Ухвала від 26.11.2020 по справі 431/1436/20

Головуючий суду 1 інстанції - Олійник С. В.

Доповідач - Стахова Наталія Володимирівна

Справа № 431/1436/20

Провадження № 22-ц/810/891/20

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА

26 листопада 2020 року м. Сєвєродонецьк

Луганський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ Стахової Н.В.(суддя-доповідач),

вирішуючи питання про можливість відкриття апеляційного провадження

за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Старобільського районного суду Луганської області від 16 жовтня 2020 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Старобільського районного суду Луганської області від 16 жовтня 2020 року у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди відмовлено.

Не погодившись з вказаним рішенням, ОСОБА_1 звернулась до суду з апеляційною скаргою, в якій також міститься клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання скарги, при цьому скаржник долучила до скарги відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків за 2019 рік.

Також 19 листопада 2020 року ОСОБА_1 звернулась з доповненням до скарги та додала довідки зі Старобільського УПСЗН за 2018 рік та виписку з карткового рахунку, що підтверджують скрутний майновий стан ОСОБА_1 .

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Порядок сплати, ставки судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про судовий збір» та ст. 136 ЦПК України, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням звільнити від сплати судового збору.

Пунктом 1 частиною 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити, розстрочити або звільнити від сплати судового збору за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Виходячи зі змісту вказаної норми Закону, при вирішенні питання щодо наявності підстав для звільнення від сплати судового збору, суд має встановити обставини, які дають підстави для звільнення. Відповідно, скаржник, повинен вказати на ці обставини, а також подати докази на підтвердження існування цих обставин.

Скаржником на підтвердження свого скрутного матеріального становища надано відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків за 2019 рік, довідку зі Старобільського УПСЗН за 2018 рік та виписку з карткового рахунку.

Надані скаржником докази не дають суду підстав для застосування жодної з підстав для звільнення від сплати судового збору, передбачених ст. 8 Закону України «Про судовий збір».

Статтею 8 зазначеного Закону передбачений вичерпний перелік умов, за наявності яких, суд може звільнити, відстрочити або розстрочити сплату судового збору.

Отже, скаржнику необхідно надати докази, які б підтверджували наявність будь-якої підстави для звільнення від сплати судового збору (довідку за 2019 рік про отримання пенсії, тощо) або сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги на рішення суду.

Клопотання про відстрочку сплати судового збору або його розстрочку, скаржником не надавалось.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102 грн.

Згідно з підпунктами 1, 2 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою становить: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З позовної заяви вбачається, що позивач при зверненні до суду першої інстанції просила відшкодувати матеріальну шкоду у сумі 6085,85 грн., моральну шкоду - 30000 грн.

Отже, звертаючись до суду першої інстанції ОСОБА_1 повинна була сплатити судовий збір за майнову вимогу- 840,80 грн., за немайнову - 840,80 грн., а всього 1681,60 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на час подачі апеляційної скарги) судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Таким чином, скаржнику під час звернення з апеляційною скаргою необхідно сплатити судовий збір (1681,60*150%= 2522,40) у сумі 2522,40 грн. та надати до Луганського апеляційного суду документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, які слід перерахувати за наступними банківськими реквізитамим або сплатити онлайн на офіційному веб-порталі Судова влада України: https://lga.court.gov.ua

Отримувач коштів УК у м.Сєвєродон. /Луган.апел. суд/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA908999980313161206080012080

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від ______ (Дата оскаржуваного рішення) по справі _________ (Номер справи), Луганський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

З урахуванням викладеного апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 365 ЦПК України.

Згідно з п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернена позивачеві.

Враховуючи зазначене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а скаржнику надається десятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків скарги - надання доказів, що б підтверджували наявність у останньої хоча б однієї з підстав, зазначених у ст. 8 ЗУ «Про судовий збір» або сплати судового збору та надання суду оригіналу квитанції.

Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України,

ухвалив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Старобільського районного суду Луганської області від 16 жовтня 2020 року залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.

Роз'яснити скаржнику, що у разі невиконання ухвали апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Н.В. Стахова

Попередній документ
93142065
Наступний документ
93142067
Інформація про рішення:
№ рішення: 93142066
№ справи: 431/1436/20
Дата рішення: 26.11.2020
Дата публікації: 30.11.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Луганський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про відшкодування шкоди, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (23.11.2020)
Дата надходження: 23.11.2020
Предмет позову: про відшкодування матеріальної та моральної шкоди
Розклад засідань:
05.05.2020 15:00 Старобільський районний суд Луганської області
18.06.2020 09:00 Старобільський районний суд Луганської області
08.07.2020 14:00 Старобільський районний суд Луганської області
27.07.2020 10:00 Старобільський районний суд Луганської області
11.08.2020 09:00 Старобільський районний суд Луганської області
25.08.2020 09:15 Старобільський районний суд Луганської області
08.09.2020 14:00 Старобільський районний суд Луганської області
22.09.2020 10:30 Старобільський районний суд Луганської області
30.09.2020 10:00 Старобільський районний суд Луганської області
16.10.2020 10:30 Старобільський районний суд Луганської області