ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
03 лютого 2010 року 11:56 № 2а-11296/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кишинському М.І. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Заступник прокурора Дніпровського району міста Києва
до Державне спеціалізоване підприємство "Укртелефільм"
про стягнення податкової заборгованості в розмірі 26 257,14грн.
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Державний реєстратор Печерського району м. Києва
На підставі ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 03.02.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просить стягнути податковий борг у розмірі 26 257,14 грн.
Податковий борг виник у зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань з земельного податку, згідно з розрахунку № 1125 від 28.01.2008 року на суму 119135,08 грн. та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності згідно податкової декларації № 1126 від 28.01.2008 р. на суму 67432,31 грн., які платник податків визначив самостійно.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.09.2009 року було відкрито провадження в адміністративній справі.
Під час судового розгляду справи позивач представник ДПІ у Дніпровському районі м. Києва підтримав позовні вимоги та просив їх задоволити в повному обсязі.
В судовому засіданні, що відбулося 03.02.2010 р. представником відповідача було подано заперечення на позовну заяву, в яких зазначено, що на даний час, розпорядчі документи, відповідно до яких створене підприємство скасовані, окрему господарську діяльність веде Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», яка повинна самостійно відповідати за свої зобов'язання по сплаті обов'язкових внесків, в зв'язку з чим просив у задоволені позову відмовити повністю.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -
встановив:
Державне спеціалізоване підприємство «Укртелефільм»зареєстроване Оболонською районною державною адміністрацією м. Києва від 19.11.2007 р. та взято на податковий облік ДПІ у Оболонському районі м. Києва 23.11.2007 р. № 10030.
Отже, відповідач належним чином зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності та платник податку, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва за результатами перевірки поданих Державним спеціалізованим підприємством «Укртелефільм»податкових декларацій та розрахунків виявлена невчасна сплата самостійно узгоджених сум податкових зобов'язань.
Перевіркою встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21.12.2000 р., а саме, несвоєчасна сплата земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, Відповідачу було винесено першу податкову вимогу від 05.12.2008 р. № 1/2858 на суму 15547,28 грн., та другу податкову вимогу від 14.01.2009 р. № 2/212 на суму 15639,03 грн., які згідно довідок пошти були отримані Відповідачем 15.12.2008 р. та 27.01.2009 р.
Заходи, спрямовані на погашення податкового боргу не принесли позитивних результатів, в зв'язку з чим, все майно та майнові права відповідача, було внесено у податкову заставу.
Представник відповідача під час судового розгляду зазначив, що оскільки, державний акт на право постійного користування земельною ділянкою по вул. Ованеса Туманна, 15 у місті Києві засвідчує право постійного користування вказаною земельною ділянкою за Українською студією телевізійних фільмів «Укртелефільм», ДСП «Укртелефільм»не має правових підстав для сплати земельного податку, оскільки земельний податок сплачується лише з дня виникнення права користування.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до пп. 4.1.1 п. 4.1 ст.4 Закону 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Згідно п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим
Відповідно до ч.1 ст. 17. Закону України «Про плату за землю»податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пп. 16.1.2 п. 16.1 ст.16 Закону 2181 при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Підповідно до п. 16.4 ст. 16 Закону №2181 за прострочення сплати податкового боргу, відповідачу нараховано пеню, яка нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно з п.п. 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
В зв'язку з несплатою відповідачем боргу до бюджету не поступають відповідні кошти, чим завдається шкода інтересам держави та суспільства.
Матеріалами справи встановлено, що платник податків самостійно визначив суму земельного податку та орендну плату за землю та не сплатив у визначені законом строки, в зв'язку з чим, узгоджена сума податкового зобов'язання вважається сумою податкового боргу платника податків, і може бути примусово стягнена за рахунок активів платника податків в судовому порядку.
Згідно ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Позов задовольнити.
Стягнути на користь державного бюджету України з Державного спеціалізованого підприємства «Укртелефільм» ( код ЄДРПОУ 35524710) податковий борг в розмірі 26 257 (двадцять шість тисяч двісті п'ятдесят сім) грн. 14 коп. на р/р 34122999700005 одержувач: УДК у Дніпровському районі м. Києва, код 26077906, банк одержувача: ГУ УДК у м. Києві, МФО 820019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кишинський М.І.
Дата складання постанови в повному обсязі -05.02.2010р.