після 22 год. 00 хв., чим порушила вимоги постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», чим вчинила правопорушення, передбачене статтею 44-3 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 09.11.2020 серії ВАБ № 394419, ФОП ОСОБА_1 25.10.2020 близько 01 год. 46 хв. у АДРЕСА_2 здійснювала торгівлю продуктами харчування у кафе-барі без засобів індивідуального захисту, а саме без гумових рукавичок та захисної маски, чим порушила вимоги постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», чим вчинила правопорушення, передбачене статтею 44-3 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, суддя дійшла до наступних висновків.
Відповідно ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 06.11.2020 № 1000-IX, який набрав чинності 21.11.2020 (далі Закон № 1000-IX), положення, зокрема, ст. 44-3 КУпАП було доповнено частиною другою такого змісту: «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Відповідно до вказаного Закону, органами, уповноваженими розглядати адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 44-3 КУпАП є: виконавчі комітети (а в населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчі органи, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад, органи Національної поліції та органи державної санітарно-епідеміологічної служби.
Протоколи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 надійшли до суду 18.11.2020 та на час набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1000-IX від 06.11.2020, не розглянуті.
Відповідно до ст. 8 КУпАП, закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Санкція ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачає накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Санкція ч. 2 ст. 44-3 КУпАП передбачає накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, враховуючи положення ст. 8 КУпАП щодо дії закону про відповідальність за адміністративні правопорушення у часі, з огляду на те, що Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1000-IX від 06.11.2020 пом'якшує відповідальність особи за вчинене адміністративне правопорушення, а отже підлягає застосуванню у даному провадженні, вважаю за необхідне
-протокол про адміністративне правопорушення від 09.11.2020 серії ВАБ № 394420 повернути до Радомишльського відділення поліції Коростишівського відділу поліції ГУ НП в Житомирській області для належного оформлення (визначення частини ст. 44-3 КУпАП за якою органом внутрішніх справ кваліфікуються дії особи);
-протокол про адміністративне правопорушення від 09.11.2020 серії ВАБ № 394419 повернути до Радомишльського відділення поліції Коростишівського відділу поліції ГУ НП в Житомирській області, для приведення його у відповідність з вищезгаданим Законом та розгляду справи по суті уповноваженим не те органом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 283, 284 КУпАП, суддя
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП повернути до Радомишльського відділення поліції Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н. С. Сіренко