Справа 165/3019/20
Провадження 3/165/938/20
06 листопада 2020 року м. Нововолинськ
Суддя Нововолинського міського суду Волинської області Василюк А.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Нововолинського ВП Володимир-Волинського ВП ГУНП України у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,
за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
21 жовтня 2020 року до суду надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КпАП України.
Відповідно до ст.278 КпАП України, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи.
Всупереч вимогам ст.256 КУпАП, інспектор СРПП Нововолинського ВП Калітка В.А. в протоколі серії АПР18 №451460 від 16 серпня 2020 року не зазначив об'єктивну сторону адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, а саме дії (бездіяльність) ОСОБА_1 , що стали підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності, обставини і спосіб скоєння адміністративного правопорушення, а також причинний зв'язок між діяннями та шкідливими наслідками цього діяння.
Згідно із ч.7 розділу ІІ Іструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України №1376 від 06 листопада 2015 року, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
В матеріалах адміністративної справи також не зазначені і не враховані вимоги ст.23, ст.33, ст.34, ст.35 КпАП України та не встановлений майновий стан особи, що притягується до адміністративної відповідальності, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення та інші необхідні відомості для правильного вирішення справи, зокрема інформації чи є ОСОБА_1 інвалідом І - ІІ групи тощо, оскільки згідно п.9 ч.1 ст.5 ЗУ "Про судовий збір" особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю звільняються від сплати судового збору в усіх судових інстанціях (ст. 256 КУпАП), також до таких осіб не може бути застосовано адміністративне стягнення у виді громадських робіт, передбачене санкцією ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 №14, визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимогст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на те, що протокол не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, у справі відсутні документи, надання яких покладено на орган, який направляє справу до суду, вважаю за необхідне вищевказану справу повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.278, ст.279, ст.280 КпАП України, -
постановив:
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КпАП України повернути в Нововолинський ВП Володимир-Волинського ВП ГУНП України у Волинській області, для належного оформлення.
Суддя підпис А.В. Василюк