11.11.2020 Справа №607/14413/20
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області у складі:
головуючого судді Сташків Н.М.,
за участі секретаря судового засідання Облещук О.В.,
у присутності: позивача - Маланчука В.М.,
відповідача Підперигори І.М.,
представника відповідача Бистрицького О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в місті Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області - головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Гусятинському, Підволочиському, Теребовлянському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Підперигори Івана Миколайовича, Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
Позивач ОСОБА_1 пред'явив до суду позов до відповідача Державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області - головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Гусятинському, Підволочиському, Теребовлянському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Підперигори І.М. про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення №633-ДК/0186/10/08/01/-20 від 19 серпня 2020 року, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 52 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.
Позов обгрунтовано тим, що позивач з 11 лютого 2019 року по даний час проходить військову службу в Збройних Силах України на посаді начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Тернопіль. 19 серпня 2020 року Державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області - головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Гусятинському, Підволочиському, Теребовлянському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Підперигорою І.М. була винесена оскаржувана постанова, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 52 КУпАП та накладено штраф у розмірі 850 грн.
В постанові зазначено, що позивач, як начальник Квартирно-експлуатаційного відділу м. Тернопіль, не дотримувався вимог природоохоронного законодавства, а саме допустив забур'янення земельної ділянки державної форми власності, площею 8,91 га за кадастровим номером 6125086600:01:001:0848 із земель оборони за межами с. Підгайчики Теребовлянського району Тернопільської області. Зазначені правопорушення описані в акті перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо об'єкту - земельної ділянки від 11.08.2020 №633-ДК/0536АП/09/01 /-20. складеному за результатами проведеного планового заходу державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності.
Позивач вважає вказану постанову незаконною, складеною з грубим порушенням чинного законодавства України та такою, що підлягає скасуванню.
Зазначає, що частиною 1 ст. 15 КУпАП визначено, що військовослужбовці несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. Винятки з цього загального правила встановлені другим реченням ч. 1 ст. 15 КУпАП. При цьому порушення законодавства про охорону земель до цього переліку не входять. Тобто, виходячи із системного аналізу ч. 1 ст. 15 КУпАП, військовослужбовці Збройних Сил України за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 52 КУпАП, повинні нести відповідальність за дисциплінарними статутами Збройних Сил України. На час складання відносно позивача оскаржуваної постанови про накладення адміністративного стягнення від 19 серпня 2020 №633-ДК/0186/10/08/01/-20 відповідачу було достеменно відомо про перебування позивача на військовій службі та про проходження військової служби на посаді начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Тернопіль. Отже, положення КУпАП виключають можливість притягнення військовослужбовця Збройних Сил України до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 52 КУпАП. У разі складання відносно військовослужбовця протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 52 КУпАП, такий протокол повинен бути переданий на розгляд безпосереднього начальника (командира) для вирішення питання про притягнення такого військовослужбовця за Дисциплінарним статутом Збройних Сил України. Таким чином, постанова про накладення адміністративного стягнення від 19.08.2020р. №633-ДК/0186/10/08/01/-20 відносно ОСОБА_1 винесена в порушення і всупереч ст. 15 КУпАП.
Також, у порушення ч. 4 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» відповідачем на адресу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Тернопіль не було надіслано повідомлення про проведення планового заходу з перевірки. Перевірка здійснена без присутності керівника або особи, уповноваженої керівником.
Крім цього, порушено вимоги п.п. 6, 10 Інструкції з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 19.01.2017 № 6 оскільки протокол складений не за місцем виявлення правопорушення, у протоколі не заповнена інформація про місце, дату та час розгляду справи про адміністративне правопорушення, позивача не було належним чином повідомлено про дату, час та місце розгляду справи, протокол про адміністративне правопорушення та постанова про накладення адміністративного стягнення відповідачем складені в один день (19 серпня 2020 року), чим позбавлено позивача можливості належним чином здійснювати захист своїх прав та законних інтересів, в тому числі скористатись правовою допомогою адвоката.
Перевірка дотримання вимог земельного законодавства була проведена 11 серпня 2020 року, а протокол складено лише 19 серпня 2020 року, що є порушенням ч. 2 ст. 254 КУпАП.
Ухвалою судді від 02 жовтня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, з урахуванням особливостей, передбачених ст. 286 КАС України, з викликом сторін у судове засідання, яке призначено на 12 жовтня 2020 року о 14 год. 15 хв.
Ухвалою суду від 12 жовтня 2020 року залучено Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області як співвідповідача до участі у справі. Судове засідання відкладено на 11 листопада 2020 року на 12 год.
03 листопада 2020 року від відповідача Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області надійшов відзив на позов, у якому зазначено, що процедурні вимоги проведення перевірки не порушені, її проведено з дотриманням вимог Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», зокрема ст. ст. 6, 10 цього Закону. Так, державним інспектором Підперигорою І. проведено захід державного нагляду (контролю) про, що складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо об'єкта - земельної ділянки від 11.08.2020р. № 633-ДК/0536АП/09/01/-20. За результатами проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог земельного законодавства встановлено наявність порушень передбачених ст. 35 Закону України «Про охорону земель», а саме допущення забур'янення земельної ділянки. Відповідно до змісту вищевказаного акту державним інспектором складено припис від 11 серпня 2020 року №633-ДК/0327ПР/03/01/-20, яким зобов'язано усунути порушення вимог земельного законодавства у 30-денний строк. З метою складання протоколу про адміністративне правопорушення надіслано повідомлення від 12 серпня 2020 року №633- ДК/0177/04/01/-20 про виклик ОСОБА_1 для складання протоколу. 19 серпня 2020 року складено протокол про адміністративне правопорушення №633-ДК/0190П/07/01/-20, яким встановлено перелік порушень. В результаті розгляду справи винесено постанову про накладення адміністративного стягнення від 19 серпня 2020 року № 633-ДК/086ГЮ/08/01/-20, з якою позивач ознайомлений, про що свідчить відмітка на зворотній стороні вказаної постанови.
Також позивачем пропущений строк на оскарження постанови про адміністративне правопорушення.
Посилаючись на наведене, просив відмовити у задоволені позову.
11 листопада 2020 року від позивача надійшла відповідь на відзив, у якій зазначено про безпідставність аргументів відповідача, викладених у відзиві на позов.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав із викладених у позовній заяві та відповіді на відзив мотивів.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позову не визнав, пояснив, що, на його переконання, стаття 15 КУпАП України не забороняє притягувати військовослужбовця до адміністративної відповідальності на ст. 52 цього Кодексу, всі процедурні вимоги належним чином дотримані, а тому позов є безпідставним.
Представник відповідача Бистрицький О.А. позову не визнав, зіславшись на мотиви, викладені у відзиві, додатково зазначивши, що оскільки з дисциплінарних статутів йому не відомо про такі порушення, як порушення у сфері охорони земель, то є підстави притягувати військовослужбовців за ст. 52 КУпАП на загальних підставах.
Суд, проаналізувавши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази у справі, встановив такі обставини.
Як слідує з витягу з наказу начальника Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління В.Баранецького №29 від 11 лютого 2020 року, підполковника ОСОБА_1 , призначеного наказом директора Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України від 12 січня 2019 року №8 на посаду начальника квартирно-експлуатаційного відділу м. Тернопіль, який прибув із квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький, з 11 лютого 2019 року зараховано до списків особового складу КЕВ м. Тернопіль та на всі види забезпечення.
Відповідно до довідки № 14/1309 від 28.08.2020р. підполковник ОСОБА_1 перебуває на військовій службі у квартирно-експлуатаційному відділу м. Тернопіль.
Як убачається з пункту 1 наказу Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області №633-ДК від 30 липня 2020 року, вирішено здійснити державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості грунтів шляхом проведення перевірки під час використання земельної ділянки (землі оборони), площею 8,91 га за кадастровим номером 6125086600:01:001:0848, на території Підгайчицької сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області.
