Справа № 147/1224/20
Провадження № 3/147/552/20
11 листопада 2020 року смт. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 КУпАП,
10 листопада 2020 року до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №301098 від 02.11.2020 щодо ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №301098 від 02.11.2020 вбачається, що 02 листопада 2020 року о 15.25 год. в с. Олександрівка Тростянецького району на вул. Леніна, 38 водій ОСОБА_1 здійснював регулярні перевезення т/з «БАЗ» номерний знак НОМЕР_1 міжрайонному сполученню «Бершадь-Вінниця» без одягнутого засобу індивідуального захисту распіратора, захисна маска, що закривають рот та ніс, чим порушив п.п.1 п.10.4.2 п.11 Постанови КМУ 641 від 22.07.2020 зі змінами внесеними постановою №956 від 13.10.2020.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п.15 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України 06.11.2015 № 1376 до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Згідно з ч.2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція ст. 44-3 КУпАП є бланкетною, тобто необхідним є встановлення та зазначення у протоколі, норми яких законів, нормативних актів порушила особа, діючи всупереч правилам щодо карантину людей.
Протокол про адміністративне правопорушення повинен містити всю необхідну інформацію щодо неправомірних дій чи бездіяльності особи, що забезпечить їх правильну кваліфікацію та притягнення особи до відповідальності за відповідною статтею Кодексу.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №301098 від 02.11.2020 вказано про порушення
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №641 від 22.07.2020 з наступними змінами, в останній немає пункту 10.4.2, а пункт 11 містить п'ять підпунктів.
Отже, в протоколі про адміністративне правопорушення у вину ОСОБА_1 поставлено порушення п.10.4.2, якого немає у постанові Кабінету Міністрів України №641 від 22.07.2020 з наступними змінами, та не вказано який саме підпункт пункту 11 цієї ж постанови порушив ОСОБА_1 та в яких конкретно діях/бездіяльності полягає таке порушення.
Також в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено свідків та місце їх проживання, немає їхніх письмових пояснень у матеріалах справи.
До протоколу долучена фототаблиця, яка належним чином не оформлена та не засвідчена, не описано, що на ній зображено, час та місце зроблених фотографій; фотографія дорожнього листа є взагалі нечитабельною.
Виходячи зі змісту закону провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
У зв'язку з наведеним, суд не вбачає можливості з'ясувати обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повернути до Немирівського ВП ГУ НП у Вінницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 268, 277, 278, 283 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №301098 від 02.11.2020 щодо ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути до Немирівського ВП ГУ НП у Вінницькій області для належного оформлення
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Мудрак