Постанова від 01.04.2010 по справі 2а-908/10/0670

справа № 2а-908/10/0670

категорія 6.13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2010 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Чернової Г.В.,

при секретарі - Шакалові А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області

до Приватного підприємця ОСОБА_1

про стягнення 351,57 грн.,-

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі звернулося до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 351,57грн. заборгованості зі сплати нарахованих фінансових санкцій та пені по несплаченим страховим внескам за період з 01.04.2006 року по 11.11.2008 року, згідно рішення № 1034 від 29.12.2008 року.

В обґрунтування позову посилається на те, що ПП ОСОБА_1 зареєстрована в УПФУ в Малинському районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” повинна сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та додала, що відповідач перебуває на обліку як платник страхових внесків по даний час, про що надала довідку.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, на адресу суду надіслала письмові заперечення та просила розгляд справи проводити у її відсутність. В своїх письмових заперечення зазначила, що вона не отримувала рішення, згідно якого їй були нараховані фінансові санкція та пеня. Зазначила також, що вона являючись приватним підприємцем працювала за спрощеною системою оподаткування та сплачувала страхові внески по фіксованому податку. В березні 2005 року вона подала звіт до Пенсійного фонду за І квартал 2005 року на суму 251.52 грн. Та оскільки на той час Закон України від 25.03.2005 року № 2505-ІV був тимчасово зупинений Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2005 року № 58-р, то згідно останнього, на її думку вона не повинна була сплачувати борг, який виник по фіксованому податку за вказаний період. Отже, вважає, що позивач незаконно та безпідставно виніс рішення про нарахування фінансової санкції та пені на загальну суму 351,57грн.

Заслухавши пояснення представник позивача, дослідивши наявні матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України в Малинському районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за №2012804709.

Відповідно до п.п.4 п.8 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-ІV, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом у фіксованому розмірі.

Пунктом 2 статті 45 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" від 23.12.2004 року №2285-ІV було передбачено, що у 2005 році єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва та фіксований податок належить до доходів загального фонду місцевих бюджетів у повному обсязі. Тобто, з 01.01.2005 року до Пенсійного фонду не відраховувалися 42% від єдиного податку та 10% від фіксованого податку громадян-підприємців.

Також, статтею 45 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" встановлено на 2005 рік фіксований розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та членів сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, у розмірі мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом на день отримання заробітної плати (доходу).

З 01.01.2005 року мінімальна заробітна плата становила - 262,00грн., ставка страхового внеску - 32% (262,00грн. х 32% = 83,84грн.).

Отже, приватний підприємець, сплачуючи фіксований податок, зобов'язаний був перерахувати з 01.01.2005 року до Пенсійного фонду фіксований страхових внесок у розмірі 83,84грн. за кожен місяць.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2005 року №58-р "Про деякі питання спрощеної системи оподаткування" було тимчасово, до остаточного законодавчого врегулювання функціонування спрощеної системи оподаткування підтримано пропозицію Пенсійного фонду України, погоджену з Мінфіном та ДПА по припиненню перевірок юридичних та фізичних осіб - платників єдиного та фіксованого податку щодо сплати страхових внесків на різні види загальнообов'язкового державного соціального страхування, стягнення з них заборгованості по цим платежам, яка утворилася у 2004 році - І кварталі 2005 року, застосування пов'язаних із цим санкцій, а також щодо зняття з арешту з банківських рахунків зазначених осіб, який було накладено у зв'язку із стягненням згаданої заборгованості.

Однак, статтею 48 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" ( в редакції від 25.03.2005 року), визначено, що до доходів загального фонду місцевих бюджетів у 2005 році належить єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва та фіксований податок (крім частини цих податків, що зараховуються до Пенсійного фонду України, та відрахувань на обов'язкове соціальне страхування). Сплата та зарахування до бюджетів і державних цільових фондів сум єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва та фіксованого податку здійснюється у порядку та на умовах, які діяли до 01.01.2005 року. Тобто, відповідну частину єдиного або фіксованого податку відділення казначейства спрямовують до Пенсійного фонду.

Відповідно до статті 45 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" за період з 01 січня 2005 року по 31 березня 2005 року фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту), повинні сплачувати до Пенсійного фонду фіксований розмір страхових внесків за кожен місяць.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем було подано звіт до Пенсійного фонду про нарахування та сплату суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за І квартал 2005 року, які в добровільному порядку сплочені не були. Станом на 31.03.2006 року у відповідача рахувалась заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 251,52грн. ( 3 міс. х 83.84 грн. фіксованого податку)

За несвоєчасно сплачені (несвоєчасно перераховані) страхові внески відповідно до пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" згідно розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до останньої були застосовані фінансові санкції в розмірі 125,77 грн. та нарахована пеня - 225,80грн., а всього 351.57 грн.(рішення № 1034 від 29.12.2008 року).

Вказане рішення відповідачем не оскаржено, докази погашення боргу відсутні.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову та його задоволення.

Керуючись Законами України "Про Державний бюджет України на 2005 рік", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст.158-163, 186, 254 КАС України, суд, -

постановив:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 на користь Управління пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області 351.57 грн. застосованих фінансових санкцій та пені, згідно рішення №1034 від 29.12.2008 року.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: Г.В. Чернова