Справа № 746/486/20
№ провадження 3/746/296/20
12.11.2020 року
Срібнянський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Цигури Н. А.,
при секретарі Жмаці-Каленіченко І. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Срібне справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця смт. Срібне Чернігівської області, мешканця АДРЕСА_1 , приватного підприємця,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 212-14 КУпАП
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 22 жовтня 2020 року о 15 год. 45 хв. ОСОБА_1 в смт. Срібне по вулиці Шкільній порушив порядок розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами, а саме: розміщував листівки з надписом « ОСОБА_1 кандидат на посаду Срібнянського селищного голови» у заборонених місцях, на електроопорних стовпах, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 212-14 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи, суд приходить до висновку про повернення справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення, виходячи з наступного.
Статтею 256 КУпАП встановлено вимоги щодо адміністративного протоколу. Норми зазначеної статті передбачають перелік даних, що обов'язково повинні бути закріплені у протоколі для того, щоб він мав відповідну юридичну силу і щоб його неможливо було заперечувати. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Нормативний акт, який передбачає відповідальність за правопорушення, зазначене у протоколі, вказано ч. 1 ст. 212-14 КУпАП.
Диспозицією ст. 44 -3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином.
Диспозиція вказаної норми є бланкетною, тобто такою, що відсилає до норм іншого нормативно-правового акта, тому, формулюючи суть адміністративного правопорушення, вказівка на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюється відповідний порядок та який порушений особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Беручи до уваги вищевикладене, суд, з метою повного, об'єктивного і справедливого розгляду справи, повертає справу про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 212-14 КУпАП повернути до Срібнянського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя