Дата документу 10.11.2020
Справа № 937/8304/20
Провадження № 3/937/2282/20
2020 рік
10 листопада 2020 року м. Мелітополь
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Дараган Л.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Мелітопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонерки, реєстраційний номер облікової картки платника податків не відомий,
за ч. 1 ст. 212-10 КУпАП,
При розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 212-10 КУпАП судом встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 283024 від 25 жовтня 2020 року та оформленні матеріалів адміністративної справи начальником сектору дільничних офіцерів поліції Мелітопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Конем О.В. допущені порушення ст. 256 КУпАП України.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , будучи головою ДВК, розмістила на території виборчої дільниці матеріали передвиборчої агітації, а саме плакати кандидатів на пост Терпінівського сільського голови поза строками проведення передвиборчої агітації, встановленого ст. 52 ВК України.
При цьому, диспозицією ч. 1 ст. 210-10 КУпАП встановлена відповідальність за проведення передвиборної агітації, агітації з референдуму особою, участь якої в агітації заборонена законом, проведення агітації поза строками, встановленими законом, чи в місцях, що заборонені законом, проведення агітації у формах та засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення агітації, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті, статтями 212-9, 212-13 та 212-14 цього Кодексу.
Оскільки ст. 212-10 КпАП передбачено шість складів адміністративного правопорушення, у протоколі, крім статті КпАП, обов'язково мають бути зазначені конкретні вчинені протиправні дії, які відповідно до положень виборчого законодавства свідчать про наявність одного з шести складів правопорушення, а також наведено перелік матеріалів, що мають вважатися доказами на підтвердження вчинених протиправних дій, із долученням речових доказів.
На підтвердження проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом, у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено:
- які конкретно дії вчинено, що були визначені як здійснення передвиборної агітації (у якій формі), навести докази і долучити матеріали на підтвердження вчиненого; зазначити гасла, які проголошувалися, та мотивувати, чому ці гасла є передвиборною агітацією;
- статус особи, яка проводила передвиборну агітацію, і статус суб'єкта, на користь якого таку агітацію проведено: якщо передвиборна агітація здійснювалася партією, яка не має статусу суб'єкта виборчого процесу, то необхідно навести докази, що агітацію проведено не з метою популяризації власної діяльності, не для роз'яснення своєї позиції і що під час такої передвиборної агітації активно згадувалися партії - суб'єкти виборчого процесу та кандидати у депутати, а також положення передвиборних програм. На підтвердження необхідно надати довідку про відсутність реєстрації та агітаційні матеріали (належним чином приєднані до матеріалів справи). Якщо передвиборну агітацію здійснено партією, кандидатом у депутати напередодні дня голосування або в день голосування, тоді мають бути надані такі докази, як відеозаписи камер спостереження, свідчення осіб, присутніх під час агітації, примірники агітаційних матеріалів і, відповідно, у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення необхідно зафіксувати час, місце (точна адреса) вчинення дій із доданими поясненнями свідків на підтвердження здійснення активних дій - передвиборної агітації;
- які суб'єкти виборчого процесу є потерпілими від протиправних дій.
Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, в чому саме полягало проведення передвиборчої агітації поза строками, встановленої законом, тобто не викладена об'єктивна сторона складу цього правопорушення, не зазначено, які конкретно дії вчинено ОСОБА_1 , що були визначені як здійснення передвиборної агітації (у якій формі), не наведено доказів та не долучено матеріалів на підтвердження вчиненого; не зазначено, що саме було розміщено на вказаних плакатах та не мотивовано, чому інформація, яка розміщена на них, є передвиборною агітацією; не визначено статусу особи, яка проводила передвиборну агітацію, оскільки докази того, що ОСОБА_1 є головою ДВК відсутні, і не визначено статус суб'єктів, на користь яких таку агітацію проведено; не зазначено, який суб'єкт виборчого процесу є потерпілим від протиправних дій.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне повернути адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 до Мелітопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення та адміністративної справи у відповідність до норм КУпАП.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
Повернути адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 212-10 КУпАП до Мелітопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення та адміністративної справи у відповідність до норм КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: