Справа №: 397/696/20
провадження №: 2/398/1548/20
"17" листопада 2020 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Бугайченко Т.А., з участю секретаря судового засідання Василяки І.І., розглянувши заяву представника АТ «Райффайзен Банк Аваль» Майтапової Валерії Юріївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у цивільній справі за позовною заявою Акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_1 про захист порушеного права шляхом дострокового стягнення заборгованості, яка виникла за заявою-договором про відкриття поточного рахунку та надання кредиту,
В провадженні Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області перебуває цивільна справа за позовом Акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_1 про захист порушеного права шляхом дострокового стягнення заборгованості, яка виникла за заявою-договором про відкриття поточного рахунку та надання кредиту.
17 листопада 2020 року на електронну адресу суду надійшло клопотання представника позивача АТ «Райффайзен Банк Аваль» Майтапової В.Ю. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням нею власних технічних засобів.
В подальшому від представника позивача АТ «Райффайзен Банк Аваль» Майтапової В.Ю. надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність представника АТ «Райффайзен Банк Аваль».
У відповідності до ч.ч. 3, 4 ст. 212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до ч. 2 ст. 212 ЦПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 2 ЦПК України основними засадами (принципами) цивільного судочинства є диспозитивність.
Враховуючи викладене, з урахуванням принципу диспозитивності, у зв'язку з надходженням від представника позивача клопотання про розгляд справи без участі представника та надходженням клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції в день розгляду справи, суд приходить до висновку, що у задоволенні клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням нею власних технічних засобів необхідно відмовити.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,
В задоволенні клопотання представника АТ «Райффайзен Банк Аваль» Майтапової Валерії Юріївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А. Бугайченко