Ухвала від 06.11.2020 по справі 280/6565/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВИТРЕБУВАННЯ ДОКАЗІВ

06 листопада 2020 року Справа № 280/6565/20

м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Новікової І.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,

ВСТАНОВИВ:

18 вересня 2020 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі-позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 16.06.2020 №0036597-5405-0833.

Згідно ч.4 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до приписів статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно ч.3 ст.77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Так, під час розгляду адміністративної справи судом встановлено, що в обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 посилається на те, що нежитлове приміщення розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, оскільки таке використовується ним при ведення особистого селянського господарства.

При цьому, судом встановлено, що ОСОБА_1 на даний час не має статусу фізичної особи - підприємця.

Водночас, відповідно до приписів статті 1 Закону України «Про особисте селянське господарство», особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.

Діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.

В свою чергу, відповідно до статті 4 Закону України «Про особисте селянське господарство», особисті селянські господарства підлягають обліку.

Облік особистих селянських господарств здійснюють сільські, селищні, міські ради за місцем розташування земельної ділянки в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері статистики.

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 14.04.2017 №572 затверджено Порядок обліку особистих селянських господарств сільськими, селищними та міськими радами, який установлює правила організації збору первинних даних про особисті селянські господарства (далі - Порядок №572).

Відповідно до пункту 3 Порядку №572, облік особистих селянських господарств здійснюють сільські, селищні та міські ради за такими формами первинної облікової документації: формою № 1 «Облікова картка об'єкта погосподарського обліку» (далі - форма № 1) та формою № 3 «Список осіб, яким надані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель міських поселень» (далі - форма № 3), які затверджуються Державною службою статистики України.

Пунктом 5 Порядку №572 визначено, що у разі ведення громадянином особистого селянського господарства для його обліку у формах №1 і №3 зазначаються прізвище, ім'я, по батькові особи, якій була надана земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства, площа земельної ділянки, яка належить цій особі або перебуває в її користуванні в межах сільської, селищної, міської ради, прізвище, ім'я, по батькові осіб, які разом з нею ведуть особисте селянське господарство, а також назва і дата документа, який засвідчує право власності або право користування цією земельною ділянкою. У випадках, передбачених статтею 11 Закону України «Про особисте селянське господарство», проставляється дата припинення ведення особистого селянського господарства. Крім того, у формі №3 зазначається адреса реєстрації місця проживання особи, якій надано земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що для повного, всебічного та об'єктивного розгляду адміністративної справи є необхідність у витребуванні додаткових доказів по справі, а саме суд вважає за необхідне витребувати від Токмацької міської ради інформацію та її документальне підтвердження щодо того чи перебував протягом 2019 року ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 ) на обліку, як особа яка веде особисте селянське господарство за адресою: АДРЕСА_1 (якщо так, то надати підтверджуючі документи за формою встановленою Порядком №572), а також інформацію та її документальне підтвердження стосовно того чи обліковується позивач як засновник/учасник особистого селянського господарства.

Керуючись ст.ст.72, 77, 241, 248, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Витребувати від Токмацької міської ради інформацію та її документальне підтвердження щодо того чи перебував протягом 2019 року ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 ) на обліку, як особа яка веде особисте селянське господарство за адресою: АДРЕСА_1 (якщо так, то надати підтверджуючі документи за формою встановленою Порядком №572), а також інформацію та її документальне підтвердження стосовно того чи обліковується ОСОБА_1 як засновник/учасник особистого селянського господарства.

Копію ухвали направити голові Токмацької міської ради (вул.Революційна, 45, м.Токмак, Запорізька область, 71701) для виконання.

Витребувану інформацію у найкоротший строк, але не пізніше 3-х днів від дня отримання ухвали суду, подати до канцелярії Запорізького окружного адміністративного суду: вул. Сергія Синенка, 65-в, м. Запоріжжя, 69041.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

У відповідності до ст.14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Суддя І.В. Новікова