iменем України
3/330/815/2020
Справа № 330/1871/20
"07" вересня 2020 р. смт. Якимівка
Суддя Якимівського районного суду Запорізької області Куценко О.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з Головного управління ДПС у Запорізькій області, щодо притягнення до адміністративної діяльності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу: АДРЕСА_1 , ІПН: НОМЕР_1 , ФОП,
за ч. 1 т. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 370 від 14 серпня 2020 року під час перевірки магазину, що розташований по АДРЕСА_2 , в якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1 встановлено не проведення розрахункової операції через РРО, порушення режиму попереднього програмування цін товарів, порушення обліку товарних запасів, невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, чим порушено п. 1, 2, 11,12,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що підтверджується актом перевірки № 0265/08/01/05/ НОМЕР_1 від 10 липня 2020 року у якому детально викладено обставини та суть правопорушення.
За фактом правопорушення був складений протокол про адміністративне правопорушення № 370 від 14 серпня 2020 року за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, про час та місце судового розгляду повідомлялася у встановленому законом порядку, надала до суду заяву в якій факт вчинення правопорушення заперечувала, просила закрити провадження у справі за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею ст. 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Частиною 1 ст.155-1КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП до протоколу про адміністративне правопорушення долучено копію акту перевірки від 06 липня 2020 року, копію паспорта ОСОБА_1 проте в матеріалах справи відсутні належні докази того, що ОСОБА_1 є ФОП, та є суб'єктом інкримінованого адміністративного правопорушення.
У відповідності до ст.252 КУпАП, приймаючи рішення по справі про адміністративне правопорушення, суд оцінює докази в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
При цьому, адміністративна відповідальність в Україні ґрунтується на презумпції невинуватості (ст.62 Конституції України), згідно якої особа вважається невинуватою до тих пір, поки її вина не буде доказана у встановленому законом порядку.
У зв'язку із цим саме уповноважена особа, що виявила факт адміністративного правопорушення, повинна надати докази наявності події і складу адміністративного правопорушення, винуватості особи, а суд, як орган, уповноважений розглядати справу, відповідно до ст.252, 280КУпАП повинен з'ясувати, оцінити обставини справи та наявні докази і прийняти остаточне рішення.
За викладених обставин, суд позбавлений можливості встановити подію та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, яке інкримінується ОСОБА_1 , матеріали справи не підтверджують, що вона є суб'єктом адміністративного правопорушення.
Стаття 62 Конституції України зазначає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
Таке положення закріплено і у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які зводяться до того, що кожен вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
Європейський суд з прав людини у справі «Barbera, Messegu and Jabardo v. Spain» встановив, що принцип презумпції невинності вимагає серед іншого, щоб, виконуючи свої обов'язки, судді не починали розгляд справи з упередженої думки, що особа скоїла правопорушення, яке ставиться їй в провину; всі сумніви, щодо її винуватості повинні тлумачитися на користь цієї особи.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене суд вважає, що у діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності, відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 155-1 КУпАП підлягає закриттю, відповідно до вимог ст. 247 КУпАП, у зв'язку відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 40-1, 155-1, 247, 251, 252, 268, 277, 283, 284, 288, 289 КУпАП, суд,
Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю в її діях адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Якимівський районний суд Запорізької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: