Постанова від 18.11.2020 по справі 540/786/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2020 р.м.ОдесаСправа № 540/786/20

Головуючий в 1 інстанції: Морська Г.М.

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду

у складі: головуючої судді - Шевчук О.А.,

суддів: Бойка А.В., Єщенка О.В.

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 05 серпня 2020 року, ухвалене у відкритому судовому засіданні о 15:46 год в м. Херсоні, по справі за позовною заявою Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Державної податкової служби України про визнання рішення протиправним та зобов'язання зареєструвати податкову накладну, -

ВСТАНОВИЛА:

В березні 2020 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідачів, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі від 17.03.2020р.№1490142/2544420736, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 8 від 20.02.2020р. на загальну суму 58508,30 грн., з них ПДВ 9751,38 грн.;

- зобов'язати ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі зареєструвати податкову накладну №8 від 20.02.2020 року, складену Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем її подання.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачем у встановленому законодавством порядку була складена та направлена до контролюючого органу податкова накладна №8 від 20.02.2020 року, реєстрація якої на підставі п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу (далі ПК) України була необґрунтовано зупинена. При цьому підставою для зупинення Комісією Головного управління ДПС в Херсонській області було зазначено відповідність господарської операції п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Водночас позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. На підтвердження правомірності та реальності господарської операції, відображеної у податковій накладній №8 від 20.02.2020 року, позивачем було направлено до податкового органу пояснення та первинні документи. Однак Комісією було прийнято рішення №1490143/2544420736 від 17.03.2020 року про відмову у реєстрації зазначеної податкової накладної. Позивач вищезазначене рішення вважає незаконним, необґрунтованим, таким, що не враховує специфіку господарської операції позивача, відображеній у цій накладній, та не містить конкретної інформації щодо причин та підстав для прийняття цього рішення.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 05 серпня 2020 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач - Головного управління ДПС у Херсонській області надали апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просять скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити повністю. Доводами апеляційної скарги зазначено, що за результатами розгляду пояснень та копій документів комісією регіонального рівня встановлено, що позивачем документально не підтверджено надання послуг по перевезенню вантажу, не підтверджено трудові відносини із водіями, зазначеними в товарно-транспортних накладних №871, №872, №873, №874, №875, №876, а також документально не підтверджено підстави використання автомобілів, вказаних в ТТН не надано додаток до договору №29012020-13Т від 29.01.2020 тому комісією прийнято рішення №1490143/2544420736 від 17.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №8 від 20.02.2020 року. З урахуванням викладеного апелянт вважає, що судом першої інстанції помилково зроблено висновок про протиправність прийнятого рішення №1490143/ НОМЕР_1 від 17.03.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №8 від 20.02.2020 року.

Відзивів на апеляційну скаргу позивачем та другим відповідачем до суду не надано.

Згідно з ч.1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: 1) відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю; 2) неприбуття жодного з учасників справи у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання; 3) подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що з 23 травня 2007 року ОСОБА_1 зареєстрований у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як фізична особа-підприємець і здійснює серед іншого діяльність з перевезень вантажним автомобільним транспортом (код КВЕД - 49.41).

Для виконання перевезень у ФОП ОСОБА_1 є в наявності необхідні матеріальні і трудові ресурси, а саме - 4 власних автомобіля марки КАМАЗ і 5 працівників.

29 січня 2020 року між ФОП ОСОБА_1 і Товариством з обмеженою відповідальністю "ІН ФУД" був укладений Договір перевезення вантажів №29012020-13Т, за умовами якого ФОП ОСОБА_1 (Перевізник) за замовленням ТОВ "ІН ФУД" (Замовник) зобов'язується здійснювати перевезення вантажів, а Замовник зобов'язується оплачувати послуги з перевезення.

20 лютого 2020 року на виконання замовлення ТОВ "ІН ФУД" було здійснення перевезення сої в загальній кількості 201,75 тон за маршрутом: смт. Чаплинка - м. Нова Каховка.

Як стверджує позивач у зв'язку із тим, що його власний транспорт був зайнятий, з метою дотримання строків доставки, ФОП ОСОБА_1 залучив для перевезення інше транспортне підприємство - ТОВ "НК-ТРАНСАВТО", з яким у ФОП ОСОБА_1 існують взаємовідносини на підставі договору №209 перевезення вантажу від 02.02.2020 р.

Здійснення перевезення сої із залученням транспорту ТОВ "НК- ТРАНСАВТО" підтверджується актом здачі-прийняття робіт (надання послуг) №ОУ-000216 від 20.02.2020 р. між ФОП ОСОБА_1 і ТОВ "НК-ТРАНСАВТО", а також Товарно-транспортними накладними від 20.02.2020 р. №871, №872, №873, №874, №875, №876.

