Рішення від 21.10.2020 по справі 360/2244/20

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

21 жовтня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2244/20

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Захарової О.В.,

за участю

секретаря судового засідання Пономарьової О.І.,

та

представників сторін:

представника позивача - Решетняка В.О.,

представника відповідача - Бохана О.С.,

Косторної І.О.,

розглянувши у судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу № 360/2244/20 за позовом Головного управління ДПС у Луганській області до Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

09 червня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області (далі - позивач, ГУ ДПС у Луганській області) до Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі - відповідач, ДП «Луганський облавтодор»), в якому позивач просить:

- стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» у сумі заборгованості - 1262612,59 грн, яка виникла за період з 19.08.2019 по 20.05.2020.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач зареєстрований Сєвєродонецькою міською радою 20.05.2002 за номером державної реєстрації № 1382106001177. До 2014 року юридична адреса 91000, м. Луганськ, вул. Лінія залізниці, 9. Знаходився на податковому обліку в Офісі великих платників ГУ ДФС у Луганській області, м. Луганськ. На теперішній час місцезнаходження відповідача: вул. Гагаріна, 70, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400. На теперішній час ДП «Луганський облавтодор» перебуває на податковому обліку в Головного управління ДПС у Луганській області, Сєвєродонецьке управління, Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьк, як платник податків за основним місцем обліку. Ухвалою Господарського суду Луганської області від 05.05.2014 у справі № 913/849/14 порушено провадження у справі про банкрутство ДГІ «Луганський облавтодор», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Ухвалою Господарського суду Луганської області від 12.07.2017 у справі № 913/849/14 введено процедуру санації ДП «Луганський облавтодор» призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Мучінського І.Д. , свідоцтво від 15.07.2013 № 1097.

Позивач зазначив, що згідно з абзацом 1 пункту 5 статті 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів.

Станом на 25.05.2020 ДП «Луганський облавтодор» допустило податкову заборгованість з податку на прибуток у сумі - 1262612,59 грн за період з 19.08.2019 по 20.05.2020: нараховано у зв'язку з несплатою грошового зобов'язання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за півріччя 2019 року по строку сплати 19.08.2019 (з урахуванням часткової переплати - 55871,41 грн) у сумі - 6046,59 грн; нараховано у зв'язку з несплатою грошового зобов'язання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за три квартали 2019 року по строку сплати 19.11.2019 у сумі - 597709,00 грн, нараховано у зв'язку з несплатою грошового зобов'язання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за 2019 рік по строку сплати 10.03.2020 у сумі - 609892,00 грн, нараховано у зв'язку з несплатою грошового зобов'язання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за перший квартал 2020 року по строку сплати 20.05.2020 у сумі - 48965,00 грн. Позивачем винесено податкову вимогу від 04.10.2011 № 7 яку направлено поштою з рекомендованим повідомленням про вручення та вручена відповідачу 06.10.2011. На теперішній час у зв'язку з проведенням операції об'єднаних сил вищевказана вимога знаходиться в податковій справі ДП «Луганський облавтодор» на непідконтрольній території у місті Луганськ. Факт винесення та направлення вимоги підтверджено постановою Луганського окружного адміністративного суду від 29.04.2014 у справі № 812/2541/14 за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів до ДП «Луганський облавтодор» про стягнення коштів з рахунків у банках. Вищезазначена вимога від 04.10.2011 № 7 є чинною на теперішній час у зв'язку з тим, що ДП «Луганський облавтодор» з 2011 року не погашав податкову заборгованість у повному обсязі.

Ухвалою суду від 15 червня 2020 року позовну заяву Головного управління ДПС у Луганській області залишено без руху, запропоновано позивачу протягом 5 (п'яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали, але не пізніше ніж три дні з дня закінчення строку дії карантину, пов'язаного із запобіганням поширенню короновірусної хвороби (COVID-19), усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду документу про сплату судового збору в розмірі 18939,19 грн (арк. спр. 40-41).

Ухвалою суду від 22 червня 2020 року про відкриття провадження в адміністративній справі суд вирішив розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження (арк. спр. 46-47).

10 липня 2020 року від відповідача надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог (арк. спр. 66-67), в якій позивач зазначив, що 29.05.2020 ДП «Луганський облавтодор» було самостійно нараховано до зменшення грошового зобов'язання по податку на прибуток підприємств на загальну суму - 1047587,00 грн, а саме згідно з: податковою декларацією № 9335636469 на суму - 387960,00 грн; податковою декларацією № 9335636544 на суму - 61918,00 грн; податковою декларацією № 9335636590 на суму - 597709,00 грн. Зменшення грошового зобов'язання зараховувалося в порядку черговості виникнення податкового боргу, відповідно до статті 87 ПК України. 10.06.2020 ДП «Луганський облавтодор» було подано уточнюючу податкову декларацію за три квартали 2019 року № 9335658827, згідно з якою нараховано грошового зобов'язання по податку на прибуток на загальну суму - 350307,00 грн, а саме: основного зобов'язання на суму - 340104,00 грн; - самостійно нарахована платником сума штрафу - 10203,00 грн. Станом на 18.06.2020 за ДП «Луганський облавтодор» залишилась не сплачена заборгованість з податку на прибуток підприємств в загальній сумі - 565332,59 грн.

З урахуванням зменшення позовних вимог, позивач просить стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» у сумі заборгованості - 565332,59 грн, яка виникла за період з 10.03.2020 по 10.06.2020.

15 липня 2020 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (арк. спр. 79), в якому представник відповідача зазначив про непогодження із сумою податкового боргу з податку на прибуток визначеною позивачем в первинному позові. Відповідно до наведеного представником відповідача розрахунку податковий борг з податку на прибуток підприємств станом на 16.06.2020 складає 559286,00 грн.

Ухвалою суду від 11.08.2020 зобов'язано Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» надати до суду у строк до 01 вересня 2020 року у належним чином завірених копіях докази на підтвердження розміру податкового боргу з податку на прибуток підприємств в сумі 559286,00 грн, визначеного у відзиві на позовну заяву. Продовжено строк підготовчого провадження в адміністративній справі № 360/2244/20 за позовом Головного управління ДПС у Луганській області до Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» про стягнення податкового боргу на тридцять календарних днів (арк. спр. 122-123).

18 вересня 2020 року від представника позивача до суду надійшли пояснення (арк. спр. 128), в яких представник позивача зазначив щодо розбіжності розрахунку заборгованості відповідача з заявленою сумою заборгованості у позові, що 08.08.2019 ДП «Луганський облавтодор» було сплачено зобов'язання з податку на прибуток підприємств у сумі 61918,00 грн, але за останнім рахувалась недоїмка у сумі 6046,59 грн, відповідно в переплату було зараховано 55871,41 грн. 19.08.2019 відповідачем самостійно задекларовано до сплати податкове зобов'язання 61918,00 грн по податковій декларації з податку на прибуток підприємств за півріччя 2019 року. Враховуючи те, що у відповідача станом на 19.08.2019 рахувалась переплата з податку на прибуток підприємств в сумі 55871,41 грн та було задекларовано до сплати податкове зобов'язання в сумі 61918,00 грн, відповідно утворилась недоїмка в сумі 6046,59 грн. Всі зазначені операції відображені в інтегрованій картці платника з податку на прибуток підприємств за 2019 рік. Таким чином, відповідачем при здійсненні розрахунку податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств відображеному у відзиві на позовну заяву не було враховано недоїмку в сумі 6046,59 грн, яка рахувалась станом на 19.08.2019.

Ухвалою суду від 22.09.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті (арк. спр. 147).

21 жовтня 2020 року від відповідача до суду надійшли заперечення на уточнену позовну заяву і пояснення відповідача (арк. спр. 165), в яких представник відповідача зазначив, що у адміністративній позовній заяві № 51 міститься посилання на те, що позивачем винесено податкову вимогу від 04.10.2011 № 7, яку направлено поштою з рекомендованим повідомленням про вручення та вручено відповідачу 06.10.2011. На погляд позивача дана податкова вимога є чинною на теперішній часу у зв'язку з тим, що ДП «Луганський облавтодор» з 2011 року не погашав податкову заборгованість у повному обсязі. Проте, згідно з облікової картки платника податку на прибуток підприємств, що перебувають у державній власності, станом на 31.12.2013 обліковується переплата в сумі 1713,64 грн. Отже, податковий борг станом на 31.12.2013 був погашений. Додатково підтвердженням відсутності податкового боргу згідно з податковою вимогою від 04.10.2011 № 7 є залучені позивачем матеріали щодо розрахунку податкового боргу станом на 25.05.2020, який підтверджується податковими деклараціями № 9159889189 від 19.08.2019, № 9257778138 від 04.11.2019, № 933459218 від 20.02.2020 та № 9095299465 від 04.05.2020. Таким чином, враховуючи погашення податкового боргу згідно податкової вимоги від 04.10.2011 № 7 в повному обсязі, та у зв'язку з виникненням нового податкового боргу, позивач повинен був вжити заходів щодо направлення платникові податків нової податкової вимоги.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, судом встановлено таке.

Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (ідентифікаційний код 31995774) зареєстроване юридичною особою, знаходиться в м. Сєвєродонецьку Луганської області та перебуває на обліку у ДПІ у м. Сєвєродонецьку Сєвєродонецького управління Головного управління ДПС у Луганській області як платник податків, про що свідчать витяги з реєстраційних та облікових даних платника податків та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (арк. спр. 25-34, 211-219).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:

грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. п. 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п. п. 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (п. п. 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.5).

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Порядок справляння податку на прибуток підприємства регламентований Розділом ІІІ Податкового кодексу України.

Статтею 137 Податкового кодексу України визначено порядок обчислення податку на прибуток підприємств та сплати, зокрема:

- податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цього Кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135 цього Кодексу (пункт 137.2);

- податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду (пункт 137.4);

- річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку: платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи (підпункт «а» пункту 137.5).

ДП «Луганський облавтодор» подано до ДПІ у м. Сєвєродонецьку Сєвєродонецького управління ГУ ДПС у Луганській області податкові декларації з податку на прибуток підприємств:

- за півріччя 2019 року від 22.07.2019 № 9159889189, в якій визначено податок на прибуток у розмірі 61918,00 грн (арк. спр. 10-11);

- за три квартали 2019 року від 23.10.2019 № 9257778138, в якій визначено податок на прибуток у розмірі 597709,00 грн (арк. спр. 12-14);

- за 2019 рік від 03.02.2020 № 9334529218, в якій визначено податок на прибуток у розмірі 609892,00 грн (арк. спр. 15-17);

- за І квартал 2020 року від 16.04.2020 № 9095299465, в якій визначено податок на прибуток у розмірі 48965,00 грн (арк. спр. 19-20);

- уточнюючу за три квартали 2019 року від 03.06.2020, в якій згідно з якою нараховано грошового зобов'язання по податку на прибуток на загальну суму - 350307,00 грн, а саме: основного зобов'язання на суму - 340104,00 грн; - самостійно нарахована платником сума штрафу - 10203,00 грн (арк. спр. 71-73).

Наявність у ДП «Луганський облавтодор» податкового боргу з податку на прибуток в розмірі - 565332,59 грн станом на час розгляду даної справи підтверджена розрахунками податкового боргу (арк. спр. 69) та інтегрованою карткою платника податків за вказаним платежем (арк. спр. 70).

Таким чином, податковий борг з податку на прибуток, заявлений до стягнення у даній справі, складає 565332,59 грн (грошові зобов'язання, самостійно визначені платником).

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Податковим органом на адресу ДП «Луганський облавтодор» було надіслано податкову вимогу від 04 жовтня 2011 року № 7, яка отримана останнім 06.10.2011.

Факт винесення та отримання податкової вимоги від 04 жовтня 2011 року № 7 ДП «Луганський облавтодор» встановлений у судовому рішення від 29.04.2014 № 812/2541/14, що у відповідності до частини четвертої статті 78 КАС України, не потребує доказуванню у даній справі.

Оскільки податкова вимога від 04 жовтня 2011 року № 7 є чинною (доказів про скасування або відкликання податкової вимоги суду не надано), суд дійшов висновку, що контролюючим органом при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Щодо твердження відповідача, що позивач повинен був вжити заходи щодо направлення нової податкової вимоги, оскільки податковий борг, який був зазначений у вимозі від 04 жовтня 2011 року № 7, був ним повністю сплачений, суд зазначає таке.

В силу вимог підпункту 60.1.1 пункту 60.1 статті 60 Податкового кодексу України податкова вимога вважається відкликаною, якщо, зокрема, сума податкового боргу самостійно погашається платником податків або органом стягнення.

Відтак надіслана платнику податків податкова вимога на податковий борг, що не погашений, не втрачає своєї правової дії. При цьому податковим законодавством не передбачено необхідності повторного відправлення платнику податків податкової вимоги у разі збільшення податкового боргу. Податковий кодекс України не містить також і приписів, які б дозволяли дійти висновку про недійсність податкових вимог, надісланих до моменту набрання цим Кодексом чинності в порядку пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Лише у разі, якщо платником податків податковий борг був погашений повністю (у певний період взагалі не існував), а через деякий час виник знову, контролюючий орган зобов'язаний направити (вручити) йому нову податкову вимогу на суму такого нового узгодженого грошового зобов'язання.

Судом встановлено, що з моменту вручення вказаної податкової вимоги податковий борг відповідача не переривався, що підтверджується витягом з інтегрованою карткою платника податків (арк. спр.172-210).

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність необхідності прийняття та надіслання платнику податків нової податкової вимоги.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 24 вересня 2019 року у справі № 820/2763/15, від 12 лютого 2019 року у справі № 813/3894/16.

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).

З вищевикладеного слідує, що у межах спірних правовідносин контролюючим органом, уповноваженим здійснювати стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини є Головне управління ДПС у Луганській області.

Враховуючи, що відповідачем за час розгляду даної справи податковий борг у загальному розмірі 161211,86 грн не сплачений, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 КАС України).

З викладеного слідує, що витрати суб'єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб'єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб'єкту владних повноважень, не підлягає.

Такі обмеження у можливостях суб'єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.

Позивачем при звернення до суду з первісним позовом було сплачено судовий збір у розмірі 18939,18 грн платіжним дорученням від 05 червня 2020 року № 601 (арк. спр. 44).

10 липня 2020 року від позивача надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог, в якій позивач просив стягнути податковий борг у загальній сумі 565332,59 грн та повернути надмірно сплачений судовий збір в розмірі 10459,18 грн (арк. спр. 67 зв.).

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення надміру сплаченого судового збору у розмірі 10459,19 грн, перерахованого платіжним дорученням від 05 червня 2020 року № 601.

При цьому, оскільки Головне управління ДПС у Луганській області у вказаній справі є суб'єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору в решті сплаченої суми на користь позивача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 90, 94, 132, 139, 205, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління ДПС у Луганській області (місцезнаходження: 93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72, код ЄДРПОУ 43143746) до Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (місце знаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 70, код ЄДРПОУ 31995774) про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути на користь Державного бюджету України кошти Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 565332 (п'ятсот шістдесят тисяч триста тридцять дві) гривні 59 копійок з рахунків у банках, обслуговуючих Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».

Повернути Головному управлінню ДПС у Луганській області (ідентифікаційний код 43143746, місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72) надмірно сплачений судовий збір при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду з позовом за платіжним дорученням від 05 червня 2020 року № 601 у розмірі 10459 (десять тисяч чотириста п'ятдесят дев'ять) гривень 19 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення суду складено 29 жовтня 2020 року.

Суддя О.В. Захарова