ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
17 березня 2010 року 09:16 № 2а-1569/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кишинському М.І. при секретарі судового засідання Попадин О.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Приватне підприємство "Профільні системи"
до Державна податкова інспекція у Дарницькому районі міста Києва
про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 30.12.2009р. №0074751502/0
встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суму міста Києва з позовом до відповідача про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва від 30.12.2009 року №0074751502/0 на суму 680,00 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги та зазначив, що ДПІ у Дарницькому районі м. Києва порушено порядок прийняття рішення про невизнання податкової декларації -податковою звітністю. Відповідачем направлялися листи про невизнання поданих декларацій з податку на додану вартість за червень-вересень 2009 року. У своїх листах, щодо подання податкової звітності відповідач зазначав, що податкові декларації з податку на додану вартість невизнанні податковою звітністю, оскільки відсутні відмітки номерів рядків зазначених у додатках до декларації. Позивач не погоджується з такими висновками податкового органу, оскільки заповнення порядкових номерів рядків не є обов'язковим реквізитом, та не дає право відповідачу не визнавати податковою звітністю -декларації з податку на додану вартість за відповідні періоди. В зв'язку з чим, представник позивача просив позов задоволити в повному обсязі.
Відповідач надав в судовому засіданні заперечення проти позову та просив суд у задоволенні позову відмовити, мотивуючи це тим, що при проведенні перевірки встановлено порушення строків подачі декларації з податку на додану вартість, передбачених п.п. 4.1.4. п.4.1, ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», в зв'язку з чим, до позивача правомірно застосована штрафна (фінансова) санкція відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст.17 вищезазначеного Закону.
Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає що позовна заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як свідчать матеріали справи, позивачем подано декларації з податку на додану вартість за червень-вересень 2009 у строки передбачені чинним законодавством.
Однак, як встановлено в судовому засіданні та не заперечується сторонами ДПІ у Дарницькому районі м. Києва не визнані вищезазначені декларації, як податкова звітність, оскільки вони заповненні всупереч правилам зазначеним у затвердженому порядку її подання, тобто надані не за встановленою формою, яка затверджена наказом ДПА України від 30.05.1997 р. №166 «Про затвердження форми податкової декларації та порядку її заповнення і подання»(у редакції Наказу ДПА України №221 від 28.04.2009 р.,), а саме відсутні відмітки номерів рядків зазначених у додатках до декларації з ПДВ.
До того ж, в листах, які направлялись на адресу позивача, зазначено, що податковий орган пропонує надати звітні декларації відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п.1 та п.2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 11 Закону «Про систему оподаткування»встановлюється, що платники податку несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування відповідно до приписів законів України.
Форма податкової декларації та порядок її заповнення і подання затверджені наказом ДПА України від 30.05.97 року N 166 (у редакції Наказу ДПА України №221 від 28.04.2009 р.).
Відповідно до п. 4.1.1 Методичних рекомендацій щодо централізованого приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України затверджених Наказом ДПА України від 31.12.2008 р. №827 податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначеної у них показників. Якщо, податкова звітність, що надана органу ДПС платником податків, заповнена ним в супереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, то вона може бути не визнана органом ДПС як податкова звітність.
Отже, з аналізу вищезазначених норм права та наказів вбачається, що платники податків зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність відповідно до вимог чинного законодавства та подавати до державних органів декларації у встановлені законодавством терміни.
При проведенні перевірки податковим органом встановлено порушення вимог пп. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким встановлено, що строк проплати узгодженої суми податку на додану вартість протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що за порушення строків подачі декларації з податку на додану вартість ДПІ у Дарницькому районі м. Києва правомірно застосовано штрафну (фінансову) санкцію передбачену абз. першим п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в розмірі 680,00 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем виконано вимоги вищезазначеної статті та доведено правомірність застосування штрафної (фінансової санкції).
Враховуючи викладене вище, керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У позові відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кишинський М.І.
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі -24.03.2010 р.