Рішення від 27.11.2020 по справі 320/12310/20

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2020 року 320/12310/20

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Балаклицького А.І., розглянувши в м. Києві в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом кандидата на посаду депутата Богуславської міської ради ОСОБА_1 до Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області, третя особа: Київська обласна організація Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

25 листопада 2020 року о 16 год. 16 хв. кандидат на посаду депутата Богуславської міської ради ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 26.11.2020 за вх. №41282, просить суд:

- визнати протиправними дії Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області по складанню уточненого протоколу з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області від 21.11.2020 в частині відображення кількості голосів виборців, які підтримали територіальний виборчий список від Київської обласної організації Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна", на підставі протоколів дільничних виборчих комісій №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095 територіального виборчого округу №3 Богуславської МТВК, та дії по оприлюдненню результатів виборів з голосування з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області в газеті "Вісті Богуславщини" та на сайті Богуславської міської ради;

- зобов'язати Богуславську міську територіальну виборчу комісію Обухівського району Київської області скласти уточнений Протокол про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, в якому відобразити фактичні результати голосування за депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області, а саме: вказати правильну кількість голосів виборців, які підтримали Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" на підставі протоколів дільничних виборчих комісій №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095 територіального виборчого округу №3 Богуславської МТВК.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при складенні протоколу Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області з позначкою "Уточнений" від 21.11.2020 відповідачем не було враховано дійсну кількість голосів виборців, відданих за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна".

Зокрема, позивач звертає увагу суду на те, що Богуславська міська територіальна виборча комісія Обухівського району Київської області повинна була встановлювати результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців, згідно яких кількість голосів виборців, які підтримали територіальний виборчий список кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії у межах територіального виборчого округу №3, за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" становить 122 голоси, а не 124 голоси, як це зазначено у спірному протоколі від 21.11.2020.

Позивач зазначає, що при аналізі протоколів дільничних виборчих комісій у межах територіального виборчого округу №3, які є у нього в наявності, та протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області з позначкою "Уточнений" від 21.11.2020 ним встановлені суттєві розбіжності між вказаними протоколами, що на його думку свідчить про невідповідність визначення результатів виборів фактичному волевиявленню виборців, встановлених протоколами дільничних виборчих комісій.

Вважає, що така розбіжність даних може свідчити про внесення спотворених відомостей до протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради, що в свою чергу призвело до того, що відповідачем невірно здійснено розподіл мандатів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області серед політичних партій, які брали участь у розподілі згідно розрахованої квоти за статтею 257 Виборчого кодексу України, та його не було обрано депутатом Богуславської міської ради Обухівського району Київської області.

У зв'язку з цим, позивач стверджує, що оскаржуване рішення є таким, що прийняте відповідачем з порушенням вимог виборчого законодавства, оскільки його результати за змістом не відповідають фактичним результатам виборів.

Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що позивач не надав суду належних та допустимих доказів на обґрунтування позовних вимог, а його твердження про неправомірність протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області з позначкою "Уточнений" від 21.11.2020 в частині встановлення результатів у межах територіального виборчого округу №3 не підтверджуються належними та допустимими доказами.

Зокрема, відповідач звертає увагу на те, що протоколи дільничних виборчих комісій, на підставі яких здійснювався підрахунок голосів виборців, не були скасовані або оскаржені, а тому Богуславська міська територіальна виборча комісія Обухівського району Київської області мала усі законні підстави для врахування їх даних під час встановлення результатів виборів депутатів Богуславської міської ради.

При цьому, відповідач зауважив, що у межах територіального виборчого округу №3 за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" було віддано 124 голоси, що підтверджується протоколами дільничних виборчих комісій, у тому числі з позначками "Уточнений".

Третя особа правом на подання письмових пояснень не скористалась.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.11.2020 відкрито провадження у справі та постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без учасників справи (у письмовому провадженні) та в порядку, визначеному положеннями статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також, вказаною ухвалою суду залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, - Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" та витребувано докази по справі від учасників справи.

Частиною 11 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк після надходження позовної заяви.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з таких підстав.

15.07.2020 Верховною Радою України прийнято постанову №795-IX "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році", якою призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (крім визначених пунктами 2 і 3 цієї Постанови) на неділю 25.10.2020.

Постановою Центральної виборчої комісії №160 від 08.08.2020 "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року" призначено на неділю 25 жовтня 2020 року перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів за переліками згідно додатків 1-24.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорта серії НОМЕР_1 , виданим Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області 31.07.2003, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

ОСОБА_1 зареєстрований кандидатом у депутати Богуславської міської ради Обухівського району Київської області, включеного до єдиного виборчого списку третім кандидатом від Київської обласної організації Політичної партії "Пропозиція", що підтверджується копією посвідчення від 25.09.2020 №313, виданого Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області, та копією постанови Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області від 25.09.2020 №24 "Про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року до Богуславської міської ради Обухівського району Київської області від Київської обласної організації Політичної партії "Пропозиція".

25.10.2020 відбулися перші місцеві вибори, зокрема з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області.

За наслідками голосування з виборів депутатів Богуславської міської ради, 08.11.2020 о 13 год. 54 хв. Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області складено протокол про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі, згідно якого, бар'єр подолали 5 місцевих організацій політичних партій: КОО ПП "Українська православна асамблея" - 734; КОТО ПП "Європейська солідарність" - 1875; КОО ПП "Слуга народу" - 939; КОО ПП "За майбутнє" - 786; КОО ПП "Наш край" - 992.

Відповідно до вказаного протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради від 08.11.2020, Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області встановлено кількість голосів виборців, які підтримали територіальний виборчий список кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії у кожному територіальному виборчому окрузі, зокрема: за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" встановлено кількість голосів виборців - 467, у тому числі по територіальним виборчим округам: №1 - 178 голосів; №2 - 76 голосів; №3 - 124 голоси; №4 - 89 голосів.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14.11.2020 у справі №320/11585/20 було, зокрема:

- визнано протиправною бездіяльність Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області щодо неоголошення результатів виборів на підставі Протоколів про результати голосування з виборів Богуславського міського голови та депутатів Богуславської міської ради, які були оголошені 08.11.2020 року;

- зобов'язано Богуславську міську територіальну виборчу комісію Обухівського району Київської області оприлюднити результати голосування на підставі Протоколів про результати голосування з виборів Богуславського міського голови та депутатів Богуславської міської ради, які були оголошені 08.11.2020 року;

- визнано протиправним та скасовано Протокол Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області про результати виборів депутатів Богуславської міської ради, який датовано 11.11.2020 "00" год. "35" хв.

Вказане рішення було залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2020.

На виконання цього судового рішення Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області 20.11.2020 о 22 год. 14 хв. було прийнято постанову №126 "Про виконання рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2020 року (справа №320/11585/20)", якою вирішено оприлюднити результати голосування з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області від 08.11.2020 в газеті "Вісті Богуславщини" та на сайті Богуславської міської ради Обухівського району Київської області.

20 листопада 2020 року о 23 год. 46 хв. Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області прийнято постанову №127 "Про внесення змін до протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області", якою вирішено внести зміни до протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області від 08.11.2020 шляхом виправлення помилки та складання протоколу з позначкою "Уточнений", а також оприлюднити результати з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області в газеті "Вісті Богуславщини" та на сайті Богуславської міської ради Обухівського району Київської області.

Зі змісту постанови від 20.11.2020 №127 "Про внесення змін до протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області" вбачається, що вона прийнята у зв'язку з тим, що під час занесення даних до протоколу від 08.11.2020 про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області системним адміністратором було допущено технічну помилку, яка суттєво впливає на визначення результатів голосування з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області та викривляє волевиявлення громадян та враховуючи постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2020 року (справа №320/11585/20) та у відповідності до ч. 8 ст. 268 Виборчого кодексу України.

Не погоджуючись з постановами Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області від 20.11.2020 №126 та від 20.11.2020 №127, ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, за результатом розгляду якого рішенням Київського окружного адміністративного суду від 24.11.2020 у справі №320/12032/20 у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Як вбачається з автоматизованої системи діловодства спеціалізованого суду, станом на 27.11.2020 рішення Київського окружного адміністративного суду від 24.11.2020 у справі №320/12032/20 не було оскаржено позивачем, а тому відповідно до вимог статей 272, 278 Кодексу адміністративного судочинства України дане судове рішення набрало законної сили 27.11.2020.

Судом встановлено, що на виконання постанови від 20.11.2020 №127 "Про внесення змін до протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області" 20.11.2020 о 23 год. 53 хв. Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області складено протокол про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений", згідно якого, бар'єр подолали 9 місцевих організацій політичних партій: КОТО ПП "Голос" - 548; КОО ПП "Українська православна асамблея" - 734; КОТО ПП "Європейська солідарність" - 1875; КОО ПП "Слуга народу" - 939; КОО ПП "За майбутнє" - 786; КОО ПП "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" - 467; КОО ПП "Наш край" - 992; КОО ПП "Пропозиція" - 654; КОО ПП "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" - 791.

Відповідно до вказаного протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020, Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області встановлено кількість голосів виборців, які підтримали територіальний виборчий список кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії у кожному територіальному виборчому окрузі, зокрема: за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" встановлено кількість голосів виборців - 467, у тому числі по територіальним виборчим округам: №1 - 178 голосів; №2 - 76 голосів; №3 - 124 голоси; №4 - 89 голосів.

21.11.2020 о 00 год. 50 хв. позивачу надано копію протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020, а саме Примірник №7.

Позивач зазначає, що при аналізі протоколів дільничних виборчих комісій у межах територіального виборчого округу №3, які є у нього в наявності, та протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області з позначкою "Уточнений" від 21.11.2020 ним встановлені суттєві розбіжності між вказаними протоколами.

Так, позивач стверджує, що Богуславська міська територіальна виборча комісія Обухівського району Київської області повинна була встановлювати результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців, згідно яких кількість голосів виборців, які підтримали територіальний виборчий список кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії у межах територіального виборчого округу №3, за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" становить 122 голоси, а не 124 голоси, як це зазначено у спірному протоколі від 21.11.2020.

Отже, на думку позивача, оскаржуване рішення прийняте відповідачем з порушенням вимог чинного виборчого законодавства, оскільки його результати за змістом не відповідають результатам виборів, що відображені в протоколах дільничних виборчих комісій.

На підтвердження зазначеного позивач надав до суду копії протоколів дільничних виборчих комісій №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095.

Позивач у позовній заяві стверджує, що відповідно до наданих копій протоколів дільничних виборчих комісій за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" у межах територіального виборчого округу №3 проголосувало 122 виборця, що суттєво відрізняється від протоколу Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020, в якому зазначено, що за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" у межах територіального виборчого округу №3 проголосувало 124 виборця.

За наведених обставин, позивач вважає вказаний вище протокол Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020 протиправним, у зв'язку з чим звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно з преамбулою Виборчого кодексу України (далі - ВК України) цей Кодекс відповідно до Конституції України визначає гарантії права громадян на участь у виборах, регулює підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів.

Відповідно до ст. 2 ВК України підготовка та проведення виборів регулюються Конституцією України, цим Кодексом, законами України "Про Центральну виборчу комісію", "Про Державний реєстр виборців", іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства та актами Центральної виборчої комісії.

Частиною 1 статті 254 ВК України передбачено, що з моменту закінчення голосування територіальна виборча комісія розпочинає безперервне засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування та результатів відповідних місцевих виборів у виборчому окрузі. На цей час члени територіальної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії.

Частиною 2 цієї ж статті закріплено, що засідання територіальної виборчої комісії, зазначене у частині першій цієї статті, оформляється протоколом безперервного засідання, який підписується головою або головуючим на засіданні, а також секретарем виборчої комісії та/або членом виборчої комісії, який виконував на зазначеному засіданні обов'язки секретаря. До протоколу приєднуються (за наявності) окремі думки членів виборчої комісії, які брали участь у засіданні і не згодні з прийнятим окружною виборчою комісією рішенням.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 255 ВК України протоколи про підсумки голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської (міста без районного поділу) ради у відповідних багатомандатних виборчих округах, сільського, селищного, міського (міста без районного поділу) голови територіальною виборчою комісією, що встановлює результати виборів, не складаються. Протокол про результати виборів складається в такому разі безпосередньо на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців з відповідних місцевих виборів.

За приписами ч. 1 ст. 268 ВК України сільська, селищна, міська (міста без районного поділу) виборча комісія встановлює результати голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради у багатомандатних виборчих округах на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях з відповідних місцевих виборів.

Частиною 2 цієї ж статті обумовлено, що відповідна територіальна виборча комісія на підставі протоколів, зазначених у частині першій цієї статті (у тому числі протоколів з позначкою "Уточнений"), а в разі проведення повторного підрахунку голосів виборців - на підставі протоколів відповідної територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, не пізніш як на дванадцятий день з дня голосування (а у разі проведення повторного голосування - не пізніш як на п'ятий день з дня повторного голосування) встановлює результати голосування з відповідних місцевих виборів сільського, селищного, міського голови, депутатів у багатомандатних виборчих округах в день виборів (день повторного голосування), про що складає протокол.

До протоколу про результати голосування з виборів у відповідному багатомандатному, єдиному одномандатному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів заносяться цифрами такі відомості:

1) кількість виборчих бюлетенів, виготовлених на замовлення територіальної виборчої комісії;

2) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями;

3) кількість невикористаних виборчих бюлетенів, погашених дільничними виборчими комісіями;

4) кількість виборців, включених до списків виборців;

5) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені;

6) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню, виявлених на виборчих дільницях;

7) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні;

8) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;

9) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата;

10) прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) кандидата у депутати або кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, який набрав найбільшу кількість голосів виборців, а також відсоток голосів виборців, поданих за нього, у відношенні до кількості виборців, які взяли участь у голосуванні у відповідному виборчому окрузі.

Згідно з ч. 3 ст. 268 ВК України протокол територіальної виборчої комісії про результати голосування з виборів депутата в багатомандатному окрузі, сільського, селищного, міського голови складається у двох примірниках. Протокол підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами виборчої комісії, присутніми на її засіданні, та засвідчується печаткою комісії. У протоколі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами виборчої комісії. Протокол територіальної виборчої комісії про результати голосування може виготовлятися за допомогою технічних засобів.

Аналіз наведених положень ст. 268 ВК України дає підстави для висновку, що відповідна територіальна виборча комісія на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях з відповідних місцевих виборів (у тому числі протоколів з позначкою "Уточнений") не пізніш як на дванадцятий день з дня голосування встановлює результати голосування з відповідних місцевих виборів депутатів міської ради у багатомандатних виборчих округах, про що складає протокол.

Водночас, частиною 8 статті 268 ВК України передбачено, що якщо після підписання протоколу в ньому виявлені неточності, територіальна виборча комісія на своєму засіданні розглядає питання про внесення змін до протоколу шляхом складання нового протоколу, на якому робиться позначка "Уточнений". Протокол з позначкою "Уточнений" складається і підписується у порядку та в кількості примірників, встановлених цією статтею.

Аналіз наведених положень частини 8 статті 268 ВК України дає підстави для висновку, що у разі виявлення в протоколі про результати голосування з відповідних місцевих виборів міського голови неточностей, територіальна виборча комісія на своєму засіданні розглядає питання про внесення змін до протоколу шляхом складання нового протоколу, на якому робиться позначка "Уточнений".

Тобто, територіальна виборча комісія може скласти протокол про результати голосування з відповідних місцевих виборів міського голови з позначкою "Уточнений", якщо виявить в протоколі якість неточності.

Як було встановлено судом, за наслідками голосування з виборів депутатів Богуславської міської ради, 08.11.2020 о 13 год. 54 хв. Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області складено протокол про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі, згідно якого, бар'єр подолали 5 місцевих організацій політичних партій: КОО ПП "Українська православна асамблея" - 734; КОТО ПП "Європейська солідарність" - 1875; КОО ПП "Слуга народу" - 939; КОО ПП "За майбутнє" - 786; КОО ПП "Наш край" - 992.

Відповідно до вказаного протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради від 08.11.2020, Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області встановлено кількість голосів виборців, які підтримали територіальний виборчий список кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії у кожному територіальному виборчому окрузі, зокрема: за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" встановлено кількість голосів виборців - 467, у тому числі по територіальним виборчим округам: №1 - 178 голосів; №2 - 76 голосів; №3 - 124 голоси; №4 - 89 голосів.

Водночас, 20 листопада 2020 року о 23 год. 46 хв. Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області прийнято постанову №127 "Про внесення змін до протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області", якою вирішено внести зміни до протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області від 08.11.2020 шляхом виправлення помилки та складання протоколу з позначкою "Уточнений", а також оприлюднити результати з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області в газеті "Вісті Богуславщини" та на сайті Богуславської міської ради Обухівського району Київської області.

Зі змісту постанови від 20.11.2020 №127 "Про внесення змін до протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області" вбачається, що вона прийнята у зв'язку з тим, що під час занесення даних до протоколу від 08.11.2020 про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області системним адміністратором було допущено технічну помилку, яка суттєво впливає на визначення результатів голосування з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області та викривляє волевиявлення громадян та враховуючи постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2020 року (справа №320/11585/20) та у відповідності до ч. 8 ст. 268 Виборчого кодексу України.

