Ухвала від 18.11.2020 по справі 520/5562/2020

УХВАЛА

18 листопада 2020 р.Справа № 520/5562/2020

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Бершова Г.Є.,

Суддів: Ральченка І.М. , Катунова В.В. ,

розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області про поновлення строку на апеляційне оскарження за апеляційною скаргою Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 року по справі № 520/5562/2020

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області

про визнання протиправною та скасування вимоги,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 року задоволено позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області про визнання протиправною та скасування вимоги .

На зазначене рішення Головне управління Державної податкової служби України у Харківській області подало апеляційну скаргу.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 10.11.2020 року зазначена апеляційна скарга залишена без руху та надано строк для усунення недоліків скарги.

17.11.2020 року на виконання вимог ухвали суду, Головним управлінням Державної податкової служби України у Харківській області надано квитанцію про сплату судового збору.

Також апелянтом в апеляційній скарзі заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, обґрунтоване тим, що повне рішення суду складено 14.09.2020 року та отримане відповідачем 23.09.2020 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 69) , а апеляційну скаргу було подано 23.10.2020 року, тобто, в межах 30-денного строку з дня отримання рішення.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 295 КАС України, учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Відповідно до ст. 129 Конституції України однією з засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, згідно ч. ст. 6 КАС України звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Враховуючи викладене, строк на апеляційне оскарження рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 підлягає поновленню в силу ч. 2 ст. 295 КАС України.

Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку, визначеного ст. 297 КАС України, і строків апеляційного оскарження, передбачених ст. 295 КАС України, відсутні підстави для відмови у відкритті апеляційного провадження (ст. 299 КАС України).

Відповідно до ч. 4 ст. 300 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.

Враховуючи, що вимоги ухвали про залишення апеляційної скарги без руху виконані, недоліки усунені, перешкод для прийняття апеляційної скарги Другим апеляційним адміністративним судом та відкриття апеляційного провадження не встановлено.

Керуючись ст. ст. 293, 295-297, 300 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області про поновлення строку на апеляційне оскарження - задовольнити.

Процесуальний строк на апеляційне оскарження рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 по справі № 520/5562/2020 - поновити.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 року по справі № 520/5562/2020 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області про визнання протиправною та скасування вимоги.

Зупинити дію рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 року по справі № 520/5562/2020.

Встановити учасникам справи строк для подання відзиву на апеляційну скаргу разом з доказами надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи протягом 10 днів від дати отримання копії ухвали.

Надіслати учасникам справи копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів разом з ухвалою про відкриття апеляційного провадження у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Г.Є. Бершов

Судді І.М. Ральченко В.В. Катунов

Попередній документ
92928842
Наступний документ
92928844
Інформація про рішення:
№ рішення: 92928843
№ справи: 520/5562/2020
Дата рішення: 18.11.2020
Дата публікації: 20.11.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Другий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (28.04.2020)
Дата надходження: 28.04.2020
Предмет позову: про визнання протиправною та скасування вимоги
Учасники справи:
суддя-доповідач:
БАБАЄВ А І
відповідач (боржник):
Головне управління ДПС у Харківській області
позивач (заявник):
Плотникова Тетяна Миколаївна
представник позивача:
Адвокат Фещенко Микола Леонідович