Пунктом п. 2 вказаного наказу зобов'язано Державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області - головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Гусятинському, Підволочиському, Теребовлянському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Підперигору І. у термін з 31 липня 2020 року по 12 серпня 2020 року здійснити зазначений в пункті 1 цього наказу захід державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості грунтів та наступного робочого дня після виїзду на об'єкт контролю подати головному спеціалісту відділу організації, планування та аналізу інспекторської діяльності Управління з контролю за використанням та охороною земель Осадчук Т. для реєстрації в автоматизованій системі діловодства «ДОК ПРОФ» акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо об'єкту - земельної ділянки.
Відповідно до акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо об'єкту - земельної ділянки №633-ДК/0536АП/09/01/-20 від 11 серпня 2020 року, державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель Підперигорою І.М. проведена перевірка з питань дотримання вимог земельного законодавства на земельній ділянці, як об'єкті перевірки за межами с. Підгайчики Теребовлянського району. У результаті перевірки встановлено, що Квартирно-експлуатаційний відділ м. Тернополя, в особі начальника Маланчука В.М., допустив забур'янення земельної ділянки державної форми власності, площею 8,91 га, кадастровий номер 6125086600:01:001:0848, цільове призначення для розміщення та постійної дільності Збройних Сил України, поза межами села Підгайчики Теребовлянського району.
11 серпня 2020 року Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області винесено припис реєстраційний номер 633-ДК/0327/ПР/03/01/-20, згідно з яким приписано начальнику Квартирно-експлуатаційного відділу м. Тернополя ОСОБА_1 усунути порушення земельного законодавства шляхом ліквідації бур'янів на земельній ділянці. Про виконання припису зобов'язано повідомити до 10 вересня 2020 року.
12 серпня 2020 року Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області направлено начальнику КЕВ м. Тернопіль Маланчуку В.М. повідомлення про виклик для складання протоколу про адміністративне правопорушення №633-ДК/0177/04/01/-20, з якого убачається, що ОСОБА_1 запропоновано прибути на 11 год. 45 хв. 19 серпня 2020 року до Відділу у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.
19 серпня 2020 року державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель Підперигорою І.М. складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 52 КУпАП, згідно з яким 11 серпня 2020 року КЕВ м. Тернополя, в особі начальника ОСОБА_1 , допустив забур'янення земельної ділянки державної форми власності, площею 8,91 га, кадастровий номер 6125086600:01:001:0848, за межами с. Підгайчики Теребовлянського району.
Постановою про накладення адміністративного стягнення №633-ДК/0186/10/08/0/-20 від 19 серпня 2020 року, винесеною державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель Підперигорою І.М., ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 52 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Як убачається зі змісту зазначеної постанови, Квартирно-експлуатаційний відділ м. Тернопіль, в особі начальника Маланчука В.М., допустив забур'янення земельної ділянки державної форми власності, площею 8,91 га, кадастровий номер 6125086600:01:001:0848 із земель оборони за межами с. Підгайчики Теребовлянського району, чим було порушено вимоги ст. 35 Закону України «Про охорону земель», п. «в» ст. 211 Земельного кодексу України та ст. 52 КУпАП.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до переконання про обґрунтованість позовних вимог, підтвердження їх матеріалами справи та необхідність задовольнити позов з наступних мотивів.
Статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, а так само невжиття заходів по боротьбі з бур'янами.
Згідно зі ст. 35 Закону України «Про охорону земель» власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані, серед іншого, забезпечувати захист земель від ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, осолонцювання, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям.
Відповідно п. «в» ст. 211 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами.
Відповідно до п. «а» ст. 6 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належить здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині: додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням; додержання вимог земельного законодавства в процесі укладання цивільно-правових угод, передачі у власність, надання у користування, в тому числі в оренду, вилучення (викупу) земельних ділянок; ведення державного обліку і реєстрації земель, достовірності інформації про земельні ділянки та їх використання; розміщення, проектування, будівництва та введення в дію об'єктів, що негативно впливають або можуть вплинути на стан земель; виконання комплексу необхідних заходів щодо захисту земель від ерозії, селів, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, переосушення, ущільнення, псування, забруднення, засмічення відходами, заростання бур'янами, чагарниками та дрібноліссям; дотримання строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов'язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; виконання умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту під час проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов'язаних з порушенням ґрунтового покриву, своєчасного проведення рекультивації порушених земель в обсягах, передбачених робочим проектом землеустрою; дотримання правил, установленого режиму експлуатації протиерозійних, гідротехнічних споруд, збереження захисних насаджень і межових знаків; додержання встановленого законодавством порядку визначення та відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва; додержання строків розгляду заяв чи клопотань щодо набуття і реалізації прав на землю.
Повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель та дотриманням вимог законодавства України про охорону земель визначені статтею 10 цього закону, і вони, зокрема, мають право: безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель; давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків; складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності; у разі неможливості встановлення особи правопорушника земельного законодавства на місці вчинення правопорушення доставляти його до органів Національної поліції чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення; викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для одержання від них усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з порушенням земельного законодавства України; передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення; проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням земельного законодавства України; звертатися до суду з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився. Державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства про охорону земель можуть мати й інші повноваження відповідно до закону.
Відповідно до вимог ст. 15 КУпАП, військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи рядового і начальницького складів Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, ці особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах.
Таким чином адміністративне правопорушення, передбачене ст. 52 КУПАП, не входить до цього переліку.
Як установлено з матеріалів справи та визнано сторонами, ОСОБА_1 є підполковником, перебуває на військовій службі в Квартирно-експлуатаційному відділі м. Тернопіль, наказом директора Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України призначений начальником цього відділу, тобто є військовослужбовцем.
З огляду на це, він не є суб'єктом, який може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 52 КУпАП.
Розглядаючи дану справу, інспектор, у порушення вимог ст. 280 КУпАП, оцінки зазначеним обставинам не надав, допустивши довільне, на власний розсуд, трактування статті 15 КУпАП, яка не передбачає в переліку правопорушень, за які військовослужбовці несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах, правопорушення, передбаченого ст. 52 КУпАП (псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель).
За таких обставин усі інші доводи сторін щодо процедури розгляду справи не спростовують неправомірності оскаржуваної постанови і не мають значення для справи.
Доводи відповідача про пропуск позивачем установленого законом строку на оскарження постанови в судовому засіданні свого підтвердження не знайшли, оскільки позовну заяву позивач надіслав до суду засобами поштового зв'язку 28.08.2020р., що підтверджується відтиском печатки пошти на поштовому конверті, у якому позовна заява надійшла до суду.
Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Положеннями ст. 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З урахуванням конкретних обставин справи, встановлених під час судового розгляду, суд приходить до переконання про наявність достатніх підстав для скасування оскаржуваної постанови та надіслання справи на новий розгляд з метою дотримання вимог ст. 15 КУпАП.
З цих підстав позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 5, 6, 9, 90, 242 - 246, 250, 255, 286, 295, 297, п. п. 15.5 Розділу VІІ «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Позов ОСОБА_1 до Державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області - головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Гусятинському, Підволочиському, Теребовлянському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Підперигори Івана Миколайовича, Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення задовольнити.
Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення №633-ДК/0186/10/08/01/-20 від 19 серпня 2020 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 52 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., і надіслати справу про адміністративне правопорушення на новий розгляд.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати в розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду або через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня проголошення судового рішення.
Відомості про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , адреса місця фактичного проживання: АДРЕСА_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Відповідачі:
Державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області - головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Гусятинському, Підволочиському, Теребовлянському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Підперигора Іван Миколайович, м. Тернопіль, вул. Лисенка, 20А;
Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області, місцезнаходження: м. Тернопіль, вул. Лисенка, 20А, код ЄДРПОУ 39766192.
Головуючий суддяН. М. Сташків