Так, на виконання постанови від 20.11.2020 №127 "Про внесення змін до протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області" 20.11.2020 о 23 год. 53 хв. Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області складено протокол про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений", згідно якого, бар'єр подолали 9 місцевих організацій політичних партій: КОТО ПП "Голос" - 548; КОО ПП "Українська православна асамблея" - 734; КОТО ПП "Європейська солідарність" - 1875; КОО ПП "Слуга народу" - 939; КОО ПП "За майбутнє" - 786; КОО ПП "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" - 467; КОО ПП "Наш край" - 992; КОО ПП "Пропозиція" - 654; КОО ПП "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" - 791.

Відповідно до вказаного протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020, Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області встановлено кількість голосів виборців, які підтримали територіальний виборчий список кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії у кожному територіальному виборчому окрузі, зокрема: за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" встановлено кількість голосів виборців - 467, у тому числі по територіальним виборчим округам: №1 - 178 голосів; №2 - 76 голосів; №3 - 124 голоси; №4 - 89 голосів.

У позовній заяві позивач зазначає, що при аналізі протоколів дільничних виборчих комісій у межах територіального виборчого округу №3, які є у нього в наявності, та протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020 ним встановлені суттєві розбіжності між вказаними протоколами.

На підтвердження зазначеного позивач надав до суду копії протоколів дільничних виборчих комісій №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095.

Позивач у позовній заяві стверджує, що відповідно до наданих копій протоколів дільничних виборчих комісій за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" у межах територіального виборчого округу №3 проголосувало 122 виборця, що суттєво відрізняється від протоколу Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020, в якому зазначено, що за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" у межах територіального виборчого округу №3 проголосувало 124 виборця.

Відтак, на думку позивача, до протоколу Богуславської міської ТВК про результати виборів депутатів Богуславської міської ради з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020 внесені спотворені відомості, а тому останній є протиправним.

Натомість, відповідач наполягав на тому, що у межах територіального виборчого округу №3 за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" було віддано 124 голоси, що підтверджується протоколами дільничних виборчих комісій, у тому числі з позначками "Уточнений".

Оцінюючи зазначені доводи сторін, судом встановлено наступне.

Так, досліджуючи надані позивачем копії протоколів дільничних виборчих комісій №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095 судом встановлено наступну кількість голосів виборців, які підтримали Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна", а саме: дільнична виборча комісія №320126 - 10 голосів; дільнична виборча комісія №320127 - 8 голосів; дільнична виборча комісія №320128 - 5 голосів; дільнична виборча комісія №320129 - 1 голос; дільнична виборча комісія №320130 - 17 голосів; дільнична виборча комісія №320133 - 0 голосів; дільнична виборча комісія №320134 - 19 голосів; дільнична виборча комісія №320135 - 8 голосів; дільнична виборча комісія №320095 - 37 голосів; дільнична виборча комісія №320096 - 19 голосів.

При цьому, позивач звертає увагу на те, що згідно протоколу дільничної виборчої комісії №320095 у розділі 13 "Кількість голосів виборців, які підтримали весь виборчий список кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії, не підтримавши окремого кандидата виборчого списку" зазначено, що за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" віддано 4 голоси, а у розділі 14 "Кількість голосів виборців, які підтримали кожного кандидата в депутати, включеного до територіального виборчого округу списку кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії, не підтримавши окремого кандидата виборчого списку" зазначено, що за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" віддано 31 голос.

Отже, сума відданих голосів за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" згідно протоколу дільничної виборчої комісії №320095, який наявний у позивача, становить 35 голосів, а не 37, як зазначено в протоколі.

Таким чином, відповідно до наданих позивачем копій протоколів дільничних виборчих комісій за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" у межах територіального виборчого округу №3 проголосувало 122 виборця.

Разом з тим, суд звертає увагу на те, що ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.11.2020 було витребувано від відповідача докази, необхідні для розгляду справи по суті.

26.11.2020 до суду від Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області надійшли витребувані судом докази по справі, а саме: протоколи дільничних виборчих комісій №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095, у тому числі з позначками "Уточнений".

Так, зі змісту наданих Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області копій протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області у територіальному виборчому окрузі №3 на дільничних виборчих комісіях №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095, судом встановлено наступну кількість голосів виборців, які підтримали Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна", а саме: дільнична виборча комісія №320126 з позначкою "Уточнений" - 10 голосів; дільнична виборча комісія №320127 з позначкою "Уточнений" - 8 голосів; дільнична виборча комісія №320128 з позначкою "Уточнений" - 5 голосів; дільнична виборча комісія №320129 з позначкою "Уточнений" - 1 голос; дільнична виборча комісія №320130 з позначкою "Уточнений" - 17 голосів; дільнична виборча комісія №320133 з позначкою "Уточнений" - 0 голосів; дільнична виборча комісія №320134 з позначкою "Уточнений" - 19 голосів; дільнична виборча комісія №320135 з позначкою "Уточнений" - 8 голосів; дільнична виборча комісія №320095 з позначкою "Уточнений" - 37 голосів; дільнична виборча комісія №320096 з позначкою "Уточнений" - 19 голосів.

При цьому, суд звертає увагу на те, що згідно протоколу дільничної виборчої комісії №320095 з позначкою "Уточнений" у розділі 13 "Кількість голосів виборців, які підтримали весь виборчий список кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії, не підтримавши окремого кандидата виборчого списку" зазначено, що за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" віддано 4 голоси, а у розділі 14 "Кількість голосів виборців, які підтримали кожного кандидата в депутати, включеного до територіального виборчого округу списку кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії, не підтримавши окремого кандидата виборчого списку" зазначено, що за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" віддано 33 голос.

Отже, сума відданих голосів за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" згідно протоколу дільничної виборчої комісії №320095 з позначкою "Уточнений" становить 37 голосів.

Таким чином, відповідно до наданих Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області копій протоколів дільничних виборчих комісій з позначками "Уточнений" за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" у межах територіального виборчого округу №3 проголосувало 124 виборця, що відповідає даним, які зазначені в протоколі про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020 у межах територіального виборчого округу №3.

Дослідивши наявні в матеріалах справи копії протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області у територіальному виборчому окрузі №3 на дільничних виборчих комісіях №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095 з позначками "Уточнений", судом встановлено, що вказані протоколи містять всі відомості, які визначені статтею 251 ВК України, зокрема: у кожному протоколі зазначено дата і час (година і хвилини) їх підписання членами дільничної виборчої комісії; кожен протокол підписаний головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії; кожен протокол засвідчений печаткою дільничної виборчої комісії.

Разом з тим, суд звертає увагу на приписи частини 1 статті 64 ВК України, якими передбачено, що суб'єкт виборчого процесу може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно з підпунктами 1-1, 1-2 пункту 1 частини 2 статті 64 ВК України, виключно до суду шляхом подання позовної заяви оскаржуються: рішення чи дії окружної виборчої комісії, рішення чи дії територіальної виборчої комісії, крім встановлених цим Кодексом випадків; дії чи бездіяльність члена окружної виборчої комісії, територіальної виборчої комісії.

Таким чином, у випадку незгоди з вищевказаними протоколами дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області у територіальному виборчому окрузі №3 на дільничних виборчих комісіях №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095 з позначками "Уточнений" позивач не був позбавлений права оскаржити їх в судовому порядку.

Проте, в матеріалах справи відсутні докази оскарження вказаних протоколів про підрахунок голосів виборців з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області у територіальному виборчому окрузі №3 на дільничних виборчих комісіях №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095 з позначками "Уточнений", а тому такі протоколи є чинними та підлягали врахуванню Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області при складанні протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020.

Як було зазначено вище, відповідно до наданих Богуславською міською територіальною виборчою комісією Обухівського району Київської області копій протоколів дільничних виборчих комісій з позначками "Уточнений" за Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" у межах територіального виборчого округу №3 проголосувало 124 виборця.

Суд звертає увагу на те, що дані вказаних вище протоколів дільничних виборчих комісій з позначками "Уточнений" відповідають даним, які зазначені в протоколі Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020 у межах територіального виборчого округу №3.

Отже, матеріалами справи підтверджено, що дані щодо кількості голосів виборців, які підтримали Київську обласну організацію Політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна Країна" у межах територіального виборчого округу №3 та які зазначені в протоколі Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020, відповідають даним, які зазначені в протоколах дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області у територіальному виборчому окрузі №3 на дільничних виборчих комісіях №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095 з позначками "Уточнений".

Суд наголошує, що всі доводи позивача стосовно протиправності оскаржуваного протоколу Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020 зводяться лише до протиправності протоколу про підрахунок голосів виборців з виборів депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області у територіальному виборчому окрузі №3 на дільничній виборчій комісії №320095, який, в свою чергу, не був ним оскаржений у встановленому законом порядку.

Крім того, судом було встановлено, що відповідачем при складанні протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020 у межах територіального виборчого округу №3 були враховані дані протоколів дільничних виборчих комісіях №№ 320126, 320127, 320128, 320129, 320130, 320133, 320134, 320135, 320096, 320095 з позначками "Уточнений", які в свою чергу не були оскаржені позивачем у встановленому законом порядку.

Таким чином, доводи позивача про неправомірність дій відповідача при складанні протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020 є необґрунтованими, суперечать встановленим судом обставинам, а також такими, що не підтверджуються відповідними доказами.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивачем не доведено наявності ознак протиправності оскаржуваного рішення відповідача, а відтак Богуславська міська територіальна виборча комісія Обухівського району Київської області при складенні протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020 діяла на підставі та у спосіб, що визначені Конституцією України та Виборчим кодексом України.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дії Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області по оприлюдненню результатів виборів з голосування депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області в газеті "Вісті Богуславщини" та на сайті Богуславської міської ради, то позивачем не наведено жодної правової підстави, яка дає підстави вважати такі дії протиправними.

При цьому, суд звертає увагу на те, що дії по оприлюдненню результатів виборів з голосування депутатів Богуславської міської ради Обухівського району Київської області в газеті "Вісті Богуславщини" та на сайті Богуславської міської ради були вчиненні відповідачем на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 14.11.2020 у справі №320/11585/20, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2020.

Позовні вимоги в іншій частині є похідними від позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача при складенні протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020, а тому також є необґрунтованими.

Статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Надаючи оцінку кожному окремому специфічному доводу всіх учасників справи, що мають значення для правильного вирішення адміністративної справи, суд застосовує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану в п. 58 рішення у справі "Серявін та інші проти України" (№4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) №303-A, пункт 29).

Наведена позиція ЄСПЛ також застосовується у практиці Верховним Судом, що, як приклад, відображено у постанові від 28.08.2018 по справі № 802/2236/17-а.

Згідно з частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до вимог статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Однак, покладений на суб'єкта владних повноважень даною нормою тягар доказування правомірності свого рішення не звільняє позивача від обов'язку доказування своїх тверджень чи заперечень.

Тобто, ці норми одночасно покладають обов'язок на сторін доводити суду обґрунтованість своїх тверджень або заперечень.

Позивач не надав суду належних та допустимих доказів на обґрунтування позовних вимог, а його твердження про неправомірність протоколу про результати виборів депутатів Богуславської міської ради в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі з позначкою "Уточнений" від 20.11.2020 не підтверджуються жодними доказами.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення даного адміністративного позову.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із наступного.

Відповідно до частини 1 статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Згідно з частиною 9 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

При зверненні до суду з цим позовом позивачем не було надано документ, що підтверджує сплату судового збору.

Згідно з ч. 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 1 січня 2020 року, становить 2102,00 грн.

У цьому провадженні позивачем заявлено до відповідача дві вимоги немайнового характеру.

Таким чином, з урахуванням розміру позовних вимог та встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позивачу за подання до суду цього позову необхідно було сплатити судовий збір у сумі 1681,60 грн. (2102,00 грн. х 0,4 х 2 = 1681,60 грн.).

Враховуючи, що при поданні адміністративного позову судовий збір позивачем не було сплачено, а адміністративний позов задоволенню не підлягає, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з позивача до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок Київського окружного адміністративного суду судового збору за подання позовної заяви в розмірі 1681,60 грн.

Керуючись статтями 9, 14, 73 - 78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 273-278 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 ) на користь Державного бюджету України (Отримувач коштів - ГУК у Київ. обл./м.Київ/22030101, Код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 37955989, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA718999980313151206084010001, Код класифікації доходів бюджету 22030101) несплачений судовий збір у розмір 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом двох днів з дня його проголошення, а на судове рішення, ухвалене до дня голосування, - не пізніш як за чотири години до початку голосування.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Балаклицький А. І.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 27.11.2020 о 23 год. 45 хв.