Постанова від 12.11.2020 по справі 605/610/20

Справа № 605/610/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

"12" листопада 2020 р. Підгаєцький районний суд

Тернопільської області

в складі:

головуючого судді Горуц Р.О.

за участю:

секретаря судового засідання Лежигубської О.В.

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1

прокурора Гранчак В.І.

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , з середньою освітою, непрацюючої, розлученої, раніше до адміністративної відповідальності передбаченої Законом України “Про запобігання корупції” не притягувалася,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Управлінням стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України направлено в суд матеріали про притягнення до відповідальності депутата Гнильченської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 , будучи депутатом Гнильченської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області і відповідно до підпункту “б” п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції” (далі - Закон) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації, а саме: 02 червня 2020 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала та пояснила, що вона, як депутат Гнильченської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області несвоєчасно подала електронну декларацію за 2019 рік по тій причині, що не встила виготовити електронний цифровий ключ.

Прокурор Гранчак В.І. протокол підтримав та пояснив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повністю доведена наявними у справі доказами. Вважає, що останню слід притягнути до відповідальності, визнавши її винною у вчиненні корупційного правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що рішенням першої сесії сьомого скликання Гнильченської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області №1 від 11 листопада 2015 року, затверджено повноваження депутатів Гнильченської сільської ради, в тому числі й ОСОБА_1 .

В силу підпункту “б” п.1 ч.1 ст.3 Закону суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад.

Положенням ч.3 ст.8 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції".

Частиною 1 ст.45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

В силу п.2-1 Розділу ХІІІ прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Суб'єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої статті 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 цього Закону у зв'язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період".

Встановлено, що ОСОБА_1 подала вищезазначену декларацію за 2019 рік - 02 червня 2020 року, що вбачається із скриншоту сторінки Інтернету із сайту НАЗК.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора щодо наявності підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280, 283 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен повно, всебічно, й об'єктивно дослідити всі обставини справи і встановити, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Розглянувши справу, посадова особа виносить постанову, яка повинна містити найменування органу (посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення; порядок та строк його оскарження.

Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 як депутат Гнильченської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області, є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією відповідно до вимог Закону.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 була зобов'язана з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2020 року до 01 червня 2020 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, проте подала таку декларацію 02 червня 2020 року, що визнано нею в судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого їй правопорушення визнала повністю та доказів поважності причин своєчасного неподання щорічної декларації суду не надала.

Крім особистого визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного із корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, також повністю підтверджується доказами, дослідженими в судовому засіданні, а саме:

- витягом із офіційного сайту НАЗК щодо подання ОСОБА_1 02 червня 2020 року електронної декларації за 2019 рік;

- рішенням першої сесії сьомого скликання Гнильченської сільської ради №1 від 11 листопада 2015 року, яким затверджено повноваження депутатів даної сільської ради, в тому числі й ОСОБА_1 ;

- копією щорічної декларації ОСОБА_1 за 2019 рік, яка містить відомості за період з 01.01 по 31.12.2019 року.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до відповідальності за вчинення адміністративних корупційних правопорушень не притягувалася, ступінь її вини та майновий стан, яка є пенсіонеркою, її позитивну характеристику за місцем проживання, що є обставинами, які пом'якшують її відповідальність, а тому вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і відповідно до санкції вказаної статті, накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.

На підставі наведеного, керуючись Законом України “Про запобігання корупції”, ст.ст.33-35, 40-1,172-6 ч.1, 280, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 грн.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки с. Гнильче Підгаєцького району Тернопільської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , судовий збір в доход держави в сумі 420,40 грн.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 статті 7 КУпАП протягом десяти днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Підгаєцький районний суд Тернопільської області.

Суддя: Р. О. Горуц