За фактом виконання замовлення ТОВ "ІН ФУД" на надання транспортних послуг з перевезення сої був складений акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) №Оу-000006 від 20.02.2020 р. на суму 58 508,30 грн, в тому числі ПДВ - 9751,38 грн.

У відповідності до вимог п.187.1 ст.187, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України по вказаним операціям з надання послуг з перевезення на дату оформлення акту здачі-приймання виконаних робіт було складено податкову накладну №8 від 20.02.2020 року на загальну суму 58 508,30 грн, сума ПДВ -9 751,38 грн.

Зазначена податкова накладна була направлена для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно отриманої квитанції від 05.03.2020 року податкова накладна була прийнята, але її реєстрація зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України у зв'язку із тим, що вона відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Крім того, в Квитанції 1 про зупинення реєстрації податкової накладної запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Позивач скористався своїм правом та 12.03.2020 повідомленням №3 подав на комісію в електронному вигляді пояснення та копії документів, а саме:

Платіжне доручення №70 від 10.03.2020 про оплату послуг наданих ТОВ НК- Трансавто";

Рахунок фактура №СФ-000216 від 20.02.2020 постачальник ТОВ "НК-Трансавто";

Акт №ОУ-000216 від 20.02.2020 про надання транспортних послуг ТОВ "ПК- Трансавто";

Договір №209 перевезення вантажу від 02.02.2020 укладений між ФОП ОСОБА_1 та ТОВ "НК-Трансавто";

Податкова накладна №16 від 20.02.2020 складена на ТОВ "НК-Трансавто";

Квитанція 1 від 04.03.2020 про підтвердження реєстрації податкової накладної №16;

ТТН № 871 від 20.02.2020 автоперевізник ФОП ОСОБА_1 ;

ТТН № 872 від 20.02.2020 автоперевізник ФОП ОСОБА_1 ;

ТТН № 873 від 20.02.2020 автоперевізник ФОП ОСОБА_1 ;

ТТН № 874 від 20.02.2020 автоперевізник ФОП ОСОБА_1 ;

ТТН № 875 від 20.02.2020 автоперевізник ФОП ОСОБА_1 ;

ТТН № 876 від 20.02.2020 автоперевізник ФОП ОСОБА_1 ;

Акт №ОУ-0000006 від 20.02.2020 про надання транспортних послуг ФОП ОСОБА_1 ;

Рахунок-фактура №СФ-0000008 від 20.02.2020 на оплату послуг ФОП ОСОБА_1 ;

Податкова накладна №8 від 20.02.2020, складена ФОП ОСОБА_1 ;

Договір перевезення вантажів №29012020-13Т від 29.01.2020, укладений між ФОП ОСОБА_1 та ТОВ "ІН-ФУД".

Надання саме цього переліку документів на комісію підтверджується витягом з ІС "Податковий блок" скірншот повідомлення від 12.03.2019 №3 та підтверджено сторонами у судовому засіданні.

Однак, рішенням комісії ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі від 17.03.2020 р. №1490143/2544420736 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №8 від 20.02.2020 р. з підстав ненадання платником податку копії документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них, договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції. Додаткова інформація: ФОП ОСОБА_1 . Платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. А саме: не надано підтверджуючих документів щодо підстав використання транспортних засобів та працівників-водіїв, які зазначені в товарно-транспортній накладній.

Не погодившись із зазначеними рішеннями та вважаючи їх протиправним і необґрунтованим, позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що зважаючи на наявність у позивача передбачених законодавством документів, які підтверджують факт фінансово-господарської операції між позивачем та контрагентом, а також враховуючи, що їх достатність для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної не спростована відповідачами, суд дійшов висновку, що комісія ГУ ДФС у Херсонській області не мала правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкової накладної, з огляду на що рішення від 17.03.2020 р. №1490143/2544420736 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 20.02.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправним та підлягає скасуванню. Крім того, судом встановлено відсутність у податкового органу правових підстав для відмови у реєстрацій податкової накладної, у зв'язку з чим суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №8 від 20.02.2020 року датою її фактичного надходження.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Відповідно до п.12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1. статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1. статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16. статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 13 Порядку № 1246).

01 лютого 2020 року набув чинності Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів Українивід 11 грудня 2019 року № 1165.

Відповідно до п. 25, 26, 27 Порядку № 1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.

Згідно п. 44 Порядку № 1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Відповідно до п. 2, 3, 4, 5, 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності ( УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій встановлено: відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Відповідно до п. 9, 10, 11 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня. Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Згідно додатку до Порядку № 520 в рішенні про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних обов'язково підкреслюються документи, які не надано.

Пунктом 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Судом встановлено, що позивачем було направлено до податкового органу всі необхідні копії первинних документів та пояснення по господарській операції, щодо якої було складено податкову накладну №8 від 20.02.2020 року.

З наданих до суду первинних документів та тих документів, які надавалися до податкового органу вбачається зміст і обсяг господарської операції, по якої позивач подав для реєстрації податкову накладну, будь-яких розбіжностей та невідповідностей ці документи не містять.

Позивач у поясненнях обґрунтував необхідність залучення до виконання послуг за договором перевезення вантажів №29012020-13Т від 29.01.2020 року, укладеного позивачем із ТОВ "ІН ФУД" іншого перевізника ТОВ "НК-ТРАНСАВТО", з яким у ФОП ОСОБА_1 існують взаємовідносини на підставі договору №209 перевезення вантажу від 02.02.2020 р.

На підтвердження реальності вчинення позивачем даної господарської операції із перевезення сої для ТОВ "ІН ФУД" із залученням транспорту ТОВ "НК- ТРАНСАВТО" позивач надав усі первинні документи, складені за результатами господарської операції: платіжне доручення №70 від 10.03.2020 про оплату послуг наданих ТОВ «НК- Трансавто»; рахунок фактура №СФ-000216 від 20.02.2020 постачальник ТОВ "НК-Трансавто"; акт №ОУ-000216 від 20.02.2020 про надання транспортних послуг ТОВ "НК- Трансавто"; договір №209 перевезення вантажу від 02.02.2020 укладений між ФОП ОСОБА_1 та ТОВ "НК-Трансавто"; податкова накладна №16 від 20.02.2020 складена ТОВ "НК-Трансавто"; квитанція 1 від 04.03.2020 про підтвердження реєстрації податкової накладної №16; ТТН № 871, 872, 873, 874, 875, 876 від 20.02.2020; акт №ОУ-0000006 від 20.02.2020 про надання транспортних послуг ФОП ОСОБА_1 ; рахунок-фактура №СФ-0000008 від 20.02.2020 на оплату послуг ФОП ОСОБА_1 ; податкова накладна №8 від 20.02.2020, складена ФОП ОСОБА_1 ; договір перевезення вантажів №29012020-13Т від 29.01.2020, укладений між ФОП ОСОБА_1 та ТОВ "ІН-ФУД".

Податкова накладна №16 від 20.02.2020 складена ТОВ "НК-Трансавто" за результатом надання позивачу транспортних послуг зареєстрована в ЄРПН без зауважень, що підтверджується квитанцією 1 від 04.03.2020 про реєстрацію податкової накладної.

Однак, рішенням комісії Головного Управління ДПС в Херсонській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.03.2020 р. №1490143/2544420736 позивачу було відмовлено у реєстрації податкової накладної №8 від 20.02.2020 року.

Підставами для прийняття такого рішення відповідачем зазначено про не надання позивачем копій документів, а саме: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них, договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції. Додаткова інформація: ФОП ОСОБА_1 . Платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. А саме: не надано підтверджуючих документів щодо підстав використання транспортних засобів та працівників-водіїв, які зазначені в товарно-транспортній накладній (а.с. 23-24).

Колегія суддів погоджується з висновокм суду першої інстанції, що позивач обґрунтував і підтвердив відповідними доказами залучення до виконання послуг за договором перевезення вантажів №29012020-13Т від 29.01.2020 року, укладеного позивачем із ТОВ "ІН ФУД" іншого перевізника ТОВ "НК-ТРАНСАВТО", з яким у ФОП ОСОБА_1 існують взаємовідносини на підставі договору №209 перевезення вантажу від 02.02.2020 р.

Колегія суддів зазначає, що апелянтом не надано до суду жодного доказу на підтвердження правомірності оспорюваного рішення та дій, а також не зазначено обґрунтованих підстав для його прийняття (вчинення), при цьому він обмежився лише формальним посиланням на недостатність наданих позивачем на пропозицію податкового органу документів.

Разом з тим позивач, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач в повній мірі виконав свій обов'язок щодо надіслання до податкового органу всіх необхідних первинних документів та пояснень на підтвердження факту господарської операції з контрагентом, яка зазначена в податковій накладній.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що оскаржуване рішення комісії, яка приймає рішення про відмову в реєстрацію податкової накладної від 17.03.2020 року № 1490143/2544420736 є протиправним та підлягає скасуванню, а належним способом відновлення порушеного права платника податку є зобов'язання ДПС України зареєструвати податкову накладну від 20.02.2020 р. № 8.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що рішення Херсонського окружного адміністративного суду ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеному рішенні, у зв'язку з чим підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до ч.1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі - залишити без задоволення.

Рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 05 серпня 2020 року - залишити без змін.

Відповідно до ст. 329 КАС України постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуюча суддя: О.А. Шевчук

Суддя: А.В. Бойко

Суддя: О.В. Єщенко