Ухвала від 13.11.2020 по справі 357/11242/20

Справа № 357/11242/20

1-в/357/618/20

Категорія

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.11.2020 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,

за участі:

представника Білоцерківського ВП - ОСОБА_3 ,

особи, до якої продовжують адміністративний нагляд - ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №7 в м. Біла Церква справу за поданням начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 раніше судимої:

- 23 листопада 2012 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ст. 185 ч. 1, ст. 75 КК України до покарання у виді 240 годин громадських робіт;

- 28 лютого 2014 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ст. 389 ч. 2, ст. 71, 72 КК України до покарання у вигляді арешту строком на 5 місяців 30 днів;

- 24 жовтня 2014 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 1 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі. Звільненої від покарання на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком 2 роки;

- 28 вересня 2016 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 2 ст. 185 КК України, на підставі ст. 71 КК України за сукупністю з вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 24 жовтня 2014 року шляхом часткового складання покарань за вироками суду остаточно призначено покарання у виді 2 років 3 місяців позбавлення волі;

- 16 липня 2020 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання 3 років позбавленням волі, на підставі ст. 75, 76 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням іспитовим строком 1 рік,

про продовження адміністративного нагляду

ВСТАНОВИВ:

13 листопада 2020 року за підписом начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 надійшло подання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , яка перебуває на обліку в Білоцерківському ВП, як особа, яка раніше неодноразово засуджена та якій був встановлений адміністративний нагляд, після звільнення з місць позбавлення волі по місцю проживання.

Подання обґрунтоване тим, що 04 грудня 2018 року ОСОБА_4 звільнилася з Уманської ВК № 129 та враховуючи, те що вона була засуджена за вчинення умисного тяжкого злочину, за що відповідно до ст. 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, передбачається встановлення адміністративного нагляду після звільнення з місць позбавлення волі. 26 листопада 2018 року ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області відносно ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік, після звільнення з місць позбавлення волі по місцю проживання. А тому останню було поставлено на профілактичний облік до Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області де здійснювався нагляд за її поведінкою.

Про те, по закінченню останнього терміну адміністративного нагляду ОСОБА_4 знову належних висновків для себе не зробила та на шлях виправлення не стала, а навпаки продовжувала порушувати умови встановленого відносно неї адміністративного нагляду за що притягувалась до Кримінальної та неодноразово до адміністративної відповідальності, а саме:

- вироком Білоцерківським міськрайонним судом Київської області від 16 липня 2020 року громадянку ОСОБА_4 було визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 185 ч. 2 КК України, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки, на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання із встановленням іспитового строку 1 рік;

- 04 листопада 2020 року близько 11 год. 30 хв., ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_2 , перебувала в магазині "Продукти" без засобів індивідуального захисту а саме: без захисної маски та рукавичок, чим порушила п. 1 п. 10 Постанови КМУ від 22.07.2020 № 641, результаті чого відносно ОСОБА_4 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 44-3,ч.1 КУпАП було складено протокол, який направлено до Білоцерківського міськрайонного суду для прийняття остаточного рішення;

- 09 листопада 2020 року близько 17 год. 40 хв., ОСОБА_4 перебуваючи на коридорі загального користування по АДРЕСА_3 , палила цигарки "Ротманс" в забороненому законом місці, в результаті чого відносно ОСОБА_4 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 175-1 ч.2 КУпАП було складено протокол про адміністративне правопорушення та накладено стягнення у виді штрафу 170 грн.;

- 10 листопада 2020 року близько 16 год. 20 год., ОСОБА_4 , перебуваючи по вул. Леваневського 73 в м. Біла Церква, пила пиво "Львівське" ємкістю 1 літр, в забороненому законом місці, в результаті чого відносно ОСОБА_4 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 178 ч. 2 КУпАП було складено протокол про адміністративне правопорушення та накладено стягнення у виді штрафу 51 грн.;

ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробила та на шлях виправлення не стала, а тому вона залишається небезпечною для суспільства та потребує подальшого контролю з боку працівників поліції.

За місцем проживання характеризує себе з негативної сторони, підтримує зв'язки з особами, які ведуть антигромадський спосіб життя, схильна до зловживання спиртних напоїв.

Представник Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 в судовому засіданні подання підтримав, наполягав на його задоволенні.

Особа, відносно якої винесено подання, ОСОБА_4 не заперечувала щодо задоволення подання, при цьому підтвердила, що вона дійсно була раніше засуджена, звільнилася по відбуттю строку, після встановленого адміністративного їй нагляду, який закінчився, порушила декілька разів громадський порядок, просила встановити обмеження у виді двох разів на місяцьз'являтися на реєстрацію до ВП №1 Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області.

Вивчивши надане подання, документи та докази додані до нього, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суд вважає, що подання начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області підлягає задоволенню як обґрунтоване з огляду на наступне.

Відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" N 264/94-ВР (надалі Закон) із послідуючими змінами і доповненнями, який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, встановлено, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції (ст.1 Закону).

Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст.2 Закону).

Згідно п. "в" ст. 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Підставами для встановлення адміністративного нагляду згідно п. "в" ст. 4 Закону є: матеріали органів Національної поліції щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.

Відповідно до роз'яснень Постанови Пленуму ВСУ України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" від 28.03.86 року N 3 з послідуючими змінами, … адміністративний нагляд щодо осіб, вказаних у п. "в" ст. 3 Закону, встановлюється на той же строк після того як вони звільнились з виправно-трудової установи. Строк адміністративного нагляду не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (п. 3).

Згідно ст. 10 Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (ст. 6 Закону).

Як вбачається з матеріалів доданих до подання, ОСОБА_4 була неодноразово засуджена. Після звільнення з місць позбавлення волі по відбуттю строку, неодноразово порушувала громадський порядок за що притягувалася до кримінальної та адміністративної відповідальності Білоцерківським ВП ГУНП в Київській області.

Ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області відносно ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік, після звільнення з місць позбавлення волі по місцю проживання. Після закінчення строку дії попереднього встановленого адміністративного нагляду ОСОБА_4 продовжувала притягуватися до адміністративної відповідальності Білоцерківським ВП ГУНП в Київській області, ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 26 листопада 2019 року, відносно ОСОБА_4 за поданням Начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області було продовжено термін адміністративного нагляду строком на 6-ть місяців та ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 13 травня 2020 року за поданням Начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області було продовжено термін адміністративного нагляду строком на 6-ть місяців.

Згідно характеристики у відношенні ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , зарекомендувала себе негативно.

Такі дії ОСОБА_4 свідчать, що вона не бажає стати на шлях виправлення, але добровільно погодилася на встановлення відносно неї адміністративного нагляду.

Таким чином, встановлено, що ОСОБА_4 будучи неодноразово засудженою та звільненою по відбуттю строку з місць позбавлення волі на шлях виправлення не встала, а продовжує систематично здійснювати адміністративні правопорушення, що свідчить про те, що вона залишається небезпечним для суспільства, а тому подання начальника Білоцерківського ВП ГУНП України в Київської області є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з одночасним встановленням обмежень відносно поведінки ОСОБА_4 .

Керуючись ст. 3 п. "в", 4, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" N 264/94-ВР, Постановою Пленуму ВСУ України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" від 28.03.86 року N 3 з послідуючими змінами, ст. 369-372,539 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.

Продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимої, адміністративний нагляд строком на шість місяців та встановити наступні обмеження:

-2 (дві) суботи кожного місяця з'являтися на реєстрацію до ВП №1 Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Привокзальна 3-а, в період часу з 09:00 години до 11:00 години;

-заборонити виїзд в особистих справах за межі міста без дозволу керівництва Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області;

-заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах, магазинах та інших громадських місцях де алкогольні напої реалізуються на розлив;

-заборонити залишати своє місце проживання щоденно в період часу з 22 год. до 06 год.;

-зобов'язати ОСОБА_4 з'являтись за викликом працівників Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області у встановлений ними термін та надавати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Постанову суду надіслати для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд - Білоцерківського ВП ГУНП України в Київській області.

Контроль за поведінкою піднаглядної ОСОБА_4 покласти на Білоцерківський ВП ГУНП України в Київській області.

Роз'яснити ОСОБА_4 , що у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду може ставиться питання про притягнення до відповідальності згідно з законодавством.

На ухвалу протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.

Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1