Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
Справа № 689/2122/20
Провадження № 3/689/798/20
Іменем України
12 листопада 2020 року смт. Ярмолинці
Суддя Ярмолинецького районного суду Хмельницької області Соловйов А.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , продавця магазину «караван» смт. Ярмолинці, громадянина України, паспорт НОМЕР_1 виданий 24.02.2005 р. Ярмолинецьким РВ УМВС України в Хмельницькій області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
01.11.2020 р. близько 16:00 год. в смт. Ярмолинці по вул. Хмельницькій, 3 в приміщенні магазину «караван» продавець ОСОБА_1 перебувала без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно, (маска знаходилась на підборідді) чим порушила правила карантину, визначені ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та п.п. 1 п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. №641 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2". Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, щиро розкаялась, ствердила, що приспустила маску, щоб запити таблетку у той час, коли відвідувачів у магазині не було.
Крім цього, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення та долученими до нього матеріалами.
Разом з тим при накладенні стягнення суд враховує особу порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, незначний характер вчиненого правопорушення, яке характеризується відсутністю загрози для оточуючих, оскільки відвідувачів у магазині не було, що підтверджується відезаписом. З відеозапису також вбачається, що засоби індивідуального захисту у ОСОБА_1 були, однак, не були вдягнуті належним чином. Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП за малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст. 22, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оголосивши їй усне зауваження, а провадження по справі - закрити.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Хмельницького апеляційного суду через Ярмолинецький районний суд Хмельницької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Соловйов А.В.