3/130/1060/2020
130/2539/20
05.11.2020 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Порощук П.П. розглянувши матеріали, що надійшла з Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , за ст.212-10 КУпАП України,
04.11.2020 року до Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.212-10 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення складений щодо ОСОБА_1 підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
У свою чергу, відповідно до вимог ст.278 КУпАП, в обов'язок суду, як органу який розглядає справу про адміністративне правпорушення, на стадії її підготовки до розгляду, зокрема, входить вирішення питання щодо правильного складення протоколу.
Між тим, в порушення наведеної норми, особою, уповноваженою складати протокол не було встановлено всіх відомостей, необхідних для вирішення справи.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Зі змісту протоколу серії АПР18 № 723838 від 29.10.2020 убачається, що ОСОБА_1 24.10.2020 близько 23.59 год., який являється кандидатом на посаду голови до Жмеринської міської ОТГ здійснив передвиборчу агітацію поза строками встановлені законом шляхом розміщення відеоролику агітаційного характеру на особистій сторінці «Facebook» чим порушив вимогу ч.2 ст.52 Виборчого кодексу України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-10 КУпАП.
У відповідності до вимог ст.256 КУпАП, у зазначеному протоколі, уповноваженою особою не заповнено його графу «Свідки», їх прізвища, ім'я та по батькові, адреси місця проживання, хоча з матеріалів справи убачається, що свідки наявні та опитані.
У відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Крім того у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 723838 від 29.10.2020 року, складеного відносно ОСОБА_1 , не вказана частина ст. 212-10 КУпАП, хоча стаття містить дві частини.
Одночасно суддя вказує, що КУпАП визначено форму і основні елементи протоколу про адміністративні правопорушення та змісту постанови, що приймається в конкретній справі. У них повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення та відомості, необхідні для розгляду справи, зокрема дані про час, місце вчинення адміністративного правопорушення, суть його, дані про свідків і потерпілих, їх пояснення, а якщо правопорушенням спричинено матеріальну шкоду, про це також зазначається у процесуальних документах. Така позиція висловлена у постанові Верховного Суду України від 13.12.2005.
Так як зазначені порушення закону є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, то матеріали через неналежне оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, підлягають повторному поверненню за місцем складення протоколу для проведення додаткової перевірки та усунення недоліків.
Під час направлення матеріалів про адміністративне правопорушення до суду, слід враховувати строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, визначені ст.38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.278 КУпАП, суддя,
Адміністративну справу № 130/2539/20 (провадження № 3/130/1060/2020) відносно ОСОБА_1 за ст.212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Жмеринського відділу поліції ГУПН України у Вінницькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Порощук П.П.