Постанова від 26.10.2020 по справі 607/16358/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.10.2020 Справа №607/16358/20

провадження №3/607/5869/2020

Тернопільський міськрайонний суд в складі: головуючого судді Ломакіна В.Є., при секретарі Войтків С.М., з участю прокурора Штурма Н.В.,особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Тернополі матеріали, які надійшли від Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: смт.Брилівка Цюпринського району Херсонської області, громадянина України, місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_2 ; місце роботи ( проходження служби): колишній поліцейський роти №1 батальйону Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України;

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , який проходив службу на посаді поліцейського роти №1 батальйону Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, що знаходиться за адресою: м.Тернопіль, вул.Котляревського,24, Тернопільської області та відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності, за 2018 рік.

Дії ОСОБА_1 квіліфіковано за ч.1ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнав та щиро розкаявся у вчиненому.

Прокурор у судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1 , після звільнення з посади поліцейського та відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік. Вина ОСОБА_2 доведена доказами, які долучені до протоколу про адміністративне правопорушення, та вважає, що ОСОБА_1 має бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1ст. 172-6 КУпАП.

Суд, заслухавши думку прокурора, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до таких висновків.

Судом встановлено, що відповідно до написаної ОСОБА_1 заяви від 19.10.2017, перед призначенням на службу в Національній поліції України йому було надано для ознайомлення Пам'ятку-застереження працівника Національної поліції України про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України, у якій останній проставив власноручний підпис.

Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 03.11.2017 № 462 о/с, ОСОБА_1 , новоприйнятого, призначено на посаду поліцейського роти №1 батальйону Управління патрульної поліції в Тернопільській області ДПП НП України, присвоївши йому спеціальне звання «рядовий поліції» та закріплено за ним спеціальний жетон з індивідуальним номером 01168683, з 06.11.2017р.

Відповідно до Наказу Рівненського вищого професійного училища Департаменту поліції охорони від 26.02.2018 № 51 о/с, рядового поліції ОСОБА_1 , який відповідно до «Положення про організацію первинної професійної підготовки поліцейських, яку вперше прийнято на службу в поліцію», затвердженого наказом МВС України від 16.02.2016 №105, направлявся до Рівненського вищого професійного училища Департаменту поліції охорони, було достроково відраховано з навчання, відповідно до вимог п.6.4 (незадовільна оцінка під час повторного проходження проміжного контролю).

Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 02.01.2018 №1 о/с рядового поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 02.01.2018 за п.5 ч.1 ст.77 (через службову невідповідність) Закону України «Про Національну поліцію».

15.03.2018 ОСОБА_1 написав власноручний рапорт ознайомлення із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» щодо необхідності подачі електронної декларації після звільнення.

Разом із тим, 12.03.2018 ОСОБА_1 отримав свою трудову книжку, витяг з наказу про звільнення, додатково ознайомився із вимогами п.2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» про що написав власноручну розписку та проставив підпис про їх отримання та ознайомлення.

Згідно із абз. 2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Частиною 1 ст.45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 12 Закону, Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до п.п.3 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року,, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, поліцейський роти №1 батальйону Управління патрульної поліції ДПП НП України Нестер І.М., зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності, за 2018 рік, до 01.04.2019р..

Водночас, всупереч вимогам наведених вище законодавчих актів, ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності, за 2018 рік, своєчасно подано не було. Як установлено при розгляді справи на підставі досліджених наявних у справі доказів, зазначених вимог закону ОСОБА_2 не виконав, оскільки така декларація останнім подана несвоєчасно, а саме 25 травня 2019 року.

Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1ст.172-6 КУПАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, а саме: -даними, які містяться в протоколі №12 про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією від 25.09.2020 р.; -письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 25.09.2020 р; копією запиту ТУ ДВБ до УКЗ ГУНП в Т/овід 24.09.2020 р. №1357/42-19/01-20; копією відповіді УПП в області ДПП НП України від 25.09.2020 р. №6382/41/33/01-2020; скріншотом з сайту НАЗ; пам'яткою - застереженням про ознайомлення ОСОБА_1 з Правилами поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів поліції; копією рапорту поліцейського ОСОБА_1 від 15.03.2018 р. про ознайомлення про зобов'язання подання декларації після звільнення зі служби в поліції; копією розписки ОСОБА_1 про його повідомлення щодо обов'язку подання декларацію після звільнення; витягом наказу Рівненського вищого професійного училища Департаменту поліції охорони від 26.02.2018 р. №51 о/с; витягом з наказу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 03.11.2017 року №462 о/с; витягом з наказу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 02.01.2018 року №1 о/с; декларацією ОСОБА_1 за 2018 рік після звільнення.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Аналізуючи, та оцінюючи всі зібрані у справі данні та докази, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 , будучи, відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності, за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання щодо накладення стягнення, відповідно до вимог ст.ст. 33-35 КУпАП, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, ступень її вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнання вини та щире розкаяння у вчиненому, що є обставиною, яка пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, а тому вважаю, що ОСОБА_2 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави, в мінімальному розмірі передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у проваджені по справі про адміністративне правопорушення, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, вважаю, що з ОСОБА_1 слід стягнути в дохід держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 420.40 грн.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч.1, 280, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, які стягнути в дохід держави.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 420 ( чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 КУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Головуючий суддяВ. Є. Ломакін