Постанова від 18.11.2020 по справі 604/1197/20

604/1197/20

3/604/632/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2020 року

Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташків Н.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого, -

за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

16 листопада 2020 року на адресу Підволочиського районного суду надішли адмінматеріали відносно ОСОБА_1 . Згідно матеріалів справи 05 листопада 2020 року о 18-10 год в с.Криве Підволочиського району на зупинці транспортних засобів гр. ОСОБА_1 перебував у громадському місці без захисної маски чи респіратора, чим порушив правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених п. 10.1 Постанови № 641 КМ України.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, у відповідності до протоколу про адміністративне правопорушення АПР18 № 544075 від 05 листопада 2020 року про місце і час розгляду справи сповіщений, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав. За вказаних обставин, враховуючи положення ст.. 268 КУпАП, справу слід розглянути у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КУпАП законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України, згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 44-3 КУпАП, адміністративна відповідальність наступає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Диспозиція норми ст.44-3КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до інших нормативно - правових чи підзаконних нормативно-правових актів, які передбачають конкретні правила щодо карантину людей.

Згідно п.10Постанови КМУ№641від 22.07.2020р.,на території України на період дії карантину забороняється: 1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Роз'яснень понять того, що саме є громадським будинком і спорудою, постанова №641 не містить.

Відповідно до роз'яснення Міністерства охорони здоров'я України за дорученням прем'єр-міністра України 13.04.2020 до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211, громадське місце - це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони. Також це: ліфти і таксофони; приміщення та території закладів охорони здоров'я; приміщення та території навчальних закладів; дитячі майданчики; приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; під'їзди житлових будинків; підземні переходи; транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів; приміщення закладів ресторанного господарства; приміщення об'єктів культурного призначення; приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо.

Разом з тим, у статті 178 КУпАП поняття громадського місця визначено досить опосередковано: вулиці, закриті спортивні споруді, сквери, парки, всі види громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та інші заборонені законом місця. Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.

Статтею 280КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

Відповідност.252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

За змістомст.279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.

Згідност.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.

Як убачається із матеріалів справи на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, долучено: протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544075 від 05 листопада 2020 року, фотознімком до нього, та рапорт ст. інспектора Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області від 05 листопада 2020 року, згідно якого 05 листопада 2020 року о 21-12 год надійшло повідомлення інспектора СРПП Підволочиського ВП П'єха Б.І. про те, що в ході проведення перевірки щодо дотримання карантинних обмежень в с. Криве виявлено факт порушення карантинних обмежень ОСОБА_1 , 1960 р.н., який перебував на автобусній зупинці в с.Криве без засобів індивідуального захисту.

Таким чином, згідно матеріалів справи судом встановлено, що гр. ОСОБА_1 перебував на автобусній зупинці в с.Криве без захисної маски.

Аналізуючи вищевказані нормані акти, суд приходить до висновку, що уповноваженою особою органу поліції, при складенні протоколу АПР18 № 544075 від 05 листопада 2020 року, не надано доказів того, що гр. ОСОБА_1 перебував без захисної маски у громадській будівлі або споруді в розумінні норм діючого законодавства України.

В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Всі факти встановлені судом у сукупності викликають сумніви щодо факту самого правопорушення та законності його фіксації. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах.

За таких обставин факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченогост.44-3 КУпАП, на думку суду, є недоведеним.

Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно дост.283 КУпАП виносить постанову.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч.2 ст.284 постанова про закриття справи виноситься при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про те, що провадження у справі за ст.44-3 КУпАП необхідно закрити за відсутністю в діях гр. ОСОБА_1 об'єктивної сторони правопорушення, а отже і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.22, 44-3, 156, 245, 247,280,284 КпАП України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП - закрити на підставі ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області.

Суддя - підпис

згідно з оригіналом:

Суддя Н.Б.Сташків