Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11
01.12.2009 р. № 2а - 3502/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
Зіньковського О. А. при секретарі судового засідання Васильєвої А.Ю. розглянувши адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Центральний 1", вул. Карла Лібкнехта, 4/4,Миколаїв,54001
доТериторіальне управління Держгірпромнагляду по Миколаївській області, вул. Маршала Василевського, 40/1,Миколаїв,54003
треті особиОСОБА_2, < 3тя особа адресса >
проскасування наказу та актів,
за участю представників:
від позивача: не з'явився
від відповідача: Захаров Є.А. довіреність № 1 від 21.01.2008 року
третя особа: ОСОБА_2
Позивач звернувся до адміністративного суду з вимогою скасування наказу № 288 від 26.11.2008 р. та актів Н-5 та Н-1.
26.10.2009 року представником позивача надано заяву про розгляд справи без участі уповноваженого представника позивача.
Відповідач надав до суду клопотання про закриття провадження у справі, у звязку з тим, що, як вважає відповідач, дана справа не належить до розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Порядок розслідування та введення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1112 від 25.08.2004 року.
Відповідно до пункту 59 зазначеного порядку, право на оскарження змісту актів форми Н-5, Н-1 мають право роботодавці, потерпілий або члени його сім'ї чи особа, яка представляє його інтереси.
Відповідно до матеріалів справи, позивачем фактично оскаржено зміст актів Н-5 та Н-1.
Згідно п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції-це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Листом №3.2-2005 від 26.12.2005 року Верховний Суд України роз'яснив, що "справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно не повинен вирішуватись адміністративним судом.
Суд дійшов висновку, що спір про оскарження відповідних актів за формою Н-5 та Н-1 не є публічно-правовим спором.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин.
У відповідності з п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ст. 157, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Закрити провадження у справі № 2а-3502/09/1470
2. Суд роз'ясняє позивачу, що дана справа відноситься до юрисдикції судів загальної юрисдикції та розглядається в порядку цивільного судочинства.
Ухвалу суду може бути оскаржено в порядку передбаченому ст.185 КАС України.
Суддя Зіньковський О. А.