Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про відкриття провадження в адміністративній справі
03 листопада 2020 р. Справа №200/9921/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ушенко С.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ; АДРЕСА_2 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Військової частини НОМЕР_4 про визнання протиправною бездіяльності щодо невиплати в повному розмірі індексації грошового забезпечення за період з 11.11.2017 по 27.07.2020 включно із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) в період з 11.11.2017 по 27.07.2020 - січень 2008 року, а в період з 01.03.2018 року по 27.07.2020 - березень 2018 року з урахуванням абзацу 4 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078 та зобов'язання нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 11.11.2017 по 27.07.2020 включно із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) в період з 11.11.2017 по 27.07.2020 - січень 2008 року, а в період з 01.03.2018 року по 27.07.2020 - березень 2018 року з урахуванням абзацу 4 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078.
Позовна заява підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та відповідає вимогам ст.ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України. Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом немає.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій ст. 257 КАС України.
Відповідно статі 257 Кодексу адміністративного судочинства України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників адміністративної справи, вбачаються підстави розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
У відповідності до ст. 260 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Оскільки позивач згідно посвідчення серії НОМЕР_5 має статус ветерана війни-учасника бойових дій у відповідності до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» він звільнений від сплати судового збору.
Позивачем до позовної заяви надано клопотання про витребування у відповідача додаткових доказів, а саме:
1. відомості про нараховане та виплачене військовою частиною НОМЕР_4 позивачу грошове забезпечення за період 11.11.2017 по 27.07.2020;
2. завірені копії карток особового рахунку військової частини НОМЕР_4 за період з 11.11.2017 по 27.07.2020 про нараховане та виплачене грошове забезпечення позивачу відповідно до НМОУ від 12.11.2010 року №590 (діяв до 22.05.2017) та НМОУ від 22.05.2017 №280 додаток 16 за весь період проходження служби по день фактичного розрахунку та виключення зі списків особового складу частин (термін зберігання яких 75 років);
3. довідку про розмір виплаченої військовою частиною НОМЕР_4 позивачу (в розрізі місяців) індексації грошового забезпечення за період 11.11.2017 по 27.07.2020;
4. реєстри зарахування на банк з відміткою банку про фактично перераховану індексацію грошового забезпечення військовою частиною НОМЕР_4 позивачу;
5. розрахунок належної позивачу індексації грошового забезпечення за період з 11.11.2017 по 27.07.2020 включно з зазначенням базових місяців для розрахунку індексу споживчих цін проведеного відповідачем.
Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 80 КАС України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 72 КАС України, суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно ч. 4 ст. 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Враховуючи, що спір стосується правомірності дій відповідача щодо невиплати у повному розмірі індексації грошового забезпечення, суд вважає за необхідне витребувати у Військової частини НОМЕР_4 відомості про нараховане та виплачене військовою частиною НОМЕР_4 позивачу грошове забезпечення за період 11.11.2017 по 27.07.2020, завірені копії карток особового рахунку військової частини НОМЕР_4 за період з 11.11.2017 по 27.07.2020 про нараховане та виплачене грошове забезпечення позивачу відповідно до НМОУ від 12.11.2010 року №590 (діяв до 22.05.2017) та НМОУ від 22.05.2017 №280 додаток 16 за весь період проходження служби по день фактичного розрахунку та виключення зі списків особового складу частин (термін зберігання яких 75 років), довідку про розмір виплаченої військовою частиною НОМЕР_4 позивачу (в розрізі місяців) індексації грошового забезпечення за період 11.11.2017 по 27.07.2020, реєстри зарахування на банк з відміткою банку про фактично перераховану індексацію грошового забезпечення військовою частиною НОМЕР_4 позивачу, розрахунок належної позивачу індексації грошового забезпечення за період з 11.11.2017 по 27.07.2020 включно з зазначенням базових місяців для розрахунку індексу споживчих цін проведеного відповідачем.
Керуючись ст.ст. 9, 12, 72, 160, 161, 171, 257-263 КАС України, суд,-
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_2 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії та відкрити провадження в адміністративній справі № 200/9921/20-а.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Встановити відповідачу 15 (п'ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. Докази надіслання відзиву на позовну заяву іншим учасникам справи одночасно з даними документами мають бути надані до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Витребувати у Військової частини НОМЕР_4 відомості про нараховане та виплачене військовою частиною НОМЕР_4 позивачу грошове забезпечення за період 11.11.2017 по 27.07.2020, завірені копії карток особового рахунку військової частини НОМЕР_4 за період з 11.11.2017 по 27.07.2020 про нараховане та виплачене грошове забезпечення позивачу відповідно до НМОУ від 12.11.2010 року №590 (діяв до 22.05.2017) та НМОУ від 22.05.2017 №280 додаток 16 за весь період проходження служби по день фактичного розрахунку та виключення зі списків особового складу частин (термін зберігання яких 75 років), довідку про розмір виплаченої військовою частиною НОМЕР_4 позивачу (в розрізі місяців) індексації грошового забезпечення за період 11.11.2017 по 27.07.2020, реєстри зарахування на банк з відміткою банку про фактично перераховану індексацію грошового забезпечення військовою частиною НОМЕР_4 позивачу, розрахунок належної позивачу індексації грошового забезпечення за період з 11.11.2017 по 27.07.2020 включно з зазначенням базових місяців для розрахунку індексу споживчих цін проведеного відповідачем.
Витребувані документи надати до суду до 16 листопада 2020 року.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, за сторінкою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-адреса сторінки ://court.gov.ua/)
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання.
Суддя С.В. Ушенко