про передачу справи за підсудністю
28 жовтня 2020 року м. Київ 320/10382/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
кандидата в депутати Київської обласної ради ОСОБА_1
до дільничної виборчої комісії № 321367 Вишгородського району Київської області
про визнання протиправними дій та скасування рішень дільничної виборчої комісії на
виборчій дільниці,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся кандидат в депутати Київської обласної ради ОСОБА_1 з позовом до дільничної виборчої комісії №321367 Вишгородського району Київської області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії дільничної виборчої комісії, що виявилися в порушенні порядку підрахунку голосів виборців на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року на Дільничній виборчій комісії № 321367 Вишгородського району Київської області з виборів депутатів Київської обласної ради у територіальному виборчому окрузі № 7, Славутицького міського голови Вишгородського району Київської області, депутатів Вишгородської районної ради Київської області у територіальному виборчому окрузі № 4, депутатів Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області у територіальному виборчому окрузі №3;
- визнати недійсними та такими, що виключають можливість достовірно встановити результати волевиявлення виборців протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на Дільничній виборчій комісії № 321367 Вишгородського району Київської області з виборів депутатів Київської обласної ради у територіальному виборчому окрузі № 7, протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №321367 Славутицького міського голови Вишгородського району Київської області, протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №321367 депутатів Вишгородської районної ради Київської області у територіальному виборчому окрузі № 4, протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 321367 депутатів Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області у територіальному виборчому окрузі № 3;
- скасувати результати виборів на Дільничній виборчій комісії № 321367 Вишгородського району Київської області з виборів депутатів Київської обласної ради у територіальному виборчому окрузі № 7, протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 321367 Славутицького міського голови Вишгородського району Київської області, протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №321367 депутатів Вишгородської районної ради Київської області у територіальному виборчому окрузі № 4, протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №321367 депутатів Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області у територіальному виборчому окрузі № 3.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
З'ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Пунктом 2 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено вичерпний перелік адміністративних справ, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, зокрема адміністративні справи щодо:
- оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
- уточнення списку виборців;
- оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
- оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб
Частиною 2 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно із приписами частини 5 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України рішення, дії чи бездіяльність дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Зі змісту позовної заяви кандидата в депутати Київської обласної ради ОСОБА_1 вбачається, що нею оскаржені дії дільничної виборчої комісії та прийняті рішення за результатами виборів на Дільничній виборчій комісії № 321367 Вишгородського району Київської області.
Отже, заявлені позивачем кандидата в депутати Київської обласної ради ОСОБА_1 вимоги не можуть бути предметом розгляду в окружному адміністративному суді.
За положеннями пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, відповідачем є дільнична виборча комісія № 321367 Вишгородського району Київської області, місцезнаходженням якої є: вул. 77-ї Гвардійської дивізії, буд. 1, м. Славутич, Вишгородського району, Київської області, 07100.
Отже, дана адміністративна справа повинна вирішуватись місцевим загальним судом як адміністративним судом за місцезнаходженням дільничної виборчої комісії № 321367 Вишгородського району Київської області, тобто Славутицьким міський судом Київської області.
Згідно з пунктом другим частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки справа за позовом кандидата в депутати Київської обласної ради ОСОБА_1 до дільничної виборчої комісії № 321367 Вишгородського району Київської області про визнання протиправними дій та скасування рішень дільничної виборчої комісії на виборчій дільниці підсудна іншому суду, суд, за правилами територіальної юрисдикції (підсудності) встановленими статтею 26 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне передати дану справу Славутицькому міському суду Київської області (за підсудністю).
Відповідно до частини 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Керуючись статтями 29, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Адміністративну справу № 320/10382/20 за позовом кандидата в депутати Київської обласної ради ОСОБА_1 до дільничної виборчої комісії № 321367 Вишгородського району Київської області про визнання протиправними дій та скасування рішень дільничної виборчої комісії на виборчій дільниці, - передати за підсудністю до Славутицького міського суду Київської області.
2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
3. Копію ухвали надіслати (вручити) позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом двох днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панова Г. В.