Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
Харків
10.04.2009 р. № 2-а- 32692/08/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Старосєльцева О.В. при секретарі судового засідання Чубукіній М.В.
за участю
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача -Малихіної А.О. діє за довіреністю від 24.09.08 № 17035-07/34
розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м.Харкова
про зобов'язання вчинити певні дії ,
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова в якому, після уточнення позовних вимог, просив суд зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії та виплатити її з 01.04.2008, з 01.09.2008 та 01.10.2008 року з урахуванням заробітної плати та доплати за працю за сумісництвом на 0,5 ставки судово-медичного експерта.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він працював судово-медичним експертом Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи, в 2000 році був назначений завідуючим відділенням судово-медичної криміналістики Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи. Крім того, працював за сумісництвом на 0,5 ставки судово-медичним експертом цієї ж установи. З 26 травня 2000 року отримує пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу». Управління Пенсійного фонду в Фрунзенському районі м. Харкова не проводить перерахунок пенсії позивачу при підвищенні розмірів заробітної плати працюючим державним службовцям на підставі довідок про заробітну плату працюючого державного службовця, яка відповідала його рангу та посаді. Крім того, відповідач не включає в розрахунок його пенсії доплату за працю за сумісництвом. Тому позивач звернувся до Управляння Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова з заявою від 23 жовтня 2008 року про перерахунок пенсій з 01 квітня 2008 року, 01 вересня 2008 року та з 01 жовтня 2008 року, але йому 30 жовтня 2008 року було відмовлено в перерахунку пенсії.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державного службовця складається з посадового окладу, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Доплати за сумісництво не передбачено. Крім того, даним законом передбачено, що сумісництво не допускається. Оскільки судмедексперти в частині пенсійного забезпечення прирівнюються до державних службовців, перерахунок пенсії необхідно проводити відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2008 року № 34. Тому здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 по наданим довідкам немає підстав.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, та не заперечується сторонами, що ОСОБА_1 отримує пенсію по інвалідності (2 група) як державний службовець з 02.06.2000 року довічно. Пенсія призначена позивачу у розмір 90% від всієї суми заробітної плати на підставі Закону України «Про державну службу».
ОСОБА_1 з 21.05.1975 року по 26.05.2000 рік працював в Харківському обласному бюро судово-медичної експертизи:
з 1975 по 1983 роки судово-медичним експертом;
з 1983 року по 1994 рік - завідуючим фізико технічним відділенням;
з 1994 по 2000 рік - начальником Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи. В 2000 році призначений завідуючим відділенням судово-медичної криміналістики
Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи та 25.05.2000 року звільнений з займаної посади за власним бажанням в зв'язку з отриманням 2 групи інвалідності (а.с.9) З 1996 року по 2000 рік працював за сумісництвом судмедекспертом (а.с.26-30).
На час призначення пенсії позивач працював завідуючим відділенням судово-медичної криміналістики Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи та на 0,5 ставки судмедекспертом цього відділення відповідно до витягу з наказу № 52 від 01.03.2000 року (а.с.30), що не заперечується відповідачем.
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 199 від 31.10.1995 року «Про затвердження Положення про кваліфікаційні класи судових експертів бюро судово-медичної експертизи та Положення про кваліфікаційні класи лікарів - судово-психіатричних експертів» посада яку займав позивач була віднесена до категорії посад державних службовців. Позивачу наказом ХОБ СМЕ № 35 від 27.02.1996 року було присвоєно вищій кваліфікаційний клас судового експерта та 5 ранг державного службовця (а.с. 9).
Згідно наданих довідок Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи про заробітну плату працюючого судово-медичного експерта відповідної посади та рангу (а.с.23-25), які включають доплату за сумісництво, позивач звертався до Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова з проханням провести перерахунок пенсії з 01.04.2008, з 01.09.2008 та 01.10.2008. З довідок вбачається, що заробітна плата працюючого судово-медичного експерта збільшилась. Однак, позивачу було відмовлено відповідачем з посиланням на вимоги ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу» (а.с. 32).
Відповідно ч. 2 ст. ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII від 16.12.1993 року перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Пунктом 3 спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України та охорони здоров'я України № 308/519 від 05 жовтня 2005 року «Про впорядкування та затвердження умов оплати праці працівникам закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення», надано право керівникам закладів охорони здоров'я встановлювати доплати за суміщення професій (посад), виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника та розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт. Доплата за суміщення професії (посади) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника в розмірі до 50 відсотків посадового окладу за основною посадою.
Крім того, суд зазначає, що сумісництвом є виконання працівником роботи за вакантною посадою, тобто вказана доплата входить в перелік доплат, з яких провадяться вирахування на обов'язкове державне пенсійне страхування та яка передбачена статтею 33 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII від 16.12.1993 року.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про судову експертизу» на працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз, до категорії яких відноситься позивач, поширюється особливості матеріального та соціально-побутового забезпечення, передбачені Законом України «Про державну службу», інше не передбачено законом, оскільки судово-медичні експерти не є державними службовцями.
Обмеження для державних службовців на сумісництво, яке передбачене ст. 16 Закону України «Про державну службу», судово-медичних експертів не стосується, оскільки вони належать до медичних працівників.
На підставі вище наведеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії з урахуванням доплати за сумісництво з 01.04.2008, з 01.09.2008 та з 01.10.2008 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, ст.ст. 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1.Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
2.Зобов'язати Управління Пенсійного фонду в Фрунзенському районі м. Харкова провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням заробітної плати та доплати за працю за сумісництвом з відповідним відсотком ставки судово-медичного експерта, призначивши пенсію з 01.04.2008, з 01.09.2008 та з 01.10.2008 року та виплатити перераховану пенсію.
3.Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений 15 квітня 2009 року.
< Сума задоволення > < Текст >
Суддя Старосєльцева О.В.