Україна
15 квітня 2010 р. справа № 2а-5860/10/0570
час прийняття постанови: < година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Масло І.В.
при секретарі Скокіні О.О.
за участю представника позивача Кулікова Е.І.,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Єнакіївської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 533,75 грн., -
Єнакіївська об'єднана державна податкова інспекція звернувся до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 533,75 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що за порушення п. 1, 8 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за відповідачем враховується несплачений борг зі штрафних санкцій у розмірі 533,75 грн. Дана суму боргу виникла на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001042343/0 від 28.05.2009 на суму у розмірі 533,75 грн., яке відповідачем не оскаржувалось, у зв'язку з чим є узгодженим. Просив стягнути штрафні санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 533,75 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечував.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач фізична особа - підприємець ОСОБА_2 зареєстрований Виконавчим комітетом Єнакіївської міської ради Донецької області 24.11.2005, що підтверджується Довідкою з ЄДРПОУ(а.с. 4).
Як встановлено у судовому засіданні та підтверджується поясненнями сторін, фізична особа - підприємець ОСОБА_2 взятий на облік до Єнакіївської ОДПІ у якості платника податків.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач Єнакіївська об'єднана державна податкова інспекція є суб'єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.
Як вбачається з акту перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0190/05-11-23-2162314918 від 26.05.2009 (а.с. 5-6), позивачем було здійснено перевірку господарських одиниць, а саме: павільйону належного ФОП ОСОБА_2, під час якої було встановлено порушення вимог п. п. 1, 8 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Згідно ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (надалі Закон) за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, в тому числі:
у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (п. 1 ст. 17 Закону).
Відповідно до ст. 23 Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях. Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб, який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам) вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб, уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням норм цього Закону. За умисне вилучення працівником контролюючого органу цінника (прейскуранта) з метою неправомірного накладення на продавця адміністративного або іншого стягнення такий працівник притягається до відповідальності згідно з законом..
Позивачем у відповідності до вищевказаних вимог законодавства було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001042343/0 від 28.05.2009 на суму у розмірі 533,75 грн. (а.с. 25).
Зазначене рішення було надіслано відповідачу поштою та не оскаржувалось.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем виконано не було.
Таким чином, з відповідача підлягає стягненню на підставі рішення суду сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 533,75 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Єнакіївської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 533,75 грн. задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь бюджету м. Єнакієве (р/р 31117104700043, код платежу 21080900, код ЄДРПОУ 34686594, одержувач ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016) штрафні санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 533 (п'ятсот тридцять три) грн. 75 коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 15 квітня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Масло І.В.