Постанова від 20.11.2020 по справі 179/1509/20

справа № 179/1509/20

провадження № 3/179/685/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2020 року Магдалинівський районний суд Дніпропетровськоїї області у складі судді Ковальчук Т.А., при секретарі Хорольській І.П., за участю прокурора Ровного І.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Магдалинівка Дніпропетровської області матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої директором ДНЗ «Сонечко», на момент вчинення правопорушення депутат Очеретуватівської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області, зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , щодо притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області надійшли адміністративні матеріали про порушення ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , протоколи від 29.09.2020 року № 1031, та протокол від 29.09.2020 року № 1032, протокол від 29.09.2020 р. № 1034 згідно яких ОСОБА_1 25.10.2015 року на чергових місцевих виборах було обрано депутатом Очеретуватівської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області.

28 грудня 2019 року відповідно до рішення № 01-01/VII «Про початок повноважень депутатів Магдалинівської селищної ради VII скликання» ОСОБА_1 склала повноваження депутата Очеретуватівської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області.

В порушення вимог ст.. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2, що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 р. за № 958/29088, будучи суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією згідно п.п. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», будучи депутатом Очеретуватівської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області, подала щорічну декларацію за 2018 рік лише 09.09.2020 року о 08.58 год., тобто поза межами строку встановленого законом для подачі щорічної декларації за 2018 рік. Крім цього подала щорічну декларацію за минулий 2019 рік наступного року після припинення діяльності лише 09.09.2020 року о 08.59 год., тобто поза межами строку встановленого для подачі декларації, також подала за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01.01.2019 по 28.12.2019, лише 09.09.2020 року о 09.00 год., тобто поза межами 20-ти денного строку встановленого законом.

Вказаними діями, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016р. за № 958/29088 така система розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій та суб'єктів декларування:

-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі ст. 50 ЗУ «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище, подаються протягом 60 календарних днів з дати визначеної вище;

-декларації, службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50 ЗУ «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.

другий етап - з 00 годин 00 хвилин для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Ст. 45 ч.1, ч. 2 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи,зазначені у п.1,п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) від 17.03.2020 Розділ ХІІІ Прикінцеві положення ЗУ «Про запобігання корупції» доповнено новим пунктом 2/1. Відповідно до якого строк подання декларацій у 2020 році подовжено до 01 червня.

В судове засідання ОСОБА_1 з'явилася, провину визнала.

Дослідивши матеріали справи, суд, зазначає наступне.

У відповідності до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст. 251 ч.1 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі.

Відповідно дост 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з результатів чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів від 25.10.2015 року вбачається, що ОСОБА_1 обрано депутатом Очеретуватівської сільської ради.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала декларацію за 2018 рік лише 09.09.2020 року (а.с. 67, протокол № 1031), декларацію за 2019 рік за період з 01.01.2019 по 28.12.2019 лише 09.09.2020 року (а.с. 67, протокол № 1032), декларацію за минулий 2019 рік наступного року після припинення діяльності лише 09.09.2020 року (а.с. 67 протокол № 1034).

Відтак в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави, яке підтверджене зібраними по справі доказами, а саме: протоколами № 1031, № 1032, № 1034 про адміністративне правопорушення від 29.09.2020 року, результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів від 25.10.2015 року де ОСОБА_1 обрано депутатом Очеретуватівської сільської ради, скріншотами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій.

Суд, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, обставини справи, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважає, що необхідно призначити стягнення у межах санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави.

Згідно із ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Відповідно до п. 6, розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814, передбачено зокрема, що у разі об'єднання справ про адміністративні правопорушення в одну справу об'єднаній справі присвоюється номер тієї справи, яка надійшла до суду першою.

Враховуючи те, що до суду надійшли матеріали щодо декількох адміністративних правопорушень, вчинених однією особою, які розглядаються одним суддею та з метою всебічного та повного з'ясування усіх обставин справи, вони підлягають об'єднанню в одне провадження.

Отже, вважаю за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.

На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, 172-6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження адміністративні справи № 179/1509/20, № 179/1511/20 та № 179/1512/20 про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Присвоїти об'єднаному провадженню єдиний унікальний номер тієї справи, яка надійшла до суду першою - № 179/1509/20 (провадження 3/179/685/20).

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 :

-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідно до протоколу № 1031, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п'ятдесят гривень);

-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідно до протоколу № 1032, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п'ятдесят гривень);

-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідно до протоколу № 1034, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п'ятдесят гривень);

На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п'ятдесят гривень) /призначення платежу: *;21081100; протокол № 1031, № 1032; № 1034* УДКСУ у Магдалинівському районі/Магдалинівський район/21081100; код утримувача: 38046523; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку(IBAN): UA088999980313090106000004139, код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 в сумі 420,40 (чотириста двадцять гривень сорок копійок).

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.

Постанова може бути звернена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.

Суддя Т.А. Ковальчук