Постанова від 19.04.2010 по справі 2-а-648/10/0270

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2010 р. м. Вінниця Справа № 2-а-648/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни,

при секретарі судового засідання: Балан Марині Анатоліївні

за участю:

представника позивача : Дробчаку Олександру Олександровичу

у відсутності відповідача

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Чернівецького районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

до: Закритого акціонерного товариства "Чернівці райагробуд"

про: стягнення недоїмки

Обставини справи:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся Чернівецький районний центр зайнятості -робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з адміністративним позовом про стягнення з закритого акціонерного товариства “Чернівці райагробуд” 596 грн. 13 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, мотивуючи позовні вимоги наступним.

У зв'язку з тим, що відповідач, в порушення вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” своєчасно і в повному обсязі не сплачував страхові внески, утворилась заборгованість, яка станом на 01.10.2009 року склала 596 грн. 13 коп. недоїмки та станом на день звернення з позовом є несплаченою.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити з підстав наведених в адміністративному позові.

Відповідач в судові засідання не з'являвся хоча про час та місце їх проведення був повідомлений завчасно та належним чином доказом чого є реєстри відправлення кореспонденції від 23.02.2010 року та від 26.03.2010 року. А тому, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 128 КАС України суд відкладає розгляд справи в разі неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. Зазначена стаття не передбачає наслідків повторного неприбуття в судове засідання такого відповідача, проте визначає дії суду у разі неприбуття відповідача -суб'єкта владних повноважень.

Таким чином, виходячи з принципу рівності сторін, у разі повторного неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень та належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, справу може бути вирішено за його відсутності.

Відповідно до вимог статті 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

За таких обставин, враховуючи, що відповідач двічі не прибув в судове засідання, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень статті 128 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, суд -

ВСТАНОВИВ :

Закрите акціонерне товариство “Чернівці Райагробуд” є платником внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що підтверджується повідомленням про взяття на облік платника страхових внесків (а.с.12).

Як вбачається з розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за дев"ять місяців 2009 року, за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду в розмірі 596 грн. 13 коп.

Факт наявної заборгованості відповідача перед центром зайнятості в сумі 596 грн. 13 коп. недоїмки стверджується звітними документами відповідача про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (а.с. 4); та обопільно підписаним сторонами актом звірки взаємних розрахунків станом на 01.10.2009 року.

Визначаючись щодо позовних вимог суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають з загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовані, зокрема, нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття” (далі - Закон) та Інструкцією “Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття” (далі-Інструкція), затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 за № 339, якими встановлено наступне.

Статтею 35 Закону та пунктом 8.1 Інструкції передбачено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески (розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування установлено Законом України “Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування”, а саме: у розмірі 1,6% від фактичних витрат на оплату праці та 0,6% з кожного найманого працівника).

У відповідності до пункту 6.7 Інструкції всі платники страхових внесків щоквартально подають до центру зайнятості розрахункові відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно пункту 2 статті 10 Закону, управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду, а в силу частини 1 статті 12 Закону, виконавча дирекція як виконавчий орган правління забезпечує виконання рішень правління. При цьому, функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочими органами виконавчої дирекції Фонду.

Частиною 2 статті 12 Закону визначені повноваження робочих органів виконавчої дирекції Фонду, до яких, зокрема, належать: проведення збору страхових внесків (п.2); контроль правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття (п.5); представництво інтересів Фонду в судових та інших органах (п.6).

Відповідно до пункту 9.11 Інструкції усі спірні питання, що виникають між платниками страхових внесків та органами Фонду з приводу нарахування страхових внесків, пені, стягнення недоїмки, штрафів та адміністративних стягнень, вирішуються в судовому порядку.

Подавати позовні заяви та представляти інтереси Фонду щодо стягнення страхових внесків, пені і штрафів у судах мають право Державний центр зайнятості, центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

В силу частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахування встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи, відповідачем не спростовані, а тому підлягають задоволенню на загальну суму 596 грн. 13 коп. .

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Чернівці райагробуд" (с. Мазурівка, Чернівецький район, Вінницька область, 24106, код ЄДРПОУ 13335185, р/р 26022967005801 в Могилів-Подільському ВАТ "Ощадбанк" МФО 3362157) на користь Чернівецького районного центру зайнятості (вул. Лісова, 19, с.м.т. Чернівці, Вінницька область, 24100, код за ЄДРПОУ 21723033, р/р 37175001000911, МФО 802015 УДК у Вінницькій області) 596,13 грн. (п'ятсот дев'яносто шість грн. 13 коп.) недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціальногог страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 20.04.10

Суддя Воробйова Інна Анатоліївна

19.04.2010