Справа № 383/1153/20
Номер провадження 3/383/558/20
25 листопада 2020 року суддя Бобринецького районного суду Кіровоградської області Бондаренко В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Бобринецького відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.44-3 КУпАП, -
24 листопада 2020 року до Бобринецького районного суду Кіровоградської області з Бобринецького ВП Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №380439 від 18.11.2020 року вбачається, що 18.11.2020 року о 09 год. 50 хв. в м. Бобринець по вул. Базарній в приміщенні магазину «Конфіскат» виявлено, що продавець ОСОБА_1 здійснювала продаж одягу без захисної маски на обличчі, чим порушила п.1 постанови №17 від 09.05.2020 року Головного державного санітарного лікаря України та постанову Кабінету Міністрів України №641 від 22.07.2020 року, чим вчинила правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За приписами ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення зокрема вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.44-3 КУпАП (у редакції чинній на час вчинення адміністративного правопорушення) відповідальність за вказаною нормою закону настає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, та тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вказана норма закону є бланкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті адміністративного правопорушення, обов'язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки в ньому не зазначено конкретний пункт постановиКабінету Міністрів України №641 від 22.07.2020 року, який порушила особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, та в чому полягає зміст порушеної норми, тобто не розкрито в повній мірі суті адміністративного правопорушення. Крім того, в протоколі не вказано особу, якій ОСОБА_1 здійснювала продаж одягу.
З огляду на викладене, вищезазначені порушення свідчать про неповноту складеного протоколу про адміністративне правопорушення, що унеможливлює повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи і прийняття законного рішення, оскільки вказані недоліки обмежують права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та перешкоджають об'єктивному розгляду і встановленню істини у справі, а тому справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП підлягає поверненню до Бобринецького ВП Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області на доопрацювання для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 245, 251, 256, 278 КУпАП,-
Справу №383/1153/20 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП - повернути до Бобринецького відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області для доопрацювання з подальшим направленням справи для розгляду в межах строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Бондаренко