01 грудня 2020 р.Справа № 520/1634/19
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Русанової В.Б.,
Суддів: Перцової Т.С. , Жигилія С.П. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду клопотання Слобожанської митниці Держмитслужби про повернення надмірно сплаченої суми судового збору за апеляційною скаргою Харківської митниці ДФС на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14.08.2019 року по справі № 520/1634/19
за позовом ОСОБА_1
до Харківської митниці ДФС
про визнання протиправними і скасування рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови в прийнятті митної декларації,
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом, в якому просив:
визнати протиправним та скасувати:
- рішення про коригування митної вартості товарів №UA807000/2018/001346/2 від 18.12.2018 року;
-картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA80719/2018/00514 від 18.12.2018 року.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 14.08.2019 року задоволено позов ОСОБА_1 .
На рішення суду Харківською митницею ДФС подано апеляційну скаргу, до якої надано докази сплати судового збору в розмірі 4 050, 81 грн.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2019 апеляційну скаргу Харківської митниці ДФС залишено без задоволення, рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14.08.2019 залишено без змін.
Слобожанська митниця Держмитслужби подала до Другого апеляційного адміністративного суду клопотання про повернення надмірно сплаченої суми судового збору в розмірі 2 898,21 грн., посилаючись на те, що скаржником сплачено судовий збір більшому розмірі, ніж встановлено Законом України "Про судовий збір".
Колегія суддів, розглянувши клопотання, дослідивши докази по справі, вважає, що наявні підстави для його задоволення, виходячи з наступного.
Згідно ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до п.1 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Згідно з п. 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року № 787, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
Враховуючи, ціну позову (70 500, 15 грн), яка складає різницю митних платежів, що підлягали сплаті згідно з митною вартістю, розрахованою декларантом, та митною вартістю, розрахованою митним органом, належною сумою судового збору за подання апеляційної скарги, відповідно до Закону України "Про судовий збір" є 1 152, 60 грн. (768, 40 грн.х150%).
Судом апеляційної інстанції встановлено, що апелянтом сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги в розмірі 4 050,81 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 6027 від 05.11.2019 (т. 1 а.с. 209), тобто в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
У програмі Діловодство спеціалізованого суду в розділі "Реєстр підтверджень оплат із Казначейства" наявні відомості щодо зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, сплаченого згідно наданого платіжного доручення.
Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2019 р. №858 Про утворення територіальних органів Державної митної служби (далі - Постанова № 858) утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної митної служби, зокрема Слобожанську митницю Держмитслужби.
Відповідно до пункту 2 Постанови № 858 реорганізовано територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної митної служби. Таким чином, Харківську митницю ДФС реорганізовано шляхом приєднання до Слобожанської митниці Держмитслужби.
Відповідно до пункту 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади права та обов'язки органів виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Відповідно до ч.4 ст. 21 Закону України від 17 березня 2011 № 3166-VI Про центральні органи виконавчої влади територіальні органи виконавчої влади набувають статусу юридичної особи з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про їх державну реєстрацію як юридичної особи.
06.11.2019 Слобожанську митницю Держмитслужби внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
28.11.2019 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено інформацію про перебування в стані припинення Харківської митниці ДФС.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 № 1217-р визначено, можливість забезпечення здійснення з 8 грудня 2019 р. Державною митною службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 № 227 Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.
Таким чином, правонаступником Харківської митниці ДФС є Слобожанська митниця Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43332958, 61003, Харківська обл., місто Харків, вул. Короленка, будинок 16Б).
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що судовий збір у сумі 2 898,21 грн. (4050, 81 грн. - 1152, 60 грн.), сплачено надмірно, а тому підлягає поверненню Слобожанській митниці Держмитслужби.
Керуючись ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст. 34, 132 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання Слобожанської митниці Держмитслужби про повернення надмірно сплаченого судового збору - задовольнити.
Повернути Слобожанській митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43332958, рахунок: UA178201720343110003000162572, банк: ГУДКСУ у Харківській області) надмірно сплачений судовий збір у розмірі 2898,21 грн. (дві тисячі вісімсот дев'яносто вісім) грн. 21 коп., сплачений за подання до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14.08.2019 року по справі № 520/1634/19 відповідно до платіжного доручення від 05.11.2019 року № 6027, банк платника - Держказначейська служба України, м. Київ, код банку 820172, отримувач - УДКСУ у Основ. м. Харків 22030101, код 37999628, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок UA088999980000034318206081004, призначення платежу: 101;39534151; суд. збір за позовом ОСОБА_1 на рішення від 14.08.19 по справі №520/1634/19; ККДБ 22030101; Другий апеляц. адм. суд.;3507010:2800.
Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Русанова В.Б.
Судді Перцова Т.С. Жигилій С.П.