Постанова від 25.01.2010 по справі 2а-14040/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

25 січня 2010 року 15:26 № 2а-14040/09/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі Попові В.С. за участю представників сторін:

від позивача: Ткач С.С. (за дор. від 28.12.2009р. №17492/9/10-009),

від відповідача: не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Державної податкової інспекції у Печерському районі м.Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будіммекс ЛТД»

про звернення стягнення на активи.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 15.01.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся позивач - Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Будіммекс ЛТД»про звернення стягнення на активи.

В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Будіммекс ЛТД»не сплатив податковий борг в сумі 6233349,67 грн. який виник в результаті порушення позивачем пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 пп.7.3.1. п.7.3. ст.7 п.10.1 ст.10 Закону України «Про податок на додану вартість», пп.2.6 ст. та п.4.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 (із змінами та доповненнями).

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень проти позову не надав, оскільки кореспонденція яка скеровувалась судом на адресу відповідача (01103,м.Київ, вул.Панковська,10/10) була повернута поштових відділенням з відміткою «за зазначеною адресою не проживає»(докази наявні в матеріалах справи).

Ухвалою від 17.11.2009р. судом було відмовлено позивачу в забезпеченні позову.

Представник позивача подав до суду заяву про уточнення позовних вимог в якій відсутні вимоги щодо забезпечення позову.

Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представника, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Будіммекс ЛТД" зареєстроване Печерською районною державною адміністрацією м. Києва, як суб'єкт підприємницької діяльності 22.06.1998р., присвоєно ідентифікаційний код №31488170.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Будіммекс ЛТД" (далі Відповідач) взяте на облік в ДПІ як платник податків 24.06.1993року за №37758.

Розрахункові рахунки: Р/р№26002143/980 ВАТ «Родовід банк»м. Київ, МФО 321712: р/р №26007126855/980, «Райффайзен Банк Аваль»у м. Києві. МФО 380805.

Станом на 22.10.2009 р. заборгованість ТОВ «Будіммекс ЛТД»перед Державним бюджетом складає 6233349,67 грн., яка винила з наступних підстав:

Згідно Акту про результати документальної перевірки ТОВ «Будіммекс ЛТД»код ЄДРПОУ 21488170 з питань правовідносин з громадянином ОСОБА_1 при виконанні будівельних робіт за адресою м. Вишеньки. Бориспільського району Київської області, вул. Ялтинська, 6, 6а, 8, 8а, за період з 01.06.2008р. по 01.01.2009року №384/23-13/21488170 від 26.06.2009р. та на його підставі прийнятих ДПІ у Печерському р-ні. м. Києва податкових повідомлень-рішень Відповідачу було донараховано до бюджету зобов'язання згідно податкового повідомлення-рішення №0005342313/0 від 08.07.2009р. по податку на прибуток підприємств - суму в розмірі 412501,00грн. (за основним платежем - 229167,00грн., за штрафними санкціями - 183334,00грн.).

Нарахована сума податкового зоб'язання по податку на прибуток була зменшена за рахунок переплати, що обліковувалась у картці особового рахунку платника в сумі 875,00 грн. і таким чином склала 411626,00грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0005332313/0 від 08.07.2009р. по податку на додану вартість - суму в розмірі 321875,00грн. (за основним платежем - 183333,00грн., за штрафними санкціями - 138542,00грн.).

Нарахована сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість була зменшена за рахунок переплати, що обліковувалась у картці особового рахунку платника в сумі 151,33 грн. і таким чином склала 321723,67грн. згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0005352313/0 від 08.07.2009р. по штрафних санкціях за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського товариства та послуг - суму в розмірі 5500000,00грн.

Акт, податкові повідомлення-рішення та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій були відправлені на юридичну адресу Відповідача та отримані згідно повідомлення про вручення поштового відправлення 14.07.2009року уповноваженим Коваленко.

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли платник податків розпочинає процедуру адміністративного оскарження.

В десятиденний термін, відповідно до абз.З п.п.5.3.1 п.5.3, ст.5 Закону, Відповідач податкове зобов'язання не сплатив та згідно п.п.5.2.2 п.5.2 ст.5 не розпочав процедуру апеляційного оскарження.

В судовому порядку податкові повідомлення-рішення Відповідач не оскаржував.

Відповідно до п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визнається сумою податкового боргу.

Таким чином, згідно довідки зіл 22.10.2009р. відповідач має податковий борг перед бюджетом, загальна сума якого складає 6 233 349,67 грн.

На вимогу абзацу першого п. п. 6.2.3. та абзацу третього п. п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України №2181-111 з моменту виникнення податкового боргу Відповідачу була направлена перша податкова вимога, № 1/6446 від 28.07.2009р. за юридичною адресою: м. Київ, вул. Підвисоцького, 10/10, яка згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, була отримана 26.08.2009р.

Згідно абзацу б) п. п. 6.2.3. п.6.2.. ст.6 Закону України № 2181 -III, друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення (повернення) першої податкової вимоги. Таким чином, друга податкова вимога № 2/8749 від 01.10.2009р., була направлена Відповідачу та згідно повідомлення про вручення поштового відправлення була отримана 19.10.2009р.

Перша та друга податкові вимоги в адміністративному чи судовому порядку оскаржені не були.

Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону №2181-111 активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до ст. 238 Господарською кодексу України (ГК України), за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Згідно з ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, як визначено ст. 239 ГК України, відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання зокрема такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів).

Статтею 241 ГК України встановлено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.

Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.

Також ч. 1 ст. 242 ГК України встановлено, що у разі порушення суб'єктом господарювання встановлених правил обліку або звітності щодо сплати зборів (обов'язкових платежів) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до відповідного бюджету. Крім того, з суб'єкта господарювання у визначених законом випадках може бути стягнуто штраф у розмірі до п'ятдесяти відсотків належної до сплати суми збору (обов'язкового платежу).

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, вимоги позивача обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будіммекс ЛТД" (м.Київ, віл.Підвисоцького, 10/10, к.60-61, ЄДРПОУ 35760443) 321723, 67 (триста двадцять одна тисяча сімсот двадцять три) гривні 67 коп. податку на додану вартість на бюджетний рахунок № 31112029700007 (одержувач: УДК у Печерському р-ні м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100); 411 626, 00 (чотириста одинадцять тисяч шістсот двадцять шість) гривень податку на прибуток на бюджетний рахунок № 31110009700007 (одержувач: УДК у Печерському р-ні м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11021000); 5 500 000, 00 (п'ять мільонів п'ятсот тисяч) гривень штрафних санкцій на бюджетний рахунок № 31112104700007 (одержувач: УДК у Печерському р-ні м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21080900).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя С.К. Каракашьян