Постанова від 25.11.2020 по справі 484/3627/20

Справа № 484/3627/20

Провадження № 3/484/1428/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.11.2020року м. Первомайськ

Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Медведєва Н.А., ознайомившись з матеріалами адміністративної справи, яка надійшла до суду 22.10.2020 від Миколаївського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

22.10.2020 року від Департаменту внутрішньої безпеки Миколаївського управління Національної поліції України надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно протоколу № 10 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 22.04.2019 року ОСОБА_1 , будучи оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Первомайського ВП ГУНП в Миколаївській області, займаючи посаду поліцейського та згідно п.п. "з" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", відносячись до суб'єкту на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушив вимоги ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства зокрема є: законність; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; забезпечення доведеності вини; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

В вищевказаному протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, зазначено, що ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Розгляд справи був призначений на 09.11.2020р., проте ОСОБА_1 в судове засідання на виклик до суду не з'явився.

09.11.2020 року судом винесено постанову про привід ОСОБА_1 в судове засідання на 25.11.2020р., однак останній до суду доставлений не був у зв'язку з тим, що при неодноразових перевірках за адресою зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення від 22.04.2019 року: АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був відсутній, зі слів дружини останній на теперішній час працює водієм та поїхав до м. Хмельницький, коли приїздить остання не знає, отже привід працівниками поліції не виконано. Дане підтверджується рапортом ДОП Первомайського ВП ГУНП в Миколаївській області Грабко С.В.

Відповідно до ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративне правопорушення передбачених ст. 172-4 - 172-9 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов'язковою.

Відповідно до ч. 4 ст. 277 КУпАП строк розгляду адміністративних справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, зупиняється судом у разі якщо особа, щодо якої складено протокол про таке правопорушення, умисно ухиляється від явки до суду або з поважних причин не може туди з'явитися (хвороба, перебування у відрядженні чи на лікуванні, у відпустці тощо).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 в судове засідання з розгляду справи про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП не з'явився, привід працівниками поліції не виконано.

У зв'язку з вищевикладеним, приходжу до висновку про необхідність повернення справи до Департаменту внітрушньої безпеки НПУ, оскільки через відсутність достовірних анкетних даних, зокрема, місця проживання особи щодо якої ставиться питання про притягнення до адміністративної відповідальності, суд позбавлений можливості забезпечити дотримання прав такої особи на особисту участь при розгляді справи, як це передбачено ст. 268 КУпАП.

Керуючисьст. ст. 256, 268, 277 КУпАП, судд, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол № 10 про адміністративне правопорушення від 22.04.2019 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до Миколаївського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

СУДДЯ Н.А. МЕДВЕДЄВА