Рішення від 03.11.2020 по справі 643/9981/19

Справа № 643/9981/19

Провадження № 2/643/742/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.11.2020 р. м.Харків

Московський районний суд м.Харкова під головуванням судді Горбунової Я.М., при секретарі Коцюбинській М.С., за участю представника позивача ОСОБА_1 , представників відповідача Гунченко-Опаліхіної Г.В., Опаліхіна І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальних збитків,

ВСТАНОВИВ:

24.06.2019 р. позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 завдані АТ «Харківміськгаз» збитки, які визначає як вартість необлікованого об'єму природного газу в сумі 112 848,76 грн., з яких - 110 043,41 грн. - вартість необлікованого об'єму природнього газу, 714,53 грн. - 3% річних, 2 090,82 грн. - інфляційні.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі.

Представники відповідача у судовому засіданні проти позову заперечували, вважаючи його необґрунтованим та недоведеним належними доказами.

Відповідачем наданий відзив, в якому зазначено, що позивач не надав належних доказів на підтвердження того факту, що відповідачем скоєна крадіжка газу, акт складений без повідомлення до поліції про виявлений факт крадіжки газу, на засіданні комісії її пояснення не стали слухати, а між тим, вона повідомляє, що не знала про прихований несанкціонований газопровід, так як частина житлового будинку дісталася їй у спадщину після смерті матері. Просила по справі провести судово-технічну експертизу для визначення чи є в будинку прихована несанкціонована газорозподільна система прихованого типу і з якого часу існує це втручання.

Представник позивача надав відповідь на відзив, в якому ще раз підтвердив обґрунтування позову, зазначені у позовній заяві.

За клопотанням відповідача ухвалою суду від 10.09.2019 р. призначена судово-технічна експертиза.

10.10.2019 р. експертом складено повідомлення про неможливість надання висновку, так як питання про наявність несанкціонованого втручання виходить за межі компетенцію експерта-трасолога, а вирішити питання про строки давності такого втручання неможливо у зв'язку з відсутністю для цього науково-обгрунтованих методик.

Інших клопотань про призначення по справі експертиз відповідачем та його представниками не заявлялось.

Суд, вислухавши пояснення сторін та покази свідків, дослідивши письмові докази та відтворивши відеозапис, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Як встановлено судом і підтверджується матеріалами справи АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» є газорозподільним підприємством, що здійснює діяльність із транспортування природного газу в м.Харкові. Відповідач є споживачем послуг, які надає позивач.

Вирішуючи спірні правовідносини суд виходить з того, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (частина 1 статті 2 Цивільного процесуального кодексу України).

Відносини між громадянами (споживачами природного газу) та газопостачальною організацією, регулюються Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 року № 2496, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за № 1382/27827, Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 року № 2494, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за №1379/27824.

Частиною 2 статті 13 Закону України «Про ринок природного газу» визначено, що споживач зобов'язаний, зокрема: забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договорів; не допускати несанкціонованого відбору природного газу; забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників оператора газотранспортної системи, оператора газорозподільної системи до вузлів обліку природного газу та з метою встановлення вузлів обліку газу; припиняти (обмежувати) споживання природного газу відповідно до вимог законодавства та умов договорів.

У разі порушення або невиконання своїх обов'язків споживач несе відповідальність згідно із законом (частина 3 статті 13 Закону України «Про ринок природного газу»).

Кодексом газорозподільних систем визначено, що оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) - це суб'єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно - технологічного управління.

Згідно з пункту 3 розділу 1 Правил постачання природного газу, постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем, який укладається відповідно до вимог цих Правил. Постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється за договором, який має відповідати типовому договору постачання природного газу побутовим споживачам, що затверджується Регулятором та оприлюднюється в установленому порядку.

Кодекс газорозподільних систем окрім іншого регулює, зокрема, взаємовідносини між оператором газорозподільної системи та несанкціонованими споживачами, які втручаються в роботу газорозподільної системи, у тому числі шляхом несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи (пункт 3 глави 1 розділу І Кодексу).

Пункт 4 глави 2 розділу І вищезазначеного Кодексу вказує на те, що оператор ГРМ має право безперешкодного та безкоштовного доступу до земельних ділянок всіх форм власності, на яких розташована газорозподільна система, для виконання своїх функцій та обов'язків, передбачених законодавством.

Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування не облікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать: 1) наявність несанкціонованого газопроводу; 2) несанкціоноване відновлення газоспоживання; 3) несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу); 4) несанкціоноване підключення газових приладів на об'єкті споживача, який обліковується за нормами споживання; 5) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку); 6) використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу.

Положення пункту 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу ГРМ передбачають, що у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об'єму не облікованого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Якщо несанкціонований газопровід проведений шляхом прихованих заходів або фізичною особою, яка є несанкціонованим споживачем, початок періоду, за який визначається об'єм не облікованого природного газу, визначається з дня набуття споживачем (фізичною особою) права власності/користування на житлові (підсобні) приміщення, але не більше двох років, що передували дню виявлення порушення.

Відносини між суб'єктами ринку природного газу та оператором газорозподільних систем, регулюються нормами Кодексу газорозподільних систем, затвердженим Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року № 2494, в редакції, що діяли станом на день виникнення спірних правовідносин.

В Кодексі газорозподільних систем термін «несанкціонований газопровід» визначений як самовільно під'єднаний газопровід (газовий відвід, штуцер, патрубок), у тому числі без наявного підключеного газового обладнання, фізично з'єднаний, зокрема вварений, врізаний, з газорозподільною системою або газовою мережею внутрішнього газопостачання, витрата (споживання) природного газу через який не обліковується комерційним вузлом обліку (лічильником газу) (пункт 4 глави 1 розділу І Кодексу).

Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу 11 Кодексу газорозподільних систем до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування не облікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать: 1) наявність несанкціонованого газопроводу.

Згідно пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем несанкціонований газопровід - самовільно під'єднаний газопровід (газовий відвід, штуцер, патрубок), у тому числі без наявного підключеного газового обладнання, фізично з'єднаний, зокрема вварений, врізаний, з газорозподільною системою або газовою мережею внутрішнього газопостачання, витрата (споживання) природного газу через який не обліковується комерційним вузлом обліку (лічильником газу).

Абзацами 1 та 2 частини 1 глави 3 розділу 11 Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об'єму не облікованого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням (додаток Х цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення. Якщо несанкціонований газопровід проведений шляхом прихованих заходів або фізичною особою, яка є несанкціонованим споживачем, початок періоду, за який визначається об'єм не облікованого природного газу, визначається з дня набуття споживачем (фізичною особою) права власності/користування на житлові (підсобні) приміщення, але не більше двох років, що передували дню виявлення порушення.

Згідно пункту 6 абзацу першого та абзацу другого пункту 7 глави 9 розділу X Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку ознак нижченаведених порушень представник Оператора ГРМ на місці перевірки складає у порядку, визначеному цим Кодексом, акт про порушення, зокрема про: 1) пошкодження пломб; 2) пошкодження ЗВТ (лічильника газу); 3) наявність зміни параметрів параметризації обчислювача чи коректора об'єму газу; 4) непрацездатність комерційного ВОГ чи його складових та/або його (їх) невідповідність умовам експлуатації чи узгодженій проектній документації або умовам договору; 5) наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ; 6) наявність несанкціонованого газопроводу; 7) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок чого перевищується діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу). Розрахунок необлікованого або облікованого частково об'єму природного газу внаслідок порушення здійснюється за наявності акта про порушення та у порядку, визначеному в розділі XI цього Кодексу.

Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення. Представник Оператора ГРМ перед складанням акта про порушення зобов'язаний повідомити споживача (несанкціонованого споживача) про його право внести зауваження та заперечення до акта про порушення, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

Споживач (несанкціонований споживач) та представники Оператора ГРМ під час виявлення порушення та складання акта про порушення мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявленого порушення чи інших дій та фактів, про що зазначається в акті про порушення.

До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження.

Під час складання акта про порушення, акта про усунення порушення, акта про припинення/відновлення газопостачання тощо представниками Оператора ГРМ обов'язково фіксуються та зазначаються у вищезазначених актах показання лічильника газу (ЗВТ), за винятком випадків відмови у доступі до об'єкта споживача, де розташований лічильник газу (ЗВТ).

Акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

При складанні акта про порушення представник Оператора ГРМ зазначає в ньому про необхідність споживача (несанкціонованого споживача) бути присутнім на засіданні комісії, на якому буде розглянуто складений акт про порушення, та визначає: 1) місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення; 2) дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення; 3) контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії).

До складу комісії з розгляду актів про порушення має входити не менше трьох представників Оператора ГРМ зі складу інженерно - технічного персоналу та юристів.

Крім того, Оператор ГРМ офіційним листом має запросити для участі на постійній основі у складі комісії по одному уповноваженому представнику метрологічної організації та територіального органу Регулятора.

У разі відмови метрологічної організації або територіального органу Регулятора в делегуванні свого представника для участі на постійній основі у складі комісії комісія створюється без участі такого представника.

Остаточний склад комісії з розгляду актів про порушення затверджується наказом Оператора ГРМ.

За вимогою однієї зі сторін на засідання комісії в окремому випадку можуть бути додатково залучені інші представники, зокрема від виробника ЗВТ чи виробника пломби, повноваження яких підтверджуються в установленому законодавством порядку.

Споживач (несанкціонований споживач) зобов'язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього акт про порушення.

За неможливості бути присутнім на засіданні особисто споживач (несанкціонований споживач) має право дати письмову згоду у довільній формі на проведення засідання без його присутності або у присутності його уповноваженої особи.

За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

При задоволенні комісією акта про порушення складається акт - розрахунок не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

При складанні акта-розрахунку враховується таке:

1) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість в повному обсязі має бути компенсована споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природного газу;

2) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період після 01-го числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення, включається в баланс поточного календарного місяця за загальними правилами і вважається об'ємом постачання природного газу споживачу його діючим постачальником. Виключенням є об'єм природного газу, нарахований несанкціонованому споживачу та споживачу, у якого відсутній постачальник, вартість якого має бути компенсована Оператору ГРМ за цінами закупівлі ним природного газу в поточному календарному місяці;

3) при розрахунку необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу має бути віднятий об'єм природного газу, фактично сплачений споживачем протягом періоду порушення. Виключенням є несанкціонований відбір природного газу поза охопленням комерційного вузла обліку;

4) при розрахунку необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу пільги та субсидії, на які має право побутовий споживач, не враховуються.

Вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка пред'являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

Акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

Пунктом 1 глави 7 розділу 6 Кодексу газорозподільних систем визначено, що оператор ГРМ в установленому законодавством порядку має право припинити/обмежити газопостачання (розподіл природного газу) на об'єкт споживача (у тому числі побутового споживача) з дотриманням ПБСГ та нормативних документів, що визначають порядок обмеження/припинення природного газу, у випадках несанкціонованого відбору природного газу або втручання в роботу ЗВТ чи газорозподільні мережі.

Із вивчених письмових доказів та показів свідків ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_5 , а також відтвореного відеозапису фіксування виявлення прихованого несанкціонованого газопроводу судом було встановлено наступне.

Відповідач ОСОБА_2 є власником 1/3 частини будинку по АДРЕСА_1 , який вона успадкувала на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_6 , виданого державним нотаріусом 11-ої Харківської державної нотаріальної контори 29.08.2003 р.

В будинку відповідач займає окремий житлові приміщення, які відокремлені від інших співвласників, і має окремий особистий рахунок.

30.04.2013 р. між ПАТ «Харківміськгаз», правонаступником якого є позивач АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз», було укладено договір про надання послуг з газопостачання, відповідно до умов якого, крім іншого, виконавець (позивач) зобов'язується безперервно надавати споживачеві послуги з постачання природного газу в приватний будинок за адресою АДРЕСА_1 , опалювальною площею 76,8 кв.м., а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки та на умовах, передбачених цим договором.

Серед інших положень даного договору щодо відповідальності сторін договору передбачена відповідальність споживача за самовільне підключення до системи газопостачання (п.33 Договору).

07.02.2019 р. працівниками АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» в присутності власника/споживача ОСОБА_2 при проведенні робіт з контрольного огляду лічильника та технічного обстеження підвідного газопроводу домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено несанкціоноване втручання в роботу ГРМ, про що свідчить Акт про порушення № КС0702/19 від 07.02.2019 р.

Як видно з даного акту, під час перевірки виявлено несанкціонований газопровід прихованого типу, споживання газу через який не обліковується існуючим ПЛН РЛ G4 зав.№ 841173. Несанкціонований газопровід виконаний зварювальним методом трубою диаметром 20 мм. у стінному отворі цегляної кладки перед ПЛГ (побутовий лічильник газу) на кухні. Споживач раніше був відключений від ГРМ.

Даний вид порушення є підґрунтям для припинення газопостачання, яке було здійснено 07.02.2019 року, відповідно до відомостей зазначених у акті споживач вдруге був відключений від ГРМ.

На засіданні постійно діючої комісії з питань, пов'язаних з розглядом актів про порушення, яке відбулося 20.02.2019 р., комісія вирішила Акт про порушення від 07.02.2019 р. № КС0702/19 задовільнити і на підставі акту про порушення скласти акт-розрахунок необлікованого об'єму природного газу і його вартості.

Відповідно до акту розрахунку від 20.02.2019 р. за період з 07.02.2017 р. до 31.01.2019 р. вартість необлікованого об'єму природнього газу становить 110 043,41 грн.

Відповідач була присутня на засідання комісії, ознайомлена з регламентом засідання комісії, де зазначена сума, яка підлягає сплаті, та отримала відповідний розрахунок та платіжний рахунок, про що свідчить її власноручний підпис в даному документі.

Протоколом необлікованого об'єму природнього газу і його вартості від 20.02.2019 р. роз'яснено про необхідність протягом 5 календарних днів з дати отримання рахунку сплатити суму у розмірі 110 043,41 грн.

Таким чином, на думку суду у договірних правовідносинах, що виникли між сторонами у справі, позивачем у повному обсязі виконані вимоги частини 1 статті 714 Цивільного кодексу України та умови Договору, у свою чергу, відповідачем порушено вимоги статей 525, 526 Цивільного кодексу України, положення Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року № 2494. Таким чином, порушене право позивача на відшкодування збитків з боку відповідача, підпадає під дію вимог статей 610, 611, 1166 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ст.ст.610, 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов'язання, відшкодування збитків.

Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шокда, завдана неправомірними діями майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Розрахунок позивача відповідає Порядку перерахунку (донарахування) або зміни режиму нарахування об'ємів природного газу у разі виявлення порушень споживачем природного газу, зазначеному в Кодексі газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 року № 2494.

При визначені вартості необлікованого природного газу, суд бере до уваги акт-розрахунок від 20.02.2019 р., складений позивачем відповідно до норм зазначеного Кодексу, який відповідачем не оспорювався і всупереч положенням ст. 81 ЦПК України відповідачем не надано жодних належних доказів, які б спростовували розрахунок, наданий позивачем.

Внаслідок дій відповідача позивачу заподіяно матеріальну шкоду, розмір якої становить 110 043,41 грн. - вартість необлікованого об'єму природнього газу, 714,53 грн. - 3% річних, 2 090,82 грн. - інфляційні, яка підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливістю виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції та весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.

За розрахунками позивача 714,53 грн. становить 3% річних та 2 090,82 грн. становить сума з урахуванням індексу інфляції. Даний розрахунок судом перевірений, сумнівів не викликає, відповідачем розрахунок не спростований.

Щодо заперечень відповідача та наданих ним доказів, суд зазначає, що заперечення відповідача не є обґрунтованими та такими, що підтверджені належними та допустимими доказами. Надані відповідачем в якості доказів: заперечення ОСОБА_2 від 21.02.2019 р. щодо складеного акту, відповідь уповноваженої особи ПАТ «Харківміськгаз» на дані заперечення, договір про надання послуг з газопостачання від липня 2001 р., план будинку та земельної ділянки, свідоцтво про право на спадщину, витяг з реєстру прав власності, свідоцтва про народження та укладання шлюбу висновків суду не спростовують, оскільки не мають необхідної інформації щодо предмету доказування. Твердження відповідача, що їй невідомо яким чином та за яких умов проведений в будинку несанкціонований газопровід ніякими доказами не підтверджені, а сам по собі факт того, що вона є власником будинку та отримала його у спадщину покладає на неї обов'язок як на власника належним чином утримувати та слідкувати за своїм майном, власник не може використовувати своє право власності на шкоду правам та інтересам громадян та суспільства, оскільки відповідно до положень ст. 319 ЦК України власність зобов'язує.

При пред'явленні позовної заяви до суду позивачем було сплачено судовий збір у сумі 1921,00 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на відповідача у зв'язку із задоволення позовних вимог у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4,5,13,76-81, 89, 141, 264-265 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» заборгованість у вигляді вартості необлікованого об'єму природного газу в сумі 112 848 (сто дванадцять тисяч вісімсот сорок вісім) грн. 76 коп., з яких - 110 043,41 грн. - вартість необлікованого об'єму природнього газу, 714,53 грн. - 3% річних, 2 090,82 грн. - інфляційні.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» судовий збір у сумі 1921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Позивач - АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз», м.Харків, вул. Москалівська, 57/59, код ЕДРПОУ 03359552

Відповідач - ОСОБА_2 , АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .

Суддя - Я.М.Горбунова