Справа № 523/16206/20
Номер провадження 3/523/7513/20
"13" листопада 2020 р. м.Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Малиновський О.М. розглянув адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
громадянин України, працює водієм ТОВ «Старстранс»,
проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОД № 042977 від 13 жовтня 2020 року відносно ОСОБА_1 , який 13 жовтня 2020 року приблизно о 17:30 годин керував транспортним засобом Богдан, р/н НОМЕР_1 , що використовується для надання послуг з перевезення пасажирів на міському маршруті №145 та перевозив пасажирів у кількості більшої місць для сидіння, що передбачено реєстраційними документами, а саме з дозволених 22 пасажирів, перевозив 30 пасажирів, чим порушив п.11 постанови Кабінету Міністрів України №641 від 22 липня 2020 року; згідно п.3 протоколу №33 Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайної ситуації Одеської обласної державної адміністрації від 14 серпня 2020 року на місці вчинення правопорушення встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 та його представник Ксенофонтов Є.С. в судовому засіданні вину у скоєнні правопорушення не визнали.
Стаття 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами; при вирішенні питання про притягнення до адміністративної відповідальності за цією статтею потрібно звертатися до конкретних правил і норм, які регулюють відносини з боротьби з інфекційними хворобами. Положення даної статті є бланкетною, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Статтею 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року визначено, що карантин це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, відповідно до вимог ст.245, 280 КУпАП, повинен з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши в судовому засіданні матеріали адміністративної справи: протокол про адміністративне правопорушення серії ОД № 042977 від 13 жовтня 2020 року у якому не зазначено підпункт нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та які конкретно законодавчі приписи були порушені ОСОБА_1 . Наявний в матеріалах справи диск з відеозаписом не містить визначену кількість пасажирів, а факт присутності свідків не відображений у протоколі про адміністративне правопорушення серії ОД № 042977 від 13 жовтня 2020 року, а тому не може бути прийнятий до уваги, як належний доказ.
Оцінюючи надані докази в їх сукупності, суддя приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, а тому, беручи до уваги загальний правовий принцип, закріплений в ст. 62 Конституції України, який передбачає, що обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачіться на її користь, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст.44-3КУпАП.
Враховуючи вищезазначене, суддя приходить до висновку, що будь-які належні та допустимі докази на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, в матеріалах справи відсутні.
Частинами 1 - 3 ст. 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
При таких обставинах, суддя вважає необхідним закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення, у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Керуючись ст.ст.44-3,247,251,256,280 КУпАП,
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси протягом 10-ти днів з дня проголошення.
Суддя