ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
13 жовтня 2020 року м. Київ № 640/23325/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовомОСОБА_1
до 1. Головного інспектора з паркування управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу КМР (КМДА) Соболя Артура Геннадійовича, 2. Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу КМР (КМДА)
про скасування постанови, взнавання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного інспектора з паркування управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу КМР (КМДА) Соболя Артура Геннадійовича, Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу КМР (КМДА), з вимогами
- скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності серія АС № 0000042670 від 10.08.2020;
- визнати протиправними дії відповідача щодо безпідставного тимчасового затримання та евакуації автомобіля NISSAN QASHQAI, номерний знак НОМЕР_1 ;
- зобов'язати відповідача відшкодувати витрати пов'язані із оплатою послуг евакуатора транспортного засобу на спеціальний майданчик у розмірі 1 270,00 грн та зберігання транспортного засобу на спеціальному майданчику за 1 добу у розмірі 144 грн.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд звертає увагу на таке.
У п.4 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.4 КАС України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Статтею 20 КАС України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів.
У п.1 ч.1 ст.20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
При цьому, Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч.2 ст.20 КАС України).
Відповідно до ч.3 ст.27 КАС України, яка визначає виключну підсудність, підсудність окремих категорій адміністративних справ визначається цим Кодексом.
Так, особливості позовного провадження в окремих категоріях адміністративних справ встановлюються Главою 11 Розділу II КАС України.
Провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності віднесені даним Кодексом до окремих категорій термінових адміністративних справ (стаття 286 §2 Розділу II КАС України).
Частиною 1 ст.286 КАС України передбачено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Отже, КАС України визначені особливості розгляду даної категорії спорів, яка, в силу наведених вище положень процесуального законодавства, не може бути предметом розгляду Окружного адміністративного суду міста Києва.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем оскаржується постанова про притягнення до адміністративної відповідальності серія АС № 0000042670 від 10.08.2020. І в обґрунтування своїх вимог позивач наголошує на тому, що оскаржувані дії відповідача суперечать саме положенням Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким, крім іншого, врегульовуються питання притягнення до відповідальності учасників дорожнього руху. При цьому, вимоги про визнаня протиправними дій відповідача щодо тимчасового затримання та евакуації автомобіля та зобов'язання відповідача відшкодувати витрати пов'язані із оплатою послуг евакуатора транспортного засобу на спеціальний майданчик і зберігання транспортного засобу на спеціальному майданчику є лише похідними від вимоги, викладеної вище.
З наведеного в сукупності вбачається, що справа є підсудною Подільському районному суду м. Києва (з урахуванням місцезнаходження позивача).
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, зважаючи на викладені обставини у сукупності, в контексті викладених норм процесуального закону, п.2 ч.1 ст.29 КАС України, а також беручи до уваги те, що оскаржувані дії відповідачів були вчинені в рамках справи про притягнення до адміністративної відповідальності, Окружний адміністративний суд м. Києва приходить до висновку, що вказана адміністративна справа підсудна Подільському районному суду м. Києва та підлягає передачі до цього суду для розгляду та вирішення по суті.
Керуючись п.2 ч.1 ст.29, ст. 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -
Передати адміністративну справу №640/23325/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного інспектора з паркування управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу КМР (КМДА) Соболя Артура Геннадійовича, Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу КМР (КМДА) про скасування постанови, взнавання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії до Подільського районного суду м. Києва.
Справа буде направлена до Подільського районного суду м. Києва після закінчення строку оскарження цієї ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена повністю або частково протягом 15 днів з дня складення повного судового рішення в апеляційному порядку до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.293-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.
Суддя Н.А. Добрівська