Постанова від 13.01.2020 по справі 415/9093/19

415/9092/19

3/415/8/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.01.20 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Лисичанська Луганської області, громадянина України, з повною вищою освітою, одруженого, директора ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля», РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого у АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, -

встановив:

01 жовтня 2019 року, під час проведення документальної планової виїзної перевірки ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля», по вулиці Пирогова, 5, міста Лисичанська, з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору - за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01 вересня 2012 року по 30 червня 2019 року, - співробітниками ГУ ДФС у Луганській області (акт №75/12-32-33-05/26349160 від 01 жовтня 2019 року), встановлено порушення вимог діючого податкового законодавства з боку правопорушника ОСОБА_1 , який, являючись директором ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля», не дотримався положень:

ст.164 п.164.2 п.п.164.2.1, ст.168 п.168.1 п.п.186.1.2, 186.1.5, ст169 п.169.4 п.п.169.4.1, ст.176 п.176.2 абз.а) Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в наслідок чого підприємством не нараховано, не утримано та не сплачено до бюджету податок на доходи фізичних осіб, у сумі - 20504,73 грн, що призвело до порушення -

ст.51 п.51.1, ст.176 п.176.2 абз.а) Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), Розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», затвердженого Наказом МФУ №4 від 13 січня 2015 року, в частині - відображення з недостовірними відомостями та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за перевіряємий період з кодами помилок «77» та «99», - відображення з недостовірними даними в Податковому розрахунку (форма №1ДФ) за ІІІ кв-л 2016 року відомостей про фізичних осіб, яким були нараховані та виплачені доходи за ознакою доходу «144» у відповідності до Довідника ознак доходів, та - відсутності відомостей про фізичну особу-підприємця, якій були нараховані та виплачені кошти за ознакою доходу «157» у відповідності до Довідника ознак доходів, поданих до ДПІ у місті Лисичанську, -

чим було порушено порядок подання утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і - подання відомостей про виплачені доходи.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 провини - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, не спростовував та пояснив, що він являється директором ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля», розташованого по вулиці Пирогова, 5, міста Лисичанська, де у період з 28 серпня 2019 року по 24 вересня 2019 року, співробітниками ГУ ДФС у Луганській області було проведено документальну планову виїзну перевірку з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору - за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01 вересня 2012 року по 30 червня 2019 року, висновків якої він будь-яким чином - не спростовував, зауваживши щодо відсутності фінансування вугільної галузі з боку держави - в цілому, що, у свою чергу, призвело до порушення ним порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб, яку, у свою чергу, потягло за собою порушення порядку подання відомостей про виплачені доходи. Наразі, свою провину - усвідомив, щиро розкаявся, до адміністративної відповідальності - притягується вперше та просив суд, врахувавши причини допущеного ним порушення, а також, ступінь безпосередньо його провини у скоєнні останнього, тощо, - суворо його не наказувати.

Із дослідженого у судовому засіданні Акту «Про результати документальної планової виїзної перевірки ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору - за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01 вересня 2012 року по 30 червня 2019 року» за №75/12-32-33-05/26349160 від 01 жовтня 2019 року (а.с.1-4) вбачається, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення перевірки зазначеного відокремленого підрозділу ПАТ «Лисичанськвугілля», з боку директора ВП - правопорушника ОСОБА_1 виявлено порушення вимог діючого податкового законодавства, у т.ч.:

ст.24 ч.1, ч.4 Закону України «Про оплату праці» №108/95-ВР від 24 березня 1995 року (зі змінами та доповненнями), в частині - виплати заробітної плати на користь найманих працівників підприємства з порушенням визначених сум виплати та термінів у період - з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року,

ст.164 п.164.2 п.п.164.2.1, ст.168 п.168.1 п.п.168.1.2, 168.1.5, ст.169 п.169.4 п.п.169.4.1, ст.176 п.176.2 абз.а) Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в наслідок чого, підприємством не нараховано, не утримано та не сплачено до бюджету податок на доходи фізичних осіб, у загальній сумі - 20504,73 грн,

ст.51 п.51.1, ст.176 п.176.2 абз.а) Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), Розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», затвердженого Наказом МФУ №4 від 13 січня 2015 року, в частині - відображення з недостовірними відомостями та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за перевіряємий період з кодами помилок «77» та «99», - відображення з недостовірними даними в Податковому розрахунку (форма №1ДФ) за ІІІ кв-л 2016 року відомостей про фізичних осіб, яким були нараховані та виплачені доходи за ознакою доходу «144» у відповідності до Довідника ознак доходів, та - відсутності відомостей про фізичну особу-підприємця, якій були нараховані та виплачені кошти за ознакою доходу «157» у відповідності до Довідника ознак доходів, поданих до ДПІ у місті Лисичанську, тощо.

Суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи, в тому числі, і Акт «Про результати документальної планової виїзної перевірки ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору - за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01 вересня 2012 року по 30 червня 2019 року» за №75/12-32-33-05/26349160 від 01 жовтня 2019 року (а.с.1-4), у достовірності та істинності котрого підстав сумніватися у суду - немає, та висновки якого, крім того, з боку безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 - не оспорювалися, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164-2 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обгрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-4 ч.1 КУпАП, оскільки останній, являючись посадовою особою підприємства, - порушив порядок подання утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи.

При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 - працює, інвалідом - не являється, раніше адміністративному стягненню - не піддавався.

В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.

Відповідно до вимог ст.38 КУпАП, - адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні - не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через один місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття (ст.38 ч.4 КУпАП).

У судовому засіданні встановлено, що порушення порядку подання утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи - з боку правопорушника ОСОБА_1 - мало місце у період часу з 01 вересня 2012 року по 30 червня 2019 року, відповідно, термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останньому адміністративного правопорушення, слід відраховувати - з 30 червня 2019 року.

Однак, у зв'язку з тим, що м матеріал про інкриміноване правопорушникові ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, надійшов до Лисичанського міського суду 30 жовтня 2019 року (вх.№18445/19 від 30 жовтня 2019 року), до розгляду був призначений - на 18 листопада 2019 року, і, у подальшому, розгляд матеріалу стосовно правопорушника ОСОБА_1 , декілька разів, з поважних причин, - було відкладено, на момент розгляду протоколу про відповідне адміністративне правопорушення в суді та прийняття остаточного рішення по справі, після повторного призначення судового розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , з обов'язковим викликом останнього, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, - перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності - закінчився, у зв'язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 підлягає закриттю, на підставі ст.247 п.7 КУпАП.

Речові докази по справі - відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-4 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, -

постановив:

Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, - провадженням закрити, у зв'язку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського Апеляційного суду через Лисичанський міський суд.

Суддя: