про заміну сторони у виконавчому провадженні
24 листопада 2020 року м. Житомир справа № 240/10920/19
категорія 111030600
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гуріна Д.М., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Управління державної казначейської служби України у Печерському районі про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Юнігран" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
12 листопада 2020 року до відділу документального забезпечення суду надійшла заява Управління державної казначейської служби України у Печерському районі відповідно до якої заявник просить замінити боржника у виконавчому листі Житомирського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2020 року у справі №240/10920/19 з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на його правонаступника - Офіс великих платників податків ДПС.
Судовий розгляд заяви призначено на 23 листопада 2020 року на 12:00.
Представник заявника у судове засідання не прибув, у пункті 2 прохальної частини заяви просив розглянути заяву про заміну сторони виконавчого провадження без його участі.
Представник стягувача (позивача) в судове засідання не прибув, причини неявки не повідомив. Про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлений вчасно та належним чином.
Представник боржника (відповідача) в судове засідання не прибув, причини неявки не повідомив. Про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлений вчасно та належним чином.
Представник заінтересованої особи - Офісу великих платників податків ДПС в судове засідання не прибув, причини неявки не повідомив. Про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлений вчасно та належним чином.
Приписами частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно з частиною 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження у порядку письмового провадження.
Згідно з частиною 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Частиною 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши заяву Управління державної казначейської служби України у Печерському районі та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року у справі №240/10920/19 задоволено адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Юнігран" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення рішення №0002524202 від 8 липня 2019 року в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Юнігран» штрафу, за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних №1237 та №1281 від 29 березня 2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, в розмірі 42133,70 грн, що становить 10% сум податку на додану вартість, зазначених в податкових накладних №1237 та №1281 від 29 березня 2019 року. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Юнігран" 1921 грн на відшкодування витрат зі сплати судового збору.
Відповідно до матеріалів справи, 22 квітня 2020 року Житомирським окружним адміністративним судом видано позивачу виконавчий лист №2155/2020, вказаний виконавчий лист перебуває на виконанні в Управлінні державної казначейської служби України у Печерському районі.
Рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій) (пункт 3 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою КМУ від 3 серпня 2011 року №845).
Положеннями частини 1 та 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, шляхом реорганізації (через поділ) Державної фіскальної служби.
Згідно з пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
У подальшому, постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року №537 утворено територіальні органи Державної податкової служби, в тому числі Офіс великих платників податків ДПС.
Постановою КМ України від 19 червня 2019 року №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» постановлено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1. Реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2. Визначити територіальні органи Державної податкової служби правонаступниками майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.
Зі змісту додатку 1 та додатку 2 до вказаної вище постанови вбачається, що створено Офіс великих платників податків ДПС до якого шляхом реорганізації приєднується Офіс великих платників податків ДФС.
Згідно з відомостями із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Офіс великих платників податків ДПС (код ЄДРПОУ 43141471) зареєстровано 30 липня 2019 року.
Відповідно до статті 104 Цивільного кодексу України у разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Відповідно до частини 10 статті 51 Бюджетного кодексу України у разі ліквідації або реорганізації державних органів у поточному бюджетному періоді забезпечення їх діяльності у наступних бюджетних періодах до завершення процедур ліквідації або реорганізації здійснюється в межах видатків, передбачених новим державним органам, які визначені правонаступниками чи яким передаються функції органів, що ліквідуються або реорганізуються.
Оскільки первинний боржник - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби - вибув, його правонаступником є Офіс великих платників податків ДПС, суд вважає вимоги заявника обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 194, 229, 243, 256, 295, 379 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Заяву Управління державної казначейської служби України у Печерському районі про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.
Замінити боржника у виконавчому провадженні щодо примусового виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року у справі №240/10920/19 з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби його правонаступником - Офіс великих платників податків ДПС (вул.Дегтярівська, будинок 11Г, м.Київ, 04119, код ЄДРПОУ 43141471).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Д.М. Гурін