415/9092/19
3/415/7/20
Іменем України
13.01.20 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Лисичанська Луганської області, громадянина України, з повною вищою освітою, одруженого, директора ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля», РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого у АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, -
встановив:
01 жовтня 2019 року, під час проведення документальної планової виїзної перевірки ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля», по вулиці Пирогова, 5, міста Лисичанська, з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору - за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01 вересня 2012 року по 30 червня 2019 року, - співробітниками ГУ ДФС у Луганській області (акт №75/12-32-33-05/26349160 від 01 жовтня 2019 року), встановлено порушення вимог діючого податкового законодавства, а саме - ст.168 п.168.1 п.п.186.1.2, 186.1.5, ст.176 п.176.2 абз. а), п.16-1 п.1.6 розділу ХХ Перехідних положень Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), з боку правопорушника ОСОБА_1 , який, являючись директором ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля», -
несвоєчасно перерахував до бюджету суми самостійно нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб - платників податків, за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, на загальну суму - 2860745,87 грн,
несвоєчасно перерахував до бюджету суми самостійно нарахованого та утриманого військового збору із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб - платників податків, за вищевказаний період, на загальну суму - 244586,33 грн,
не перерахував до бюджету суми самостійно нарахованого (утриманого) податку на доходи фізичних осіб із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб - платників податків, за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, на загальну суму - 157637,31 грн, у т.ч.: частково за травень 2019 року - у сумі 55734,63 грн, і у повному обсязі - за червень 2019 року - у сумі 101902,68 грн,
не перерахував до бюджету суми самостійно нарахованого (утриманого) військового збору із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб - платників податків, за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, на загальну суму - 11279,65 грн, у т.ч.: частково за травень 2019 року - у сумі 2746,60 грн, і у повному обсязі - за червень 2019 року - у сумі 8333,05 грн, -
що потягло неподання та - несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 провини - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, не спростовував та пояснив, що він являється директором ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля», розташованого по вулиці Пирогова, 5, міста Лисичанська, де у період з 28 серпня 2019 року по 24 вересня 2019 року, співробітниками ГУ ДФС у Луганській області було проведено документальну планову виїзну перевірку з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору - за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01 вересня 2012 року по 30 червня 2019 року, висновків якої він будь-яким чином - не спростовував, зауваживши щодо відсутності фінансування вугільної галузі з боку держави - в цілому, що, у свою чергу, призвело до неподання та несвоєчасного подання ним платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Наразі, свою провину - усвідомив, щиро розкаявся, до адміністративної відповідальності - притягується вперше та просив суд, врахувавши причини допущеного ним порушення, а також, ступінь безпосередньо його провини у скоєнні останнього - суворо його не наказувати.
Із дослідженого у судовому засіданні Акту «Про результати документальної планової виїзної перевірки ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору - за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01 вересня 2012 року по 30 червня 2019 року» за №75/12-32-33-05/26349160 від 01 жовтня 2019 року (а.с.1-4) вбачається, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення перевірки зазначеного відокремленого підрозділу ПАТ «Лисичанськвугілля», з боку директора ВП - правопорушника ОСОБА_1 виявлено порушення вимог діючого податкового законодавства, зокрема:
ст.24 ч.1, ч.4 Закону України «Про оплату праці» №108/95-ВР від 24 березня 1995 року (зі змінами та доповненнями), в частині - виплати заробітної плати на користь найманих працівників підприємства з порушенням визначених сум виплати та термінів у період - з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року,
ст.164 п.164.2 п.п.164.2.1, ст.168 п.168.1 п.п.168.1.2, 168.1.5, ст.169 п.169.4 п.п.169.4.1, ст.176 п.176.2 абз.а) Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в наслідок чого, підприємством не нараховано, не утримано та не сплачено до бюджету податок на доходи фізичних осіб, у загальній сумі - 20504,73 грн,
ст.168 п.168.1 п.п.168.1.2, п.п. 168.1.5, ст.176 п.176.2 абз.а) Податкового Кодексу України №2755-VI від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в наслідок чого, підприємством, станом на 24 вересня 2019 року, несвоєчасно перераховано до бюджету суми самостійно нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувались на користь фізичних осіб - платників податків за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, у розмірі - 2860745,87 грн,
ст.168 п.168.1 п.п.168.1.5, ст.176 п.176.2 абз.а) Податкового Кодексу України №2755-VI від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в наслідок чого, підприємством, станом на 24 вересня 2019 року, не перераховано до бюджету суми самостійно нарахованого (утриманого) податку на доходи фізичних осіб із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб - платників податків у період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, у загальній сумі - 157637,31 грн, у т.ч. - частково за травень 2019 року, у сумі - 55734,63 грн, та у повному обсязі за червень 2019 року, у сумі -101902,68 грн,
п.16 п.п.1.4, 1.6 розділу ХХ Перехідних положень, ст.168 п.168.1 п.п.168.1.2, п.п.168.1.5, ст.171 п.171.2 абз.а), ст.176 п.176.2 абз.а) Податкового Кодексу України №2755-VI від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині несвоєчасного перерахування до бюджету сум самостійно нарахованого та утриманого військового збору із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб - платників податків, у загальній сумі - 244586,33 грн,
ст.168 п.168.1 п.п.168.1.5, ст.176 п.176.2 абз.а), п.16-1 п.п.1.4, 1.6 розділу ХХ Перехідних положень Податкового Кодексу України №2755-VI від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в наслідок чого, станом на 24 вересня 2019 року, не перераховано до бюджету суми самостійно нарахованого (утриманого) військового збору із сум заробітної плати та інших доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб - платників податків за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, на загальну суму - 11279,65 грн, у т.ч. - частково за травень 2019 року, у сумі - 2746,60 грн, та у повному обсязі за червень 2019 року, у сумі - 8333,05 грн,
ст.51 п.51.1, ст.176 п.176.2 абз.б) Податкового Кодексу України №2755-VI від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), та Розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», затвердженого Наказом МФУ №4 від 13 січня 2015 року, - відображено недостовірні відомості та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1-ДФ) за перевіряємий період з кодами помилок «77» та «99», відображення з недостовірними даними в Податковому розрахунку (форма №1-ДФ) за ІІІ кв-л 2016 року, відомостей про фізичних осіб, яким були нараховані та виплачені доходи за ознаками доходу «114» у відповідності до Довідника ознак доходів, та - відсутності відомостей про фізичну особу-підприємця, якій були нараховані та виплачені кошти за ознаками доходу «157» у відповідності до Довідника ознак доходів, поданих до ДПІ у місті Лисичанську,
ст.168 п.168.4 п.п.168.4.4, п.п.168.4.3, п.п.168.4.2, п.п.168.4.1, п.16-1 п.п.1.4, 1.6 розділу ХХ Перехідних положень Податкового Кодексу України №2755-VI від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), ст.64 Бюджетного кодексу України, в наслідок чого, самостійно нарахований та утриманий податок на доходи фізичних осіб та військовий збір - не зараховано на відповідну інтегровану картку платника податків в органи ДФС, в якому перебуває платник за основним місцем обліку.
Суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи, в тому числі, і Акт «Про результати документальної планової виїзної перевірки ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору - за період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01 вересня 2012 року по 30 червня 2019 року» за №75/12-32-33-05/26349160 від 01 жовтня 2019 року (а.с.1-4), у достовірності та істинності котрого підстав сумніватися у суду - немає, та висновки якого, крім того, з боку безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 - не оспорювалися, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обгрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-2 ч.1 КУпАП, оскільки останній, являючись посадовою особою підприємства, не подав та - несвоєчасно подав платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 - працює, інвалідом - не являється, раніше адміністративному стягненню - не піддавався.
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
Відповідно до вимог ст.38 КУпАП, - адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні - не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через один місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття (ст.38 ч.4 КУпАП).
У судовому засіданні встановлено, що неподання та несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) - з боку правопорушника ОСОБА_1 - мало місце у період з 01 вересня 2012 року по 30 червня 2019 року, відповідно, термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останньому адміністративного правопорушення, слід відраховувати з 30 червня 2019 року.
Однак, у зв'язку з тим, що м матеріал про інкриміноване правопорушникові ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-2 ч.1 КУпАП, надійшов до Лисичанського міського суду 30 жовтня 2019 року (вх.№18444/19 від 30 жовтня 2019 року), до розгляду був призначений - на 18 листопада 2019 року, і, у подальшому, розгляд матеріалу стосовно правопорушника ОСОБА_1 , декілька разів, з поважних причин, - було відкладено, на момент розгляду протоколу про відповідне адміністративне правопорушення в суді та прийняття остаточного рішення по справі, після повторного призначення судового розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-2 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , з обов'язковим викликом останнього, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, - перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності - закінчився, у зв'язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-2 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 підлягає закриттю, на підставі ст.247 п.7 КУпАП.
Речові докази по справі - відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-2 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, -
постановив:
Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, - провадженням закрити, у зв'язку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського Апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: