Справа № 278/2153/20
Номер провадження 3/292/1346/20
05 листопада 2020 року смт.Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Житомирського районного суду Житомирської області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженця м.Житомира, громадянина України, з вищою освітою,
одруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину,
працюючого ФОП ОСОБА_2 , проживаючого по
АДРЕСА_1 ,
військовозобов'язаного, пільг та інвалідності не має,
ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ст.44-3 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №265229 від 17.07.2020, вбачається, що 17 липня 2020 року, близько 12 години, ОСОБА_1 , будучи ФОП, здійснював торгівлю продуктовими товарами в магазині по АДРЕСА_2 , без дезинфікуючих засобів та відсутність інших вимог карантинних заходів, чим порушив постанову КМУ №392 від 20.05.2020 "Про встановлення карантину з метою запобігання та недопущення поширення на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19".
У судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину у вчиненому не визнав, та пояснив, що є фізичною особою підприємцем та має в с. Новий Завод Пулинського району магазин, торгівлю в якому здійснює продавець. Зазначив, що 17.07.2020 торгівлю продуктовими товарами в магазині в с.Новий Завод Пулинського район здійснював продавець, а не він. Під час відвідування працівником поліції магазину, перебував за місцем проживання та приїхав у відділення поліції в смт. Пулини, уже за викликом поліцейського. Зауважив, що дезінфікуючі засоби в магазині були в наявності, а зазначені у протоколі порушення не відповідають дійсності.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення (ст.251 КУпАП) є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
У відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно диспозиції ст. 44-3 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена в разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Однак, крім протоколу серії ВАБ №265229 від 17.07.2020, у матеріалах про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП, із документів, які відповідно до статті 251 КУпАП, можуть містити будь-які фактичні дані щодо порушення правил щодо карантину людей, у справі відсутні.
Будь-яких пояснень свідків, правопорушника чи інших доказів до даного протоколу не додано.
У той же час, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено суть адміністративного правопорушення склад якого описаний у ст. 44-3 КУпАП, оскільки не зазначено, які саме ОСОБА_1 допустив порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених законодавством України, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями та не доведено, що такі порушення були допущені саме ОСОБА_1 .
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП, не дає можливості визначитись, які саме дії вчинено ОСОБА_1 і в чому саме полягає їх протиправність. Неконкретність звинувачень за вказаним протоколом про адміністративне правопорушення позбавляє ОСОБА_1 на належний захист, що є істотним порушенням його процесуального права.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Дослідивши надані матеріали справи, враховуючи відсутність будь-яких доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 події і складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, суддя приходить до висновку, що провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись п.1 ст.247, ст.ст.251, 283 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.Ф.Лотуга