Справа № 761/31980/20
Провадження № 1-кс/761/19786/2020
20 жовтня 2020 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого третього слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017000000004297 від 17.11.2017 про надання тимчасового доступу до речей та документів,
В провадження слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого третього слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017000000004297 від 17.11.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 209, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України, про надання тимчасового доступу, до речей і документів.
Клопотання мотивовано тим, що третім слідчим відділом розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017000000004297 від 17.11.2017 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2,4 ст. 240 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що група невстановлених осіб, за попередньою змовою, в період 2016-2017 рр., на території м. Києва організувало незаконну схему, пов'язану з легалізацією грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, використовуючи фіктивні суб'єкти підприємницької діяльності з ознаками фіктивності здійснили фінансові операції з коштами, які надійшли за начебто виконані роботи (надані послуги) від підприємств реального сектору економіки, які фактично не виконувалися, з метою виводу грошових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг, переведення їх у готівку та їх легалізацію, використовуючи для розміщення, руху та зняття коштів рахунки, які відкриті у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », АБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПАТ АКБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », вчинили фінансові операції по легалізації (зняттю) зазначених коштів. Проведеними слідчими (розшуковими) діями отримано відомості щодо низки СГД, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_30 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_31 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_33 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_36 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_37 ), ФОП ОСОБА_4 ( НОМЕР_38 ), ФОП ОСОБА_5 ( НОМЕР_39 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_40 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_41 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_42 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_43 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_46 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_44 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_47 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_45 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_48 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_46 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_49 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_47 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_50 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_48 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_51 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_49 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_52 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_50 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_53 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_51 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_54 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_52 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_55 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_53 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_56 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_54 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_57 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_55 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_58 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_56 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_59 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_57 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_60 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_58 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_59 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_60 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_63 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_61 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_64 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_62 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_65 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_63 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_66 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_64 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_67 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_65 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_68 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_66 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_69 (код ЄДРПОУ НОМЕР_67 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_70 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_68 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_71 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_69 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_72 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_70 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_73 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_71 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_74 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_72 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_75 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_73 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_76 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_74 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_77 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_75 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_78 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_76 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_79 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_77 ), з використанням яких проводяться операції, направлені на легалізацію (відмивання) доходів, одержаних у наслідок ухилення від сплати податків до державного бюджету.
Документи та речі, які містять вказану інформацію, знаходяться у Голосіївській, Печерській та ІНФОРМАЦІЯ_80 є охоронюваною законом таємницею і отримати доступ до неї інакше, ніж за постановою суду неможливо.,також вказана інформація самі по собі, та в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення зазначених вище фактичних даних.
Таким чином, єдиним можливим способом отримати вищезазначену інформацію, що має значення для розкриття злочину, викриття винних осіб та доведення вини останніх шляхом аналізу моніторингу з'єднань абонентів, що дасть можливість встановити спільників вчинення злочину, та отримати іншу важливу орієнтуючу інформацію по провадженню, та яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_81 , Печерській та ІНФОРМАЦІЯ_80 є одержання відповідного рішення суду про тимчасовий доступ до неї та подальше її вилучення в оператора мобільного зв'язку.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
В судове засідання слідчий не з'явився, подав заяву, відповідно до якої просив розглядати клопотання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити.
Представник володільця документів в судове засідання не викликався у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У відповідності з вимогами ч.6, 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя вважає що з метою повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, необхідно надати тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_82 .
Крім цього, слідчим доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 22, 91-93, 159-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого третього слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017000000004297 від 17.11.2017 про надання тимчасового доступу до речей та документів - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому третього слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , слідчому з ОВС третього слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_6 , слідчому з ОВС третього слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_7 тимчасовий доступ до оригіналів документів реєстраційних справ:
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_78 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_76 ) з можливістю їх вилучення у ІНФОРМАЦІЯ_83 , за адресою: АДРЕСА_1 , за період з моменту реєстрації підприємства по 20.10.2020;
? ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_84 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_78 ) з можливістю їх вилучення у ІНФОРМАЦІЯ_85 , за адресою: АДРЕСА_2 , за період з моменту реєстрації підприємства по 20.10.2020;
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_86 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_79 ) з можливістю їх вилучення у ІНФОРМАЦІЯ_87 , за адресою: АДРЕСА_3 , за період з моменту реєстрації підприємства по 20.10.2020.
з метою вилучення оригіналів реєстраційних документів, у разі їх відсутності, завірених належними чином копій документів, за весь період діяльності.
У випадку, якщо оригінали даних документів були витребувані чи їх вилучення проводилось раніше, прошу Вас зобов'язати службових осіб володільців надати документи, на підставі яких було витребувано чи вилучено дані документи, а також копії даних документів.
Строк дії ухвали встановити в 1 (один) місяць з дня постановлення.
Роз'яснити посадовим особам у володінні яких знаходяться документи, що у відповідності до вимог